Kışın Işıl Işıl Bir Cilt İçin Balık Yağı Kullanın

Balık yağının mucizevî faydalarından cildiniz de şifa buluyor. Soğuk havaların kurulaştırdığı cildinize yapabileceğiniz en güzel şeylerden biri balık yağı kullanmaktır. Kış belirtilerinin görüldüğü andan itibaren vücudumuz ve cildimiz kışa geçiş yapmaya hazırlanır. Cilt yapısı mevsim değişikliklerinden, ısı değişimlerinden en çabuk etkilenen yapıdır. Cilt yüzeyinde dökülmeler, pul pul görüntüler oluşması, canlılığını kaybetmesi, soluk ve mat görünmesi, kişiye daha yorgun ve mutsuz bir görüntü sunması kışın bazı etkilerindendir. Balık yağı, içerdiği değerli yağ asitleri neticesinde cildi içten besliyor, dış etkenlere karşı korumaya yardımcı oluyor. Örneğin kış aylarında en çok hissedilen kuru cilt yapısını balık yağı tüketen kişiler yaşamıyor. Gözaltı torbalarının çıktığı, gözaltlarında morarmış görüntülerin oluştuğu, cildin yıprandığı ve yorulduğu hallerde kimyasal içeren zararlı kozmetikler yerine içten koruma sağlamak adına Omega 3 yağ asitleri almak daha makul ve doğal sonuçlar veriyor.

Balık yağı, kişiyi sadece cilt anlamında korumaz, bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı yaşam için elzem olan ve sürekli ihtiyaç duyulan Omega 3 yağ asitlerinin alımını sağlayarak birçok hastalığa karşı da koruma sağlar. Uzmanların görüşlerine göre, cildi korurken ve parlak bir yapıya ulaştırmaya çalışırken uzun ömürlü, kalıcı, doğal, zararsız yöntemler seçmek en mantıklı yoldur. Beslenme yolu ile yapılan tüm destekler içten etkilidir ve tüm vücutta fayda sağlar, uzun ömürlü etkisi görülür. Cildin en büyük dostu saf sudur aslında. Günde en az 2 litre su içmek cilde, saçlara ve tırnaklara güzellik getiriyor. Balık yağı ise bu güzelliği destekliyor, uzun sürmesinde etkili rol oynuyor. Güzellik ile birlikte sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmayı arzu edenlere balık yağı takviyesi öneriliyor. Balık yağı, yaşlanmayı geciktirir, cilde esneklik kazandırır, daha duru ve enerjik bir görünüm sağlar.

Balık Yağının Cilde ve Saçlara Etkisi

Balık yağının olumlu etkileri cilt ile birlikte saç ve tırnaklarda da görülüyor. Çabuk kırılan tırnaklar, balık yağının desteği ile güçlü yapıya kavuşuyor. Saçlarda ise gürleştirici ve parlatıcı bir etkiye sahiptir. Omega 3 yağ asitleri, vücudun en temel ihtiyaçlarından biri. Düzenli almak içten ve dıştan birçok olumlu değişime sebep oluyor. Saçlardaki kırılmalar, dökülmeler, cansız görüntü vücudun temel gereksinimlerinden eksik kalması neticesinde ortaya çıkıyor. Saç derisinin de tıpkı el, yüz ve vücuttaki deri gibi bakıma ihtiyacı var. Cildi bir bütün olarak ele alıp hepsini korumaya yönelik bakımlar gerçekleştirilmelidir. Ciltteki ölü hücrelerden arınmak, bakımın ilk ve en önemli adımıdır. Sonrasında ise cilde ışıltı kazandıracak şeylere geçilmelidir. Cilt tipine uygun krem, saçları destekleyecek doğru ürünler, bol sıvı tüketimi ve istisnasız balık yağı takviyesi! Balık yağı içerisindeki değerli yağ asitleri tüm vücudun ihtiyaç duyduğu temel besin ihtiyacıdır. Uzun vadede pratik, sağlıklı, doğal ve ışıldayan cilde, saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor veya pahalı yöntemlerden geçmiyor. Sadece balık yağı ile dilediğiniz gibi ışıldayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir