Keten Tohumunun Yararları

Kalp sağlığını korur

İyi bir antioksidan olan keten tohumu, kolesterolü dengeler; kalp ve damar sağlığını korur. Düzenli keten tohumu kullanımı kötü kolesterolü düşürürken, iyi kolesterolün seviyesini yükseltir; kalbi rahatlatır, felç riskini de azaltır.

Omega-3 yağ asitleri içerir

Keten tohumu bitkisel bir Omega-3 kaynağıdır. Son derece değerli olan yağ asitleri bedeni yeniler. Balık tüketmeyen, vejetaryen beslenen kişiler için keten tohumu ideal bir Omega-3 kaynağıdır.

Sindirim sistemini çalıştırır

Keten tohumu zayıflatıcı bir etkiye sahip olduğundan genellikle diyet yapanlar tarafından kullanılır. Sindirim problemi yaşayan bireyler için keten tohumu, içerisinde bulundurduğu yağlar nedeniyle bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağlar.

Metabolizmayı güçlendirir

Bedenin ihtiyaç duyduğu B vitaminleri, manganez ve magnezyum içeren keten tohumu, sağlıklı bir vücut işlemi için oldukça faydalıdır. Kemik ve iskelet sağlığından metabolizmayı güçlendirmesine kadar çok geniş bir alanda fayda sağlar.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Omega 6 ve Omega 3 yağ asitleri içeren keten tohumu vücuttaki zararlı maddelerle mücadele eder, bağışıklık sistemini geliştirir. Düzenli keten tohumu kullanmak yıl boyunca hastalıklardan korur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir