Sağlıklı Bir Yaz İçin Omega 3 Desteği Alın

Kış mevsiminin güçlü etkisinden sıyrılıp ilkbahara geçiş yaptığımız şu günlerde yorgunluk, halsizlik ve depresif ruh hali görülmesi, mevsim geçişlerinde yaşanılan durumdur. Öte yandan güneşin kavurucu etkisi nedeni ile ultraviyole ışınları cilde zarar veriyor. Bu aşamada uzmanlar, Omega-3 desteğine dikkat çekiyor ve Omega-3’ün kalp ve beyin sağlığı için etkili olduğunu; güneş ışınlarından korunmanın en doğal yolu olduğunu belirtiyor.

Omega-3’ün yaz boyunca kullanılmasını öneren doktorlar, yaz aylarında Omega 3 takviyesi alınmamalı yargısının geçersiz olduğunu dile getiriyor. Omega-3 yağ asitleri hiçbir şekilde vücut tarafından üretilemiyor, dolayısı ile yaz geldiğinde takviyenin bırakılması, yağ asitlerinin sunduğu tüm etkilerden vazgeçmek anlamına geliyor. Vücudun alıştığı sağlıklı ve işlevsel sistemi devam ettirmek, yeni geçiş yapılan mevsimin etkilerinden korunmak adına Omega-3 desteğini sürdürmek çok önemli. Omega-3 takviyesinin yazın zararlı olduğuna dair kesin sonuçlar içeren hiçbir araştırma, bilimsel veri veya gözlem yok. Kısacası sağlıklı vücut sistemi ve zindeliği için Omega-3 desteğinin yazın da almaya devam edilmesi öneriliyor.

Sağlıklı Bir Yaz İçin Omega 3 Desteği Alın” yazısına 2 yorum yapıldı

    • Möller's Omega 3 Post authorReply

      Merhaba Ayla Hanım. Mümkünse sorunuzu biraz daha açabilir misiniz lütfen? Tek başına omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA’nın fiziksel ve zihinsel açıdan bir çok faydası olduğu bilimsel açıdan kabul görmüştür. Fakat spesifik bir amaçtan mı bahsediyorsunuz acaba? Biraz daha kapsamlandırabilirseniz eğer, size doğru bilgi aktarımında bulunmaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir