Yaşamın Her Döneminde Omega 3 Desteği Şart!

Yaşamın Her Döneminde Omega 3 Desteği Şart!

Omega 3 yağ asitleri ilk kez Eskimoların sağlıklı yaşamları incelendiğinde dikkatleri çekmiştir. Düzenli balık tüketen Eskimolar, birçok yönden sağlıklı bir bünyeye sahiptirler. Eskimoların yaşamı gösteriyor ki; Omega 3 desteği yaşamın her döneminde insan vücudu için gereklidir. Hamilelik döneminde Omega 3 yağ asitleri hem annenin sağlığına hem de anne karnındaki bebeğin gelişimine destek oluyor. Öyle ki erken doğumu bile önlüyor. Omega 3 ile ilgili yapılan tüm araştırmalar, anne karnındaki dönemden itibaren ilerleyen yaşlara kadar fiziksel ve zihinsel sağlık için yağ asitlerine ihtiyaç duyulduğunu, Omega 3 takviyesinin yaşam kalitesini yükselttiğini gösteriyor.

Omega3 Yararları

Zeka gelişimi, kas ve kemik sistemini koruma, bağışıklığı güçlendirme, kalp ve damar sağlığını koruma altına alma, depresif ruh halini kontrol etme, hafızayı ve sinir sistemini güçlendirme gibi birçok fayda Omega 3 ile sağlanıyor. Uzmanlar, Omega 3 alımını desteklemek amacıyla balık tüketimine ve balık yağı takviyelerine dikkatleri çekiyor. Omega 3’ün en zengin kaynağı balıklar olduğundan, yağlı balıklara sıklıkla soframızda yer vermek veya balık yağı tüketmek vücudun üretemediği, fakat ihtiyaç duyduğu Omega 3 yağ asitlerini alabilmemizi sağlıyor.

Yaşamın Her Döneminde Omega 3 Desteği Şart!” yazısına 2 yorum yapıldı

    • Möller's Omega 3 Post authorReply

      Merhaba Hatice Hanım. Genel olarak omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı, kilo aldırdığı veya tam tersi kilo verdirdiği yönünde bilimsel kanıtlara dayalı kesinleşmiş bir bilgi bulunmamaktadır. Bazı kullanıcılar iştahı açtığını belirtirken, bazı kullanıcılar ise iştahta herhangi bir değişiklik olmadığını belirtmekte olup, metabolizmal farklılıklardan kaynaklı sonuçlar alınabilmektedir. Bu nedenle “kesin iştahı açar veya kilo aldırır” şeklinde ifadede bulunulamamaktadır. Omega 3 yağ asitlerinin bilimsel çalışmalar doğrultusunda kabul görmüş faydaları, her gün düzenli kullanım neticesinde sağlıklı bünyeye sahip olmaya, bağışıklık gelişimine, beyin fonksiyonlarının, göz sağlığının ve sinir sisteminin gelişimine, kalp ve damar sağlığının korunmasına özetle fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı gelişime yardımcı olmasıdır. 1854 yılından beri faaliyette olan, Avrupa’nın lider balık yağı markası Möller’s Omega-3, içerisinde yüksek oranda omega-3 yağ asitleri bulundurur. Ayrıca kalitesi tescilli, saflığı garantili ve doğal bir içeriğe sahip balık yağı olduğunu belirtmek ister, sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir