GOED Omega 3 Standartları

Bazı omega 3 ürünlerinin ambalajında görebileceğiniz “GOED” logosunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega 3’s), omega 3 tüketiminin sağlık açısından faydaları konusunda tüketiciyi bilinçlendirmek, yüksek etiklik ve kalite standartlarını oluşturmak ve de araştırmalar yaparak bu standartları geliştirmek amacıyla hizmet eden, ilgili devlet kurumları, sağlık kuruluşları ve üretici firmalar ile çalışarak bu kalite standartlarının uygulanmasını sağlayan, en iyi omega 3 üreticilerinin üyesi olduğu uluslararası bir kuruluştur.

Bu kuruluşa üye olan firmalar, belirlenen yüksek kalite standartlarını uygulamakla sorumludurlar. Bu nedenle “GOED Omega 3 Proud Member” logosu, sadece  “GOED” üyesi olan bir firma tarafından kullanılabilir ve bu firma tarafından üretilen omega 3 ürününü güvenle kullanabileceğimizin göstergesidir.

GOED Omega 3 Standartları” yazısına 2 yorum yapıldı

  1. Aysel Reply

    Moller’in icinde balikta olan fosfor mevcut mudur? Var ise ne kadar? Gunluk alinmasi gereken miktarin ne kadarini karsiliyor?

    • Möller's Omega 3 Post authorReply

      Aysel Hanım, Möller’s Omega-3’e ait analiz sertifikaları veya içerik belgelerinde fosfor için herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle içeriğinde olmadığını düşünmekteyiz. Fosfor, günlük hayatta bir çok gıdadan doğal olarak temin edebilmekteyiz. Fakat fosfor eksikliği tespit edilmiş ise, o zaman vitamin ve mineral kombinasyonundan ibaret olan bazı multivitamin içerikli takviye edici gıdalardan da faydalanabilirsiniz. Bu ürünlerin ambalajının üzerindeki “içerik bilgisi” kısmında fosforun var olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir