Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı

Image44

Birçok anne ve baba balık yağına karşın bilinçsiz ve eksik bilgilere sahiptir. Aslında balık yağı çocukların kullanması gereken en önemli besin takviyesidir. Yapılan araştırmalarda Omega-3’ün, çocuklarda zihinsel gelişimi olumlu etkilediği gözlenmiştir.

Göz sağlığı açısından da önem taşıyan Omega-3, çocuklarda görme problemlerinin önlenmesinde önemli bir destektir.

Yaşamımızın her dönemindeki ihtiyacımız

Anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Hamile bir bayanın omega-3 içerikli gıdaları sıklıkla tüketmesi veya omega-3 kaynağı olan balık yağlarının kullanılması ile bebeğin ihtiyacı karşılanmaktadır. Erken gelişim döneminde başlayan omega-3 ihtiyacı yaşamın her döneminde süregelmektedir.

Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı” yazısına 401 yorum yapıldı

  1. Möller's Omega 3 Post author

    Merhaba Şirin Hanım. Öncelikle oğlunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3’ü 8℃’yi geçmeyen serin bir yerde sakladıysanız oksidasyon riski olmayacaktır, fakat bundan böyle buzdolabında saklamanızı önermekteyiz. Buzdolabında saklanan balık yağı, soğuk su gibi çocukların hasta olmasına neden olacak soğuklukta değildir. Sadece sıcağın ve güneş ışığının etkisiyle tetiklenen oksidasyon riskinin önlenmesi amacıyla buzdolabında saklanması önerilmektedir. 17 aylık bebeğiniz için günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 kullanımı önerilmektedir. Oğlunuzun balık ürünlerine karşı alerjik reaksiyonu yoksa, çocuğunuzun yaşına uygun önerilen kullanım miktarı kullanılıyorsa, ayrıca Möller’s Omega-3 ile birlikte A ve D vitamini içerikli başka bir ürün de kullanılmıyorsa belirttiğiniz gibi bir yan etkisi olmamaktadır. Özellikle Möller’s Omega-3 verildikten sadece 5 dakika sonra bu alerjik reaksiyonun görülmesinin bir açıklamasını bulamadık doğrusunu söylemek gerekirse. Möller’s Omega-3’den kaynaklı bir alerjik tepkime görüldüğü düşünülse dahi, bunun için önce vücut tarafından emilmesi ve kana karışması için bir sürenin geçmesi gerekmektedir. 5 dakikalık süre, vücut tarafından emilmesi ve etken maddelerin kana karışarak etkili olabilmesi için oldukça kısa bir süredir. Harici olarak kullanılan ürünlerde ancak bu kadar kısa sürede alerjik tepkime olabilir. Öte yandan tarif ettiğiniz durum alerjik tepkime olduğunu göstermektedir. Size tavsiyemiz; Öncelikle belirtilen kullanım miktarından fazla vermediğinize emin olmanız, başka bir ürünle birlikte kullanıyorsanız eğer, bu iki ürünü birlikte kullanmamanızdır. Bunlar söz konusu olmamasına rağmen, Möller’s Omega-3 verdiğinizde kızarıklık ve sıcaklık artışı oluyorsa, yüksek etken madde içeren balık ürünlerine karşı alerjik tepkime görülüyor olabilir, bu nedenle kullanmamanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir