Sağlıklı ve Dengeli Beslenmede Balığın Yeri

Image166

Olabildiğince sorunlardan ve şikayetlerden arındırılmış, sağlıklı bir yaşam sürmek için sağlıklı ve dengeli beslenmenin yerinin ilk sırada olduğu bir gerçek. Peki ya bizler yeterince sağlıklı ve dengeli besleniyor muyuz? Bu konuda yeterli çaba sarf ediyor muyuz?

Kimi zaman şehir hayatının koşuşturmacası, kimi zaman iş hayatındaki yoğunluk, kimi zaman da hızlı yaşantının bir getirisi olarak sağlıklı ve dengeli beslenmeyi pek çok zaman geri plana atıyoruz. Fast food yiyeceklerle, ayak üstü atıştırılan sandviçlerle öğünleri atlatmak artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Tüm bunların yanında, sağlıklı ve dengeli beslenmede büyük önem taşıyan balığı da sık sık göz ardı ediyoruz.

Balık eti, kırmızı etin içerdiği yağ oranına göre çok az yağ içermekte ve türlerine göre değişken olmakla birlikte insan vücudunun gelişiminde önemli rol oynayan pek çok vitamini bünyesinde barındırmaktadır. Hem hamileler, hem çocuklar, hem de yetişkinler, balık etinin faydalarından herhangi bir sindirim sorunu yaşamaksızın yararlanabilmektedir.

Uzmanlar, özellikle protein ve omega-3 bakımından zengin olan deniz ürünleri ve balığın sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini hatırlatıyor. Balık yemeyi bir alışkanlık haline, hatta evlerimizde bir gelenek haline getirmenin, hem bizlerin hem de çocuklarımızın geleceği için büyük önem taşıdığının farkında mıyız?

Sağlıklı ve Dengeli Beslenmede Balığın Yeri” yazısına 2 yorum yapıldı

  1. Nigar kılıç Reply

    Nereden temin edilebilir fiyatı ile ilgili bilgi e-posta gönderirseniz çok sevinirim teşekkür ederim.

    • Möller's Omega 3 Post authorReply

      Merhaba Nigar Hanım, Möller’s Omega 3’ü Türkiye genelindeki tüm eczanelerde bulabilirsiniz. Eczanede bulamadığınız durumda, eczacınızdan çalıştığı ecza deposuna sipariş vermesi rica edildiğinde, kısa sürede temin edilmektedir. Yine de ulaşılamadığı durum olduğu takdirde 0 216 450 01 23 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. 250 ml’lik hacmi ve en az 50 günlük kullanım imkanıyla perakende satış fiyatı KDV dahil 65 TL’dir. Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir