Ticari takdim şekli: 250 ml. cam şişe.
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır. İlaç değil, besin takviyesidir.
Bakanlık Onay Numarası: 001848 – 26.16.2016

 

Önerilen kullanım dozu : Günde 1-2 kapsül
Ticari takdim şekli: 60 kapsüllük ambalaj

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylıdır. İlaç değil, besin takviyesidir.
Bakanlık Onay Numarası: 000326 – 28.01.2016

Möller’s Omega-3 (Cod Liver Oil) Tarihçesi

Möller’s, 1854 yılında Norveç’in Lofoten şehrinde Eczacı Peter Möller tarafından kurulmuştur. Peter Möller ve oğlu Frantz P. Möller, kendilerini, saf ve doğal yapısını değiştirmeden, daha iyi tat ve kalitede balık yağı üretmeye adamışlardır. Bu sayede Möller’s, kurulduğu tarihten bu yana üstün kalite anlayışı ve Omega-3 alanındaki gelişmeleriyle balık yağı üretimi endüstrisine öncülük etmiştir. Öyleki, Peter Möller’in taze balıktan kaliteli balık yağı elde etmek amacıyla uyguladığı üretim tekniği halen günümüzün önde gelen yöntemi olarak kullanılmaktadır.

Peter Möller, oğlu Frantz P. Möller ile, balık yağı üretimi hakkındaki bilgi ve tecrübelerini 1895 yılında Londra’da yayımlanan “Cod Liver Oil and Chemistry” adlı kitapta toplamış, ardından 1938’de, yüksek kaliteli balık yağı üretimi ve Omega-3 araştırma geliştirme çalışmaları amacıyla Oslo’da modern Peter Möller fabrikasını kurmuştur.

Doğal tutti frutti (karışık meyve) aromalı Möller’s Omega-3, kalitesi ve lezzeti ile dünyaca ünlü saygın bir kuruluş olan “International Taste & Quality Institute ” (Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü) tarafından 2017 yılında ödüllendirilmiştir.

Möller’s Omega 3, balık yağlarının üretici firması Orkla Health, “Sürdürülebilir balıkçılık metodu” ile balık türlerinin geleceği için gösterilen çevreci yaklaşımı nedeniyle “Friend of the Sea (Deniz dostu)” sertifikasına da sahiptir. Möller’s Omega-3 tüm eczanelerden temin edilebilir.

Möller’s, benzersiz gelişim ve sürekli başarısının 164. yılını kutlamaktadır.

Möller’s Omega-3 Balık Yağları

  • Doğal “trigliserid” formlu balık yağı içerir.
  • Balık yağı üretim kalitesi ISO 22000:2005 ile sertifikalandırılmıştır.
  • “Moleküler distilasyon” yöntemiyle saflaştırılmakta, güvenilir saflık ve tazelikte sunulmaktadır.
  • Balık yağlarının üretimi Norveç’te yapılmaktadır.
  • Möller’s Omega-3 Cod Liver Oil sıvı formu, Norveç’in Atlantik Denizi kıyılarında yaşayan yabani kuzey kutbu morina balığının karaciğerinden, Möller’s Omega-3 kapsül formu ise, Peru ve Şili açıklarında yaşayan ançuez ve sardalya balıklarının gövdesinden üretilmektedir.
  • Möller’s Omega-3 sıvı formu, doğal tutti frutti (karışık meyve) aromalıdır. Şeker, suni tatlandırıcı, kimyasal aroma içermez. “International Taste & Quality Institute” (Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından 2017 yılında da ödüllendirilmiştir.
  • Möller’s Omega-3 sıvı formu 250 ml’lik cam şişededir. Möller’s Omega-3 kapsül formu ise 60 adet içermektedir.

Möller’s üretici firması olan Orkla Health, Omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA pazarlarının sorumluluğunu, gelişmesini ve devamlılığını üstlenmiş, halkın eğitimini ve güvenliğini destekleyen, iş etiği ve ürün kalite standartlarını oluşturan GOED’in (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) bir üyesidir.