ISO 22000 Belgesi ve Önemi

Gıdaların üretiminin ve teminin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilerek sağlıklı ürünlerin müşteriye sunulması olmazsa olmaz bir unsurdur. Bu nedenle ürünler çeşitli kontrollerden geçirilir ve mevcut sorunu olanlar ortaya çıkarılır. Sorun gözlenmeyen ve herhangi bir hatası olmayan güvenli gıda ürünleri ISO 22000 belgesi almaya hak kazanır.

 ISO 22000, tüketiciyi gıda kaynaklı bir problemle karşı karşıya kalmasının önüne geçer. Çünkü kuruluşlarda Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamaları üretim kontrolü, ürün kontrolü, ekipman kontrolü; bakım ve genel hijyen uygulamaları; personel ve ziyaretçi hijyeni; taşıma, depolama, ürün bilgisi; eğitim, tedarikçi seçimi ve değerlendirmesi; iletişim ve benzeri konuları kapsar. Dolayısıyla bu belge sadece gıda güvenliği için değildir. Aynı zamanda üretim, servis ve hizmet uygulamalarının kalitesini ortaya koyar ve gelişiminin büyümesinde de anahtar rol oynar.

Diğer sertifikalarımız: Friend Of The Sea, GOED Omega 3, Neden Möller’s

ISO 22000 Belgesi ve Önemi” yazısına 2 yorum yapıldı

  1. Meryem Gül eren Reply

    Merhaba ürünleriniz hangi balıklardan ve balıkların neresinde.n imal ediliyor? Üretim sürecinde balçığın karaciğerinden de katkı sağlanıyor mu?
    Teşekkür ediyorum

    • Möller's Omega 3 Post authorReply

      Meryem Hanım, Möller’s Omega-3, Kuzey Atlantik Denizi’nde yabani olarak yetişen morina balığının karaciğerinden (Cod Liver Oil) elde edilmektedir. Kuzey Atlantik Denizi dünyanın en temiz denizi olarak kabul edilmesine rağmen Möller’s Omega-3’ün ağır metallerden arındırılarak elde edilen mükemmel saflığı, üretim aşamasında uygulanan hassas bir saflaştırma yöntemi olan “moleküler distilasyon” yönteminden kaynaklanmaktadır. Ayrıca içerdiği A ve D vitaminleri doğaldır ve her gün alınmaya uygun miktarlardadır. Möller’s Omega-3’ün Norveç Beslenme Kurulu tarafından bebeklik döneminden itibaren kullanımının tavsiye edilmesi, hem doğal omega-3 içeriği ve güvenilirliği, hem de günlük D vitamini ihtiyacını karşılayan doğal bir destek olması nedeniyledir. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir