En Lezzetli Balıkları Yiyebileceğiniz Ülkeler

Et denince akla gelen ilk şey şüphesiz kırmızı et oluyor ancak uzmanlar tarafından kırmızı etin yanı sıra beyaz et tüketimini artırmaya yönelik vurgular yapılıyor. Beyaz etin en sağlıklı ve leziz hali elbette deniz ürünlerinde, balıklarda bulunuyor. Peki dünya genelinde balığın lezzetli olduğu ülkeler nerelerdir? İnceleyelim.

  • Norveç

shutterstock_330395624

Dünyanın en meşhur balıkçıları Norveçli balıkçılardır. Norveç özellikle somon ve uskumru açısından bereketli bir bölge olarak biliniyor. Dünya balık ihtiyacını karşılayan en önemli kaynaklardan biri olan Norveç, aynı zamanda leziz balıkların adresi kabul ediliyor.

  • Güney Kore

shutterstock_133027883

Uzak Doğu balık tüketimi konusunda farklılıklar gösteriyor. Japonlar sadece memeli balıkları tüketirken Güney Koreliler denizden çıkan her ürünü şahane lezzetlere dönüştürerek sofralarında ana yemek olarak bulunduruyorlar. Denizden çıkan her türlü balığı, deniz ürününü leziz bir şekilde Güney Kore’de yemek mümkündür.

  • Türkiyeshutterstock_56184673

Türkiye elbette hamsi cenneti kabul ediliyor. Birçok balığın çıktığı Türkiye’de en yaygın balık hamsidir. Balığın envai çeşidini bulabileceğiniz Türkiye’nin neredeyse her şehrinde lezzetli balıklar yiyebileceğiniz balık restoranları ve balık pişirme şefleri bulunur.

  • İngiltereshutterstock_155760932Fish and chips ikilisi İngiltere’nin balık tüketimi hakkında bilgi veriyor. İngiliz aşçıların elinde birer lezzet şölenine dönüşen balıklar en çok fast food şeklinde balık kızartması haliyle tercih ediliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir