İşte Karşınızda Güvercin Başlı Balık

Geçtiğimiz ay Çin’in güneybatısında, Guizhou eyaletinin Guiyang şehrinde yakalanan güvercin başlı balık videosu tüm dünyada ilgi gördü. Çinli balıkçı, balık avına çıktığında şüphesiz böylesine ilginç bir balık yakalayacağını ummuyordu. Ancak videodan da görüleceği üzere Çinli balıkçının yakaladığı balığın başı güvercini andırıyor. Orta boylardaki balığın “alın” yapısına sahip olması, yuvarlak bir baş formunun olması balığı farklı ve ilgi çekici kılıyor. Balığın alnı nedeniyle ağız yapısında kayma olduğu görülüyor.

İnternet kullanıcılarının bir bölümü balığın rengini analiz ederek, bu balığın sazan ailesine ait olduğunu belirtirken bir diğer grup ise ilginç görüntüsüyle balığın hiçbir balık türüne benzemediğini söylüyor. Kullanıcıların bir bölümü balığın başını güvercine benzetirken diğer kullanıcılar yunus balığına da benzediğini yorumlarıyla kaydetti.

Henüz hangi türe ait olduğu bilinemeyen balık farklı görüntüsüyle ve güvercine olan benzerliğiyle şimdiden “güvercin başlı balık” şeklinde anılmaya başlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=uueIn-jbVA8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir