Omega-3 Alerjiye Karşı Tam Koruma Sağlıyor!

Hafızaya, gözlere, zekâya ve daha birçok şeye faydası olduğu bilinen Omega-3 yağ asitleri bakımından en değerli kaynak besinlerden biri olan balığın, sıklıkla tüketildiğinde kişileri – özellikle çocukları- alerjiye karşı koruduğu anlaşıldı. Daha hamilelik evresinde düzenli Omega-3 alımı yapan anne, bebeğini astım başta olmak üzere birçok alerjik rahatsızlıklara karşı koruyor.

Yağlı balıklarda bolca bulunan Omega-3, eğer balık tüketilemiyorsa, sıvı veya kapsül formunda bulabileceğiniz balık yağı takviyeleri ile de karşılanabilmektedir. Anne ve bebek sağlığı açısından önemli olan, çocuğu alerjiye ve daha birçok rahatsızlığa karşı koruyan, en önemlisi zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyen Omega-3, doktorların mutlak suretle alınmasını önerdiği bir yağ asididir.

İşlenmiş balıklar yerine, balık mevsimi dışında kalan zamanlarda balık yağı takviyelerini kullanabilirsiniz. Zamanında tüketilen ve zengin Omega-3 içeren balıklar, bronşlarda iltihap oluşmasını, astımın ortaya çıkmasını önlüyor. Ancak mevsim dışı, işlenmiş balıklarda bulunan Omega-6 yağ asitleri içeren balıklar, iltihabı önlemiyor aksine ilerlemesine neden olabiliyor. Bu nedenle balık tüketilemediği dönemlerde balık yağı takviyelerinin kullanımı öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir