Möller’s Omega 3 Tüketim Süresi

800x400_8

Balık yağları, kapakları ilk açıldığı andan itibaren havayla temasa geçer. Balık yağının havayla temasa geçmesiyle de oksidasyon süreci başlar. Bu sürecin yavaş veya hızlı ilerlemesi, balık yağının üretim kalitesine, havanın oksijeni ile temas etme sıklığına, saklandığı ortamın sıcaklığına ve doğrudan güneş ışığına maruz kalıp kalmamasına göre değişir.  Bu nedenleri en aza indirgeyebildiğiniz takdirde oksidasyon süreci yavaşlayabilmektedir. Sağlığı tehlikeye atmamak amacıyla gıdalarda kullanılan antioksidanların da ilave edilmesi oksidasyon sürecini mümkün olduğunca geciktiren önemli bir destektir.

Okside olmuş bir balık yağının kullanılması önerilmez. Çünkü böyle bir balık yağı tazeliğini ve besin değerini yitirmiştir, kalitesi bozulmuştur, tadı ve görüntüsü değişmiştir, vücudumuz için zararlı olabilecek hale dönüşmüştür.  Bu nedenle, tüm balık yağı ürünleri için ambalajın üzerinde belirtilen saklama koşullarına ve kapağı açıldıktan itibaren tüketilmesi tavsiye edilen sürenin aşılmamasına özen gösterilmelidir.

Üretim kalitesi tescilli olan Möller’s Omega 3’ün kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve 3 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu süre boyunca tazeliği ve kalitesi garantilidir, güvenle kullanabilirsiniz.

Möller’s Omega 3 Tüketim Süresi” yazısına 10 yorum yapıldı

 1. Sibel Keçici Erbul

  Merhaba balik yagini 3,5 yasindaki kizim icin kullaniyorum. Actigimdan beri buzdolabinda sakliyorum fakat bir gece oda sicakliginda kaldi. Kullanmamda sorun var midir acaba ??

 2. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Sibel Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formu, doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığı veya ateş yanı, kalorifer yanı gibi sıcakla temas sağlanabilecek yerde olmadığı müddetçe, 1 gün gibi kısa bir süre oda sıcaklığında muhafaza edilmesi oksidasyon riski oluşturmaz. Fakat daha uzun süreli oda sıcaklığında bırakmamanızı ve yeniden buzdolabında muhafaza etmeye başlamanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

 3. Gökhan

  Merhabalar ürününüzü severek kullanıyorum, Ürünümü dolapta saklıyorum ve Seyahat sebebiyle kapağını sadece 2 defa açıp kullanabildik. 3 ay oldu. Oksidasyon gerçekleşmişmidir?

 4. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Gökhan Bey. Möller’s Omega-3 sıvı formu için yapılan stabilite testleri sonuçlarına göre, kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca tazeliği garantilidir, fakat bu süre sonrasında tazelik garantisi kalmamaktadır. Okside olup olmadığı ancak analiz yapılarak anlaşılabileceği için sağlık riski oluşturmamak amacıyla, bu sürenin aşılmış olması durumunda bu ambalajın kullanımına devam edilmesi tavsiye edilmez. Öte yandan kapağını açtığınızda halen tutti frutti aroması geliyorsa, tattığınız zaman acımsı bir balık yağı tadı yok ise ve ağzınızda karışık meyveli sakızların tadına benzer tat kalıyorsa ve şişenin içindeki sıvıya baktığınızda halen berrak görüntüsünü koruyorsa, tercihiniz doğrultusunda birkaç gün daha kullanmaya devam edebilirsiniz. Okside olmaya başlayan balık yağı, öncelikle tadında değişiklikler hissettirir. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi okside olup olmadığının kesinliği, ancak analizle anlaşılabilir. İlave olarak şu konuyu da belirtmek isteriz ki; Möller’s Omega-3 sıvı formu her mevsim kesintisiz kullanıma uygundur. Tavsiye edilen günlük kullanım miktarına uyulduğu takdirde yazın da kullanmaya devam edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 5. Gül

  Merhabalar 9 yaşında oğlum var möllers i tavsiye üzerine aldım nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum aç karinlami tok karinlami günde ne kadar ölçüsü bilgi verirseniz çok sevinirim ayrıca kilo yaparmı .
  Teşekkürler

 6. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Gül Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş üzerindeki çocuklar ve yetişkinler için günde 5 ml. (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. 9 yaşındaki oğlunuz, günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanabilir. Gerekli durumda meyve suyu veya süt içine karıştırarak da verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 7. Nisa güney

  Merhaba 1 senedir dolapta saklıyoruz sıcakla TEMA’sı olmadı ara vermiştik unuttuk tekrar kullanabilir miyiz

 8. Nisa

  Merhabalar mollers balık yagını açtgödan beri dolapta kullanam dm neredeyse hiç 3 ayı geçti acaba bir sorun olur mu anca 3 kere kullanmıştım

 9. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Nisa Hanım. Kullanmış olduğunuz form Möller’s Omega-3’ün sıvı formu ise, kapağı açıldıktan itibaren kullanımı tavsiye edilen süreyi fazla aşmış olması nedeniyle kullanılmamasını tavsiye ederiz. Tüm sıvı formlu balık yağlarının kapağı açıldıktan itibaren doğrudan hava ile temasa geçmeleri neticesinde oksidasyon süreçleri başlar. Bu durum zamanla balık yağının tadında, tazeliğinde ve kalitesinde bozulmalara sebep olur. Sıcaklık ve güneş ışığına maruz kalma oksidasyonu tetikleyici etkenler olması nedeniyle, sıvı formlu balık yağlarının şişe kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve her balık yağına özgü ambalajı üzerinde belirtilen sürede tüketilmesi tavsiyesi yapılmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formu için, kapağı açıldıktan itibaren belirtilen bu süre 3 aydır ve bu süre boyunca tazeliği ve saflığı garantilidir, lezzetli tadını ise korumaktadır. Bu süre stabilite testleriyle belirlendiği için, belirtilen süreyi aşmış olan balık yağlarının tazelik garantisi kalmamaktadır ve okside olup olmadığı ancak laboratuvar testiyle anlaşılabilmektedir. Bu nedenle kapağı açıldıktan itibaren 1 yıl gibi bir süre geçtiği için kullanmamanızı tavsiye ederiz. Eğer kullanmış ve ambalajı yarım kalmış olan ürün, Möller’s Omega-3 kapsül formu ise, kapsül balık yağı ile hava temasını önlemesi nedeniyle, ambalaj üzerinde belirtilen TETT (Tavsiye edilen tüketim tarihi) boyunca kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 10. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Nisa Hanım. Sıvı formlu balık yağlarının kapağı açıldıktan itibaren doğrudan hava ile temasa geçmeleri neticesinde oksidasyon süreçleri başlar. Zamanla balık yağının tadında, tazeliğinde ve kalitesinde bozulmalara sebebiyet oluşturur. Sıcaklık ve güneş ışığına maruz kalma oksidasyonu tetikleyici etkenler olması nedeniyle, sıvı formlu balık yağlarının şişe kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve her balık yağına özgü ambalajı üzerinde belirtilen sürede tüketilmesi tavsiyesi yapılmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formu için, kapağı açıldıktan itibaren belirtilen bu süre 3 aydır. Bu süre boyunca tazeliği ve saflığı garantilidir, lezzetli tadını ise korumaktadır. Belirtilen süre stabilite testleriyle belirlenmektedir. Bu süreyi aşmış olan balık yağlarının tazelik garantisi kalmadığı ve okside olup olmadığı ancak laboratuvar testiyle anlaşılabildiği için kullanmamanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir