Yazın da Balık Yağı Kullanılabilir!

İnsan sağlığı için bir çok faydası olduğu bilinen omega-3’ün kaynağı olan balık yağı genel bilinenin aksine sadece kış mevsiminde değil, yazın dahil her mevsim kullanılabilir.

Yazın neden balık yağı kullanılmalıdır?

Sağlıklı yaşam desteği

Omega-3 yağ asitlerini, vücudumuz üretemediği için besinlerle veya takviye edici gıdalarla almak, her yaş için zihin ve beden sağlığını korumak ve geliştirmek açısından önem teşkil ediyor. Her yaşta ve her mevsimde omega-3’e ihtiyaç duyulduğu ve balık yağının da bu ihtiyacı karşılamaya yardımcı iyi bir kaynak olduğu unutulmamalıdır.

Güneş ışınlarına karşı koruma

Yaz güneşinin kavurucu ışınları cilde doğrudan zarar verdiğinden, içten bir koruma sağlamak amacıyla omega-3’ten fayda sağlanabilir. Güneşin ciltte oluşturduğu tahrişleri omega-3 desteğiyle önlemek mümkün.

Hücreleri yenileme & Yaşlılığı önleme

Omega-3 yetersizliğinde, yazın kavurucu sıcağı nedeniyle cilt daha fazla zarar görür. Düzenli omega-3 tüketimi, cilt hücrelerini yeniler; cildin yaşlanma belirtilerini azaltır.

Bağışıklığın güçlendirilmesi

Bağışıklık sistemini güçlendirmek, sağlıklı ve dinç kalmak için düzenli omega-3 tüketimini tavsiye edilmektedir.

Anne & bebek sağlığına olumlu etkileri

Özellikle yeni anneler ve hamileler tarafından mevsim ayrımı yapılmadan omega-3 tüketilmelidir. Zira faydalı yağ asitleri; erken doğum riskini azaltır, bebeğin zihinsel gelişimini destekler, doğum sonrası süreci kolaylaştırır ve doğum sonrası oluşabilecek olumsuz komplikasyonların önlenmesine yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir