Egzama İçin Doğal Çözüm

egzama

Bizlere biraz uzak bir ülkeden herkesin başına gelme ihtimali olan gerçek bir olaydan bahsetmek istiyoruz. İki yaşında olan Aoibheann Hennessy’nin annesi, çocuğunun diz arkasında kaşıntı olduğunu fark etmiş. İlk başlarda bu durumu önemsemezken cildin tahriş olması, kızarıklığın artması ve yayılmasıyla durumun egzama olduğunu anlamış.

cocuk

Egzama: Çeşitli iç ve dış faktörlere karşı derinin iltihaplı cevabı olarak ortaya çıkan durumun genel ismidir. Egzama (dermatit) en yaygın cilt hastalıklarından biri olmasına rağmen, sebepleri ve kesin tedavisi ile ilgili tıp dünyasının net cevaplayamadığı bir rahatsızlıktır. Hastaların çoğunda ortak belirtiler gözlenir. En çok görülen türleri sinirsel, alerjik, yağlı deri, temas egzaması gibi egzama türleridir. En yaygın türü, “atopik dermatit” olarak da bilinen, alerjik egzamadır ve daha çok kalıtsal olduğu düşünülür. (Medikal Akademi)

Başlarda farklı çözümler ve ilaç tedavisi deneyen anne çözüm elde edememesinin ardından bir dermatolog ile görüşme kararı almış. Sonunda kendilerini çözüme ulaştıracak şifayı bulmuş.

aile

Doğal Çözüm

Bayan Hennessy (29), dermatologun önerisiyle yulaf ezmesi ve morina balığının karaciğerinden elde edilen balık yağının özünü oluşturduğu bir kreme başlamış. Balık yağının özellikle vücut için yararlarını bilen bilinçli bir anne olan Hennessy, karşılaştığı bilgilerden bir türlü tam anlamıyla emin olamamış. Yine de bir ay içinde istediği sonucu alıp çocuğunu yine o eski mutluluğuna kavuşturmuş. Balık yağı, egzamayı bloke edip hayati vitamin ve minerallerin emilimine yardımcı olur. Buna ek olarak, balık yağı birçok alanda olduğu gibi cilt rahatsızlıklarında da yıllardır kullanılmaktadır.

Not: Bayan Hennessy gibi öncelikle bir doktora görünmeniz gerektiğini unutmayın!

anne-kiz


Kaynak: Daily Mail

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir