Yaz Sezonunda Omega 3 Aksatılmamalı

shutterstock_563417149

Tüm yaş grupları için önemli bir ihtiyaç olan Omega 3 yağ asitleri, büyüme dönemine adım atan çocuklar için ekstra önem taşıyor. Zira düzenli Omega 3 kullanımı zihinsel ve fiziksel gelişimi doğrudan etkiliyor. Uzman doktorlar okulların tatile girmesiyle birlikte daha enerjik ve hareketli bir tempoya adım atan çocukların yaz süresince Omega 3 kullanımına devam etmesini, vücudun bizzat üretemediği yağ asitlerini yıl boyunca düzenli olarak alması için Omega 3 balık yağlarının ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.

Omega 3 yağ asitleri beyin ve göz sinirlerini koruyor

Doktorlar balık yağının önemini ve kullanımına kesintisiz devam etmenin gerekliliğini vurgulamak adına Omega 3’ün çocukların hayatındaki yerine değiniyor. Okul döneminde okuma – yazma, düşünme, anlama gibi çocuğun kişisel yaşamını ve eğitim hayatını doğrudan etkileyen becerilerini artıran Omega 3, aynı zamanda beyindeki ve gözdeki sinirlerin gelişimini de sağlıyor.

Özellikle balık tüketmekten hoşlanmayan çocuk ve yetişkinlerin alması gereken yağ asitlerinden mahrum kalmaması için yıl boyu Omega 3 takviyesi alması öneriliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir