Hiperaktivitenin Çözümü Omega-3

Dikkat eksikliği, yerinde duramama, hareket kontrolünü sağlayamama ve konsantrasyon dağınıklığı gibi sorunların genel tanımı olan hiperaktivite, kontrol altına alınmadığı takdirde çocukların akademik başarısından sosyal hayatına kadar her alanda kalitesiz yaşamasına neden oluyor. Hiperaktivite problemine çözüm için yapılan birçok bilimsel araştırma, Omega – 3 yağ asitlerinin önemini ortaya çıkarmıştır.

Kötü beslenme, sebze tüketiminden ve balıktan uzak yaşayan çocuklar hiperaktivite ile karşı karşıya kalıyor. Uzmanlar Omega-3 yağ asitleri içeren balık yağı takviyelerinin kullanımında dikkat eksikliği, zayıf hafıza sorunu ve hiperaktivitenin önlenebildiğini belirtiyor. Üstelik Omega-3 takviyesi kişilerin sağlığına olumlu yönde etkiler kazandırıyor.

Omega-3 ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda, düzenli olarak Omega-3 takviyesi alan çocukların, Omega-3 almayan çocuklara oranla daha başarılı, daha dikkatli ve pratik zekaya sahip olduğu görülmüştür. Beyin üzerinde güçlü bir etkisi olan Omega-3 yağ asitleri dünyanın birçok yerinde gebelikten itibaren çocuklara verilmeye başlanıyor. Hiperaktivitenin önlenmesi için en sağlıklı ve doğal çözümün Omega-3 takviyesi olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir