Gittiğiniz Balık Restoranını Neye Göre Belirliyorsunuz?

Gittiğiniz balık restoranını neye göre belirliyorsunuz? Belli kriterleriniz var mı? Mekân, gün, balık, bütçe ve mutfak seçimleri sizin için önemli mi? Malum, balık keyfi her zaman evde yapılmaz. Bazen de yorulmadan, balık ayıklamadan, pişirme zahmetine katlanmadan balığın keyfine ve lezzetine varmak gerek. 🙂

İşte restoran seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Her daim müdavimi olduğunuz mekâna gitmeyecekseniz, yeni bir yer keşfedecekseniz en iyi yöntem balık restoranlarını ve meyhaneleri çok iyi bilen bir arkadaşınızdır. Tavsiyeleri işinize yarayacaktır.
  • Hafta sonu dışarı çıkacaksanız müdavimi olduğunuz mekândan şaşmayın deriz. Bütün gün gezip dolaştıktan sonra mekânlarda rezerve olmayan masa bulamamak canınızı sıkacak ve sizi boşuna yoracaktır.
  • Herhangi bir balık restoranına gitmeden önce hangi balığı yiyeceğinizi biliyorsanız, sizin için pişirilecek balığı görmek, dokunmak ve koklamak en doğal hakkınızdır. Üstelik bu size restoranı sevdirecek, güven verecektir.
  • Balık fiyatları çoğu zaman menüde yazmaz. Dolayısıyla bir mekâna oturunca, ilk işiniz fiyatları sormak olsun. Bu, hesabı görünce şaşırıp kalmanızı engelleyecektir.
  • Gittiğiniz yerde sadece balık mı yiyecekseniz, yoksa meze de sever misiniz? Mekânı mutfağına göre seçmek size kolaylık sağlayacaktır.

Afiyet olsun! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir