Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı

Birçok anne ve baba balık yağına karşın bilinçsiz ve eksik bilgilere sahiptir. Aslında balık yağı çocukların kullanması gereken en önemli besin takviyesidir. Yapılan araştırmalarda Omega-3’ün, çocuklarda zihinsel gelişimi olumlu etkilediği gözlenmiştir.

Göz sağlığı açısından da önem taşıyan Omega-3, çocuklarda görme problemlerinin önlenmesinde önemli bir destektir.

Yaşamımızın her dönemindeki ihtiyacımız

Anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Hamile bir bayanın omega-3 içerikli gıdaları sıklıkla tüketmesi veya omega-3 kaynağı olan balık yağlarının kullanılması ile bebeğin ihtiyacı karşılanmaktadır. Erken gelişim döneminde başlayan omega-3 ihtiyacı yaşamın her döneminde süregelmektedir.

Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı” yazısına 407 yorum yapıldı

 1. meral Reply

  Çocuklarda balık yağı hapını günde kaç adet vermeli.950 (epa&dha) lik olandan verilebilir mi?yorum yerine sorumu yazıyorum.bilgi verilirse sevinirim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Öncelikle mesajınıza teknik bir aksaklıktan dolayı gecikmeli geri dönüş yaptığımızdan dolayı özür dileriz.
   Çocuk olsun yetişkin olsun günlük maksimum 3 gr’a kadar omega-3 alınabilmekte ve herhangi bir yan etkisinin olmadığı klinik verilerce ifade edilmektedir. Vitaminler ve mineraller için günlük alınması tavsiye edilen miktarlar belirtilmekte iken, omega-3 için genel olarak böyle bir miktar verilememektedir. Fakat en az alınması gereken miktar belirlenmiştir.

   Mümkünse EPA + DHA 250 mg’dan aşağı olmamalıdır. Kişinin günlük alması gereken miktarı aslında beslenme biçimi tayin etmektedir. Her gün omega-3’e ihtiyaç duyarız, vücudumuz omega-3’ü üretemediği için muhakkak besinlerle bu ihtiyaç karşılanmalıdır. Beslenme tarzımızla da yeterli omega-3 alındığı düşünülmüyorsa o zaman balık yağları ideal bir omega-3 kaynağıdır.

   Seçeceğiniz üründe çocuklar için özellikle DHA miktarının yüksek olmasının ayrı bir önemi vardır. Bir de balık yağı seçiminde balık yağının hangi balıktan hangi formda elde edildiğinin, hangi ülkede üretildiğinin, içine ilave şeker, koruyucu veya tatlandırıcı eklenip eklenmediğinin de sorgulanması gerekir. Bazı balık yağlarının EPA ve DHA değerleri yüksek gibi gözükebilir fakat vücutta bu miktarların ne kadarı emiliyor? Ne kadar faydası görülebiliyor? Bu durum tamamen balık yağının hangi formdan olduğuna bağlıdır. Etil ester formlu balık yağları sentetiktir ve vücut tarafından emilimi düşüktür. Bu nedenle bu formdan olan ürünler yüksek miktarlar içeriyor gibi gözükebilir ama aslında yanıltıcı olmaktadır.

   Trigliserid ve serbest yağ asidi formlu ürünler doğaldır ve emilimleri yüksektir. [Kaynak: EFSA (European Food Safety Authority) EFSA Journal 2012;10(7):2815] Sağlıklı günler dileriz.

 2. dilek sutlu Reply

  Moller`s balik yagi yenidoganlarda da kullaniliyor mu? 2 aylik bebegime Moller`s balik yagi kullanabilir miyim? sitenizde minimum 4 yas ve ustune doz onerisinde bulunmussunuz. icerigindeki A,D,E vitaminlerinin bebegime bir zarari olur mu? tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Dilek Hanım, ilginize teşekkür ederiz. Bebeğiniz için muhtemelen D vitamini damlası kullanıyorsunuzdur. Möller’s Omega-3 içinde de D vitamini olması nedeniyle birlikte kullanmamanızı önermekteyiz. Yaklaşık 1 yaşında doktor önerisiyle D vitamini damlasını kullanmayı bıraktıktan sonra Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. olarak kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 tek başına kullanıldığı zaman, içindeki A,D ve E vitaminlerinin miktarları her gün alınmaya uygun miktarlarda olup, önerilen dozda kullanıldığı müddetçe zararlı etkisi yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 3. mevlidiye bektas Reply

  Merhabalar benim ikizlerim 2.5 yasinda doktor tavsiyesiyle mollers balik yagi kullanmaktayim.yalniz icmekte cok gucluk cekiyorlar.corbasina,sutune,yada meyve suyuna gibi gidalarla birlikte vermemde bir sakinca var mi ? tsk.ler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba,

   Möller’s Omega-3’ü süt dahil herhangi bir gıdayla birlikte verebilirsiniz. Möller’s Omega-3, doğal tutti frutti (karışık meyve) tadında olması nedeniyle, çocuklarınız tarafından herhangi bir meyve suyunun içinde fark edilmeyebilir. Sağlıklı günler dileriz.

 4. Elif Reply

  Merhaba balık yağı bebeklerde iştahı acar mi acaba? Birde 15 aylık bebege ne kadar verilmeli

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Elif Hanım, balık yağını bazı ebeveynler çocuklarında iştah açması amacıyla kullanıyor olmalarına rağmen, aslında balık yağlarının iştah açıcı özelliği olduğu yönünde bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Balık yağlarında bulunan omega-3’ün asıl kullanım amacı, genel olarak çocukta hem fiziksel hem de zihinsel açıdan sağlıklı gelişimi desteklemesi ve bağışıklığın güçlendirilmesi nedeniyledir. Bebeğiniz için halen D vitamini damlası kullanmıyorsanız eğer, Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 5. ayşe Reply

  Merhaba 16 aylık sağlıklı bebeğe balık yağı vermek için doktor tavsiyesine ihtiyaç var mıdır?Balık yağında katkı maddesi var mı?Hangi balık yağını günlük ne kadar miktarda kullanmalıyım?teşekkürler…

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ayşe Hanım. 16 aylık sağlıklı bebeğe balık yağı vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren yaşamın her döneminde omega-3’e ihtiyaç duyulmaktadır. Avrupa ülkelerinde 1 aylık bebeklik döneminden itibaren önerilmekte iken, ülkemizde genellikle 1 yaşından itibaren kullanımı önerilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu, tercih edeceğiniz balık yağının ağır metallerden arındırılmış olmasıyla elde edilen mükemmel saflığa ve doğallığa sahip olmasıdır. Möller’s Omega-3 doğal bir balık yağıdır. Bebeklerin zihinsel gelişimi, göz ve sinir sisteminin sağlıklı gelişiminde önemli etkisi olan DHA yağ asidini yüksek miktarda içermesi, balıktan elde edilen doğal omega-3 yağ asitleriyle birlikte, A ve D vitamininin de balıktan elde edilmesiyle doğal kaynak olması, karışık meyve aromasının dahi doğal olması ve mükemmel saflığı ile güvenle verebileceğiniz bir balık yağıdır. Bu özelliklerinden dolayı Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilmektedir. Bebeğiniz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 6. MERVE BAKAR TİMOÇİN Reply

  Merhaba ben 20 aylık kızıma vitamin şurubu kullanıyorum vitamin şurubuyla birlikte balık yağınıda kullanabilir miyim ikisi ağır gelir mi acaba?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merve Hanım merhaba. Sorunuzun cevabı, kızınız için kullandığınız vitamin şurubunun günlük alım dozunda A, D ve E vitaminlerinin miktarının ne kadar olduğuna bağlı olarak değişecektir. Möller’s Omega-3’ü 20 aylık kızınız için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verdiğiniz takdirde 600 mg omega-3 yağ asidinin 300 mg’ı DHA ve 200 mg’ı EPA olmakla birlikte, 125 mcg (mikrogram) A vitamini, 5 mcg D vitamini, 5 mg E vitamini alımı da sağlanmış olacaktır. Vitamin şurubunda verdiğiniz dozda bulunan bu vitaminlerin miktarları ile Möller’s Omega-3’de belirttiğimiz miktarlar toplandığında miktarı ne oluyor, buna göre karar vermek gerekmektedir. Avrupa ve Amerika’da Möller’s Omega-3 veya Möller’s benzeri bu vitaminleri de içeren bir balık yağı ile multivitamin içerikli ürünler küçük yaşlardan beri birlikte kullanılabiliyor. Bunun nedeni bu ülkelerdeki sağlık otoriteleri tarafından vitaminlerin günlük alınabilecek en yüksek miktarının ülkemizde Bakanlığın belirttiği miktarlara göre çok daha yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin; Bakanlık 10 yaşına kadar olan çocuklar için takviye edici gıdalarla her gün günde en fazla 12,5 mcg’a kadar D vitamini alınabileceğini belirtirken, Avrupa ülkeleri ve Amerika’da bebeklikten 3 yaşına kadar 25 mikrogram, 3 – 10 yaş arası 50 mikrograma kadar kullanılabileceği belirtiliyor. Her ne kadar birlikte kullanılabileceği konusunda literatürsel destek de olsa, Bakanlığın sınırlaması doğrultusunda herhangi bir risk oluşturmamak adına mümkünse birlikte kullanılmamasını tavsiye etmekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 7. Serap Reply

  Mrb benim oğlum 4 yaşında ve boğaz enfeksiyonu dolasiyiyla ilaç kullanıyoruz ilaçlarla beraber balık yağı vermemizde bi sakinca varmıdır aceba

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Serap Hanım, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Balık yağını ilaçlarla birlikte vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 8. Eyse Reply

  Mrb 28 aylık oğlum konuşamıyor balık yagina başladım calionun balık yağı günlük bi tatlı kaşığı doktoruma danismadim sikinti olurmu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba. Öncelikle sizin çocuğunuzdan daha büyük yaştaki çocukların doktor takibiyle birlikte çok güzel konuşmaya başladığı yönünde birçok örnek mevcuttur. Yakında oğlunuz için de güzel gelişmelerin olmasını dileriz. Genellikle erkek çocuklarının kız çocuklarına göre daha geç konuşmaya başladığı da bilinmektedir. Balık yağı kullanımı için muhakkak doktorunuza danışmanıza gerek yoktur. Doktor önerisi olmadan da kullanılabilir. Omega-3 yağ asitlerinin birçok faydasının yanında, beyin ve sinir sistemi gelişimini de desteklemesi nedeniyle konuşma gelişimi üzerine de olumlu etkileri olduğu literatürlerde yer almaktadır. Yalnız bahsettiğiniz balık yağı markası içindeki “DHA” miktarı düşüktür. Doktorunuza da danıştığınız takdirde beyin ve sinir sistemi gelişiminde önemli yeri olan “DHA” miktarı daha yüksek olan balık yağı tercih etmenizi tavsiye edecektir. Bahsettiğiniz ürünü günde 2 ölçek aldığınız takdirde de bu sefer vitamin miktarları fazla olabilir. Size tavsiyemiz bu ürünün ambalajını tamamladıktan sonra, omega-3 yağ asitleri, özellikle de DHA açısından daha yüksek miktar içeren balık yağı tercih etmenizdir. Sağlıklı günler dileriz.

 9. Yasemin Reply

  Merhaba 6 yaşındaki oğluma günde bir defa olmak üzere balık yağı veriyorum (epa 180mg. DHA 120 mg. ) doğru mudur ? kapsülü yutamadığı için delip portakal suyu ile bir kaşık olmak üzere karıştırıyorum olabilir mi? (Omega 3 ümüzde hiçbir katkı maddesi yok)

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Yasemin Hanım, merhaba. Her ülkenin omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA alım miktarları tavsiyeleri farklılık göstermektedir. Avrupa ülkelerinde çocuklarda özellikle DHA miktarı tavsiyesi yüksek tutulmaktadır. Örneğin Norveç’te, sıklıkla omega-3 açısından zengin balık tüketen toplum olmasına rağmen yine de günlük alınması tavsiye edilen DHA ve EPA değerleri oldukça yüksektir. Ülkemizde ise Bakanlık tarafından sadece alınması gerekli olan en düşük miktar belirtilmiş, buna göre 4-9 yaş arasındaki çocuklar için günde en az 90 mg DHA alınması önerisi yapılmıştır. Fakat Pediatrist hekimler tarafından özellikle DHA ve EPA değerleri yüksek olan ürünlerin önerisi ön plandadır. Kullandığınız üründeki belirttiğiniz değerler, muhakkak ki faydasını göstermektedir. Fakat ülkemizdeki beslenme şartlarına göre yeterli olup olmadığı yönünde kararı tercihinize bırakmaktayız. Güçlü içeriği, doğallığı, saflığı, kalitesi ve lezzetiyle Möller’s Omega-3’ü de tercih edebileceğiniz bir alternatif olarak sunmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 10. atalay kuzu Reply

  ATİPİK OTİZM’Lİ KIZIM VAR KULLANSAM BALIK YAĞI NE DERECE FAYDASI OLABİLİR

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Atalay Bey, omega-3’ün, özellikle de omega-3 yağ asitlerinden biri olan DHA’nın beyin gelişiminde önemli yeri olduğu kabul edilmektedir. Omega-3 kullanımının sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği yönünde şimdiye kadar yapılmış yüzlerce bilimsel çalışmanın sonuçları doğrultusunda olumlu etkilerini görebileceğinize inanıyoruz. Size ayrıca kızınızın gelişimini destekleyeceğine ve size yol göstereceğine inandığımız “GAPS Diyeti” isimli kitabı okumanızı da tavsiye etmek isteriz. Güzel gelişmeleri bizimle paylaşmanızı ümit eder, sağlıklı günler dileriz.

 11. Melek Reply

  Merhaba benim oğlum 2yaşında balık yağı hapı kullanmak istiyorum hergün vermem gereklimi ne sıklıkla kullanmam gerektiğini bilmiyorum ayrıca EPA 100 dha 100 bu değerler çocuk için yeterlimidir

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Melek Hanım.

   Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük ihtiyacımızı besinlerle karşılamamız gerekmektedir. Fakat günlük yaşantımızda omega-3 açısından yeterli ve dengeli bir beslenme uygulayamamamız nedeniyle balık yağı şurupları, kapsülleri gibi takviye edici gıdalardan destek sağlayabilmekteyiz. Uzmanlara göre omega-3 içerikli gıdaları her gün bolca tüketmek veya takviye edici gıdaları kullanmak gerekmektedir. Takviye edici gıda olarak seçeceğiniz ürünün doğallığı, içeriği, kalitesi, ağır metallerden arındırılmış olarak saflığı, tazeliği ve çocukta rahatsızlık vermeyecek tadı önemlidir. Belirttiğiniz EPA ve DHA miktarları 2 yaşındaki oğlunuz için günlük ihtiyacının karşılanması açısından yeterli görünmektedir. Fakat bu yaştaki çocuk için yutma zorluğu yaşanabilme ihtimaline karşı şurup formlu ürün tercih etmenizi ve de sadece içeriği açısından değil, güvenilirlik açısından da belirttiğimiz diğer kriterleri de irdeleyerek ürün tercihinde bulunmanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 12. Gunay Reply

  Merhaba benim oğlum 1 yaşında 9.5 kg 77 Cm boyu var ve istahsizlik bir bebek ben nitrigen büyümek için olan balık yağını kullanıyorum pek faydasını görmedim gibi sizce bu balık yağı uygunmu gelişimini hizkandirmak için ne yapmalıyım

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba. Oğlunuzun büyümesinde, sağlıklı beslenmenin ve de genetik faktörlerin önemli etkisi olduğunu hatırlatmak isteriz. Omega-3 içerikli ürünlerin doğrudan boy uzatıcı etkisi olduğu yönünde, ebeveynlerin gözlemleri dışında, bilimsel bir literatür yoktur. Fakat şu da bir gerçektir ki; omega-3 içerikli ürünleri düzenli kullandığınız takdirde sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimin desteklenmesi açısından önemli bir destek olduğuna yönelik birçok bilimsel yayın söz konusudur. Elbette ki her balık yağının içeriği, kalitesi, vücut tarafından emilen etken madde miktarları ve güvenilirliği bir değildir. Vitaminlerin bile doğal ve sentetik oluşu, vücut tarafından emilimlerini etkilemektedir. Möller’s Omega-3, güçlü miktardaki doğal omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA’nın yanında, doğal A ve D vitaminleri de içerir. D vitamininin de kemik gelişiminde ve büyümedeki ilave etkileri düşünüldüğünde, Möller’s Omega-3’ü düzenli kullanmanızı ve oğlunuzdaki gelişmeyi gözlemlemenizi önermekteyiz. Oğlunuz için 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 13. EBRU Reply

  Merhaba oglum 2 yasinda möllers omega 3 aldim fakat 4 yas icin doz önerisi verilmis siz burda 2.5ml belirtmissiniz fakat yine de neden kutunun üzerinde 4 yas alti cocuklar icin doz önerisi yapilmamis onu merak ettim kullanmaya korktum açıkçası

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Ebru Hanım, Möller’s Omega-3, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen, 1 yaş altı çocuklarda bile yapılmış klinik çalışmaları olan ve ülkemizde de pediatrist hekimlerimiz tarafından ortalama 1 yaşından itibaren kullanımı önerilen bir balık yağıdır. Möller’s Omega-3 ülkemizde piyasaya çıktığı dönemde Bakanlığın yeni yayınladığı tebliğ doğrultusunda, tüm takviye edici gıdalar için geçerli olmak üzere 4 yaş altına doz belirtilememesi kısıtlaması söz konusu oldu. Bu tarih öncesinden beri piyasada mevcut olan ürünler de ambalajları üzerinde değişiklik yaparak, eskiden 4 yaş altına doz belirtebiliyorken, artık belirtememeye başlamışlardı. Fakat Ocak 2016’da yayınlanan yeni tebliğ ile Bakanlık 2 yaşından itibaren doz belirtebileceği konusunda uygulamada değişiklik yaptı. Yeni onayımızla birlikte, ileriki günlerde Möller’s Omega-3’ün yeni ambalajlarında 2-4 yaş ve yetişkinler için doz aralığını da görebilirsiniz. 2 yaşındaki çocuğunuz için, Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. olarak güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 14. Mesut Reply

  Merhaba, 2 yaşında kız çocuğum var. Balık yemeyi hiç sevmediğinden dolayı, vücüdu için gerekli omega-3 vitamininin temini adına balık yağı kullanmaya kararı verdik. İnternetten incelediğim kadarıyla, bazı markaların köpük bardakla test yaparak balık yağı orjinalliğini test ettiklerini gördüm ve ulusal kanallara kadar çıkıp reklamlarını yapmışlar. Bunları görünce de acaba möller’s bu teste nasıl bakıyor, gerçekliği ne kadardır diye sorular geliyor aklıma. Birde Morina balığı, dip balıklarında olan ağır metal içerikleri var mıdır, bu konuda yan etkileri ne kadardır?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Mesut Bey, Omega-3 desteği sağlayan bir balık yağının kalitesi, ürünün elde edildiği kaynaktan, uygulanan üretim metoduna, balık yağının doğal formda oluşundan, saflaştırılıp zararlı maddelerden arındırılmasına kadar geniş bir süreci kapsar. Bir balık yağının kalitesi ancak laboratuvar ortamında uzmanlarca yapılan analizlerle ve otoriter denetimlerle anlaşılabilmektedir. Bu nedenle kalitesi yetkili otoritelerce sertifikalandırılmış, analiz belgeleriyle içeriği ve güvenilirliği ispat edilmiş, Dünyanın gelişmiş ülkelerinde yıllardır kullanılmakta olan bir ürün tereddütsüz kullanılabilir. Bu kadar kapsamlı araştırmalarla belgelendirilen bir ürünün, köpük bardak testi olarak bilinen, basit ve bilimsel hiçbir dayanağı olmayan bir testle kalitesinin ölçülmesi mümkün değildir.

   Möller’s, 1854 yılından itibaren kesintisiz mevcudiyetini sürdürmüş, yıllar içinde yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları ile doğallığı bozulmadan mükemmel kalite ve saflıktaki bir balık yağına dönüştürülmüş, kalitesi de analiz belgeleriyle ve de ISO 22000 üretim kalite sertifikasıyla da belgelendirilmiştir. Ayrıca kaliteli üretimi teşvik eden GOED (Global Organization of EPA and DHA Omega 3s) üyesidir. Möller’s Omega-3, dünyanın en temiz denizi olarak kabul edilen Kuzey Atlantik Denizi’nde yabani olarak yetişen morina balıklarından elde edilmiş olmasına rağmen yine de “moleküler distilasyon” yöntemiyle en hassas saflaştırma yöntemine tabi tutularak ağır metaller gibi toksik maddelerden uzaklaştırılmakta, mükemmel saflığı neticesinde Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilecek derecede güvenilir bulunmaktadır.
   Bahsettiğiniz test hakkında, en güzel bilimsel açıklama aşağıdaki linkte göreceğiniz, sağlıklı beslenme ve fitoterapi uzmanlığı olan ve ayrıca takviye edici gıdalar konusunda da derin araştırmalar yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Ümit Aktaş’a ait bir videoda bulunmaktadır. Baştan sona izlemenizi tavsiye ederiz.

   Bilimsel hiçbir desteği olmayan, sadece pazarlama amacıyla ortaya atılmış basit bir test sonucuna göre bir balık yağı mı, yoksa mükemmel saflığı analiz belgeleriyle gösterilen, kalitesi sertifikalandırılmış, 162 yıldır kendini ispat etmiş olan, trigliserid formunda doğal bir balık yağı mı tercihi yapacağınız konusundaki kararı size bırakıyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

 15. Meryem Reply

  Merhaba. 2 yaşında kizima balık yağını iciremiyorum. Acaba sütün içine katarak vermemde sakinca varmı

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Meryem Hanım, genel olarak herhangi bir balık yağı markası kullanıyorsunuz, sütün içinde verilip verilememesi ürün kalitesine göre değişkenlik göstereceği için yorum yapmamız doğru olmayacaktır. Fakat “Möller’s Omega-3” markası kullanıyorsanız, tereddütsüz sütün içinde de verebilirsiniz. Möller’s Omega-3, balıklar avlandıktan itibaren 24 saat içinde üretime alınarak hazırlanmakta ve tazeliği korunarak şişelenmektedir. Bu nedenle Möller’s markası balık yağını sütle de verebilirsiniz veya doğal karışık meyve tadında olduğu için meyve suyuna katarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 16. selin Reply

  Mrb.kizim 22 aylik.multivitaminin icine bir tane kapsul balik yagi sıkıp veriyorum bugun basladim.bunun bi zarari varmidir.birde balik yagindan sonra sut peynir ayran vs verebilirmiyim.simdiden tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Selin Hanım, kapsül içindeki balık yağını multivitamin içine sıkmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Sadece genellikle kapsül içindeki balık yağlarına aromalandırma yapılmadığı için kapsül içinden çıkartıldığında yoğun bir balık kokusu olabilir. Çocuğunuza bu durum rahatsızlık vermiyorsa bu uygulamaya devam edebilirsiniz. Süt, peynir, ayran gibi kalsiyum içerikli ürünlerle birlikte verilebilirliği tamamen kullandığınız balık yağının kalitesine bağlıdır. Taze balıklardan elde edildiğini düşünüyorsanız, kalitesine güveniyorsanız birlikte vermenizde bir sakınca yoktur. Örneğin Möller’s Omega-3, soğuk ve derin deniz balıklarının avlanmasından itibaren 24 saat içinde üretime alınmaktadır. Üretim ve şişelenmesi aynı fabrikada yapılması nedeniyle tazeliğini korunmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 17. Cennet Kırkpınar Reply

  3 yasinda kizim var valik yagi ne ve kadar vermeliyim .cok tesekkur ederim şimdiden

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Cennet Hanım, takipçilerimiz bu blogda, bazen genel bilgi almak amacıyla, bazen de doğrudan Möller’s Omega-3 hakkında soru sordukları için, özür dileyerek sizin sorunuzun da genel olarak balık yağları için mi veya Möller’s Omega-3 için mi olduğuna emin olamadık. Bu nedenle size iki soru şekli içinde cevap ileteceğiz. Eğer Möller’s Omega-3’ün kızınız için kullanım doz önerisini soruyorsanız; Möller’s Omega-3’ü, günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. 4 yaşından itibaren 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımına başlayabilirsiniz. Kapağı açıldıktan itibaren tazeliğinin korunması amacıyla buzdolabı rafında saklanması gerekliliğini hatırlatmak isteriz. Eğer genel olarak balık yağı kullanımını soruyorsanız; her balık yağı markasının içeriği farklı olması nedeniyle önerilen kullanım dozu da farklılık gösterebilmektedir. Möller’s Omega-3’e kıyasla içeriği düşük olan markaların günlük alım doz önerisi daha çok olabilmektedir. Hangi markayı tercih ederseniz o marka üzerindeki kullanım doz önerisine uyulması önerilmektedir Sağlıklı günler dileriz.

 18. Berna Çetinkaya Reply

  Merhaba benim 2 yaşında bir kızım var. Gelişim olarak yaşıtlarına göre geriden gelen bir çocuk. Şu an 8.5 kilo. Balık yağına başlamak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda Möller’s balık yağının piyasadaki bu anlamda en etkili ürün olduğuna karar verdim. Fakat yaz döneminde balık yağı kullanılmıyor diye yaygın bir görüş var. Bunun ne kadarı doğru. Malum önümüz yaz. Yarıda bırakmam istemiyorum.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Berna Hanım. Omega-3 kaynağı olan balık yağları yazın da güvenle kullanılabilir. Önceki bilgilere dayanılarak yazın kullanılmaz düşüncesini oluşturan nedenler günümüzde geçerliliğini yitirmiştir. Bu düşünce şu nedenlerden dolayı kaynaklanmaktaydı: 1.) Eskiden balık yağlarının içinde yüksek miktar A ve D vitamini vardı. Yazın güneşin etkisiyle vücudumuzda dönüşüm sağlanan D vitaminine balık yağlarından alınan D vitamini de eklenince fazlalığı nedeniyle alerjik etki görülmekteydi. Oysaki Möller’s Omega-3’de bulunan A ve D vitaminleri yazın dahi her gün alınmaya uygun miktarlardadır. Günlük ihtiyacı karşılayabilen miktarlarda olduğu gibi, kesinlikle toksisite oluşturacak miktarlar içermez. Ayrıca, sadece kan analiziyle anlaşılan D vitamini eksikliği eskiden belki de kontrol edilmediği için nadir görüldüğü bildirilirken, günümüzde D vitamini eksikliği ciddi boyutlara ulaşmıştır. Yazın dahi görülen D vitamini eksikliğini önlemek amacıyla da Möller’s Omega-3 doğal destektir. 2.) Eskiden balık yağları aromasız olması nedeniyle, içildikten sonra özellikle sıcağın etkisiyle rahatsızlık veren balık kokusu söz konusu idi. Günümüzde balık yağları aromalandırılmaktadır. Möller’s Omega-3, doğal karışık meyve aromasına sahiptir. İçildikten sonra ağızda bu aroma hissedilmektedir, rahatsızlık hissettirmez.Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük ihtiyacımız muhakkak gıdalarla karşılanması gerekmektedir. Beslenme ile karşılayamadığımız durumda takviye edici gıdalardan destek alabilmekteyiz. Özellikle yazın omega-3 içerikli besinleri daha az tükettiğimiz düşünüldüğünde aslında bu mevsimde balık yağlarına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Möller’s Omega-3’ü yazın da güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 19. filiz Akbaş Reply

  Iyi gunler 2.5 yasinda bir kizim var yasitlarina gore zayıf ama asil sorunu kemikleri cok ince hergün gunes isigina ciikariyorum 3 gündür de Möllers balik yagina basladim beraberinde d vitamini damla vermemin bir sakincasi olurmu ne kadar vermeliyim iyi gunler Teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Filiz Hanım, kızınıza kan analizi yapılıp D vitamini değerine bakıldı mı acaba? Möller’s Omega-3’ün 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) kullanımı önerildiği için kızınıza bu miktarı veriyor olduğunuzu tahmin ediyoruz. Eğer öyle ise, kızınıza Möller’s Omega-3 ile günlük 200 IU (ünite) D vitamini de vermektesiniz. D vitamini eksikliği tespit edilmemişse, bu miktar kızınız için yeterlidir, ilave bir D vitamini takviyesi kullanmanıza gerek yoktur. D vitamini eksikliği tespit edildiği durumda ise, o zaman yüksek doz D vitamini kullanımı gerekecektir. Fakat uygun doz, mutlaka doktor tarafından belirlenmelidir. Bu amaçla doktora başvurduğunuz takdirde Möller’s ile günlük 200 IU (ünite) D vitamini alındığını belirtebilirsiniz. Möller’s Omega-3 içeriğindeki D vitamini miktarı, D vitamini eksikliği olmadığı durumda bile günlük ihtiyacı karşılayabilen miktardadır ve günlük alıma uygundur. İlave bir D vitamini kullanımına gerek yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 20. Nefise Reply

  merhaba
  Möllers balık yağını 2 yaşındaki oğluma içiremiyorum,denemediğim yöntem kalmadı,sadece devam sütünün içersine katmadım,devam sütündede vitamin ve minareller olduğu için tedirgin oldum ( Hipp markası kullanıyoruz)acaba devam sütünede katabilirmiyiz?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Nefise Hanım, merhaba. Möller’s Omega-3’ü meyve suyunun veya sütün içine koyarak da tüketebilirsiniz. Bahsettiğiniz devam sütünün içerisinde Möller’s Omega-3’deki gibi vitaminler mevcut mu acaba? Mevcut ise bir porsiyonda alınan miktarları ambalajının üzerinde belirtilmiş durumdadır. Bu miktarları bizimle paylaşabilirseniz Möller’s Omega-3 içeriğindeki A, D ve E vitaminleriyle bir araya geldiğinde toplam miktar üzerinden size çok daha uygun cevap iletebiliriz. Araştırmalarımıza göre, kullandığınız ürünün sadece organik süt olduğunu anlıyoruz. Eğer içerisinde ilave vitaminler bulunmuyorsa Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) içine katarak kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 21. Kumsal Reply

  15 . 11 . 10 yaslarinda cocuklarim icin gunde kac adet balik yagi hapi vermeliyim…. ve biz yetiskinlerde kullanabilirmiyiz gunde kac adet . Tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba. Möller’s Omega-3 sıvı formunda balık yağıdır. Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından kullanılabilmektedir. İçerisinde bulunan doğal karışık meyve aroması sayesinde herkesin severek tüketebileceği tattadır. Şeker, suni tatlandırıcı ve kimyasal aroma içermez. Hem 15, 11 ve 10 yaşlarındaki çocuklarınızın her biri için, hem de siz ebeveynler için günde birer defa 5 ml (1 tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 kullanımınız ile günlük omega-3 ve D vitamini ihtiyacınızın karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 22. Nur Reply

  Kızım alerjik genelde antihistsminik gurubundan alerset ve risonel siprey kullaniyoruz. Möllers in bu ilaclarla etmilesimi sorun yaratir mi?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Nur Hanım. Kızınızın gıda alerjisi olmadığı müddetçe, diğer alerjik reaksiyonların önlenmesi amacıyla antihistaminiklerle ve diğer ilaçlarla birlikte Möller’s Omega-3’ü güvenle kullanabilirsiniz. Sadece kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte kullanımının doktor gözetiminde olması tavsiye edilir. Geçmiş olsun dileklerimizi sunar, sağlıklı günler dileriz.

 23. Burcu Reply

  Yaklaşık 1 senedir kilo alımı durduğu ve iştahsızlık nedeni ile doktor tavaiyesiyle deacomin adlı balık yağını kullanmaktayım şuan bıraktım sebebi bu kadar uzun süre kullanımı acaba çocukta bi zarara sebep olurmu karaciğere vs organları yorarmı

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Burcu Hanım. Bahsettiğiniz ürün hakkında etiklik anlayışımızdan dolayı herhangi bir yorum yapamayız. Fakat içinizin rahat etmesi için, çocuğunuza kan ve idrar analizi yaptırmanızın en doğru gösterge olacağı inancındayız. Ayrıca önemli bir konuyu da vurgulamak isteriz: Bir balık yağının uzun süreli kullanım güvenilirliği, kalitesine, içinde vücuda zararlı miktarda toksik madde içerip içermediğine, içeriğinde sentetik madde olup olmadığına ve içindeki vitaminlerin her gün alınmaya uygun miktarlarda olup olmamasına göre değişebilmektedir. Möller’s Omega-3, hem doğal omega-3 yağ asitleri, hem de doğal A ve D vitaminleri kaynağıdır. Her gün alınmaya uygun içeriğe sahiptir. İçerisindeki karışık meyve aroması da doğal olup, şeker veya suni tatlandırıcı içermez. “Moleküler distilasyon” yöntemiyle saflaştırılarak ideal saflığa sahiptir. Bebeklik döneminden itibaren kullanıma uygun güvenirliktedir. Sağlıklı günler dileriz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba. Avrupa ülkelerinde bebeklik döneminden itibaren balık yağları kullanımı söz konusu olmasına rağmen, ülkemizde hekimler tarafından genellikle 1 yaşından itibaren omega-3 kaynağı olan balık yağları kullanımı önerilmektedir. Nitekim Möller’s Omega-3 için de, içerisinde bulunan doğal D vitamini nedeniyle, genellikle 1 yaşına kadar kullanılan D vitamini damlalarının kullanımının tamamlanmasından sonra başlanması tavsiye edilmektedir. Bu nedenle ülkemizde hekimlerin uygulamalarını göz önüne aldığımız zaman, 1 yaşından itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer Möller’s Omega-3 tercih etmek isterseniz günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 24. tulay Reply

  merhaba kutunun üzerinde açıldıktan sonra 3 ay icinde tukeyiniz yazio ve ben bunu yeni farkettim bi sorun yasarmiyim cunku bu sureyi astim tesekkurler simdiden

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Tülay Hanım. Balık yağlarının kapağı açıldıktan itibaren hava ile temasa geçmeleri sonucu oksidasyon süreci başlar. Balık yağlarının ambalajlarının üzerinde belirtilen bu süreler, analizler neticesinde belirlenen tazeliğin korunduğu süredir ve bu süre içinde güvenle kullanılmaktadır. Möller’s Omega-3’ün kapağının açıldığından itibaren kullanımı önerilen süre olan 3 ay, balık yağı tazeliğinin korunabildiği uzun bir süredir. Belirtilen bu süre sonrasında tazeliğinin korunduğunun garantisi yoktur. Henüz bu süreyi aşalı çok uzun zaman olmadıysa, buzdolabında saklamaya devam ettiyseniz, tadında ve berrak likit görüntüsünde herhangi bir değişiklik söz konusu değil ise henüz oksidasyon süreci ilerlemiş değildir. Okside olmuş balık yağını özellikle tadının değişikliğinden fark edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 25. Leyla Reply

  Mrhb ben hergun oğluma düzenli balık yağ veriyorum 1 tatlı kaşığı 3 yaşında oğlum., sorum şudur haftada bır kaç günmü vermelıyım balık yağ yoksa hergun vermelımıyım acaba ..

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Leyla Hanım. Gıdalarla her gün omega-3 alımı sağlanıyor olsa da, çocuğunuza her gün güvenilir olduğunu bildiğiniz balık yağı vermenizde de herhangi bir sakınca yoktur. Anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamımız boyunca omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duymaktayız. Vücudumuz omega-3 yağ asitlerini üretemediği için, gıdalarla günlük ihtiyacımızı karşılamamız gerekmektedir. Fakat günlük beslenmemizde omega-3 içerikli gıdaları tüketemiyorsak veya yetersiz miktarda alımını sağlıyorsak, o zaman balık yağları gibi takviye edici gıdalarla ihtiyacımızı karşılayabilmekteyiz. Uzmanlar tarafından omega-3 takviyelerinin her gün kullanılması önerilmektedir. Bitkisel kaynaklardan vücudumuzun faydalanabildiği omega-3 miktarının düşük olduğu, bu nedenle yetersiz alım sağlandığı, en ideal kaynağın balık olduğu, fakat balığın cinsi, nereden avlanan balık olduğu, balığı pişirme teknikleri ve balık tüketme sıklığı gibi etmenler nedeniyle de omega-3 alımının düşük olabileceği belirtilmektedir. Bu nedenle omega-3 açısından zengin takviye edici gıdaların her gün kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 26. Sema Reply

  İyi günler 🙂 bebeklerde kaçıncı aydan balık yağı kullanımına başlamak gerekir ? 6 aylık bir oğlum var ne Zaman başlamalıyım

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sema Hanım. Avrupa ülkeleri ve Amerika’da 6 aylık bebeklik döneminden itibaren balık yağı kullanımı başlamaktadır. Fakat ülkemizde pediatrist hekimler genellikle 1 yaşından itibaren balık yağı takviyeleri kullanımını önermektedir. Möller’s Omega-3 gibi doğal D vitamini içeren balık yağlarının Norveç Beslenme Kurulu tarafından 6 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilmektedir. Fakat ülkemizde D vitamini damlası kullanılıyor olması nedeniyle, yaklaşık 1 yaşında bu damlaların kullanımı tamamlandıktan itibaren günde 2, 5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 27. Nagehan Kaytaz Deniz Reply

  Merhaba,
  14 aylık bir oğlum var ve aşırı derecede istahsiz. Hiçbir şey yemek istemiyor ben de zorlayarar yedirmek istemiyorum açıkçası. Takviye olarak omega 3 kullanmak istiyorum. Bir önceki yorumda 6 aydan itibaren kullanılabileceğini okudum. Istahinda bir değişiklik olur mu onu merak ediyorum. Teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Nagehan Hanım, bazı ebeveynler omega-3’ün çocuklarda iştah açıcı özelliği olduğunu belirtmesine rağmen, aslında bunu destekleyen bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Fakat sağlığımız için her yaşta ayrı bir önemi olan omega-3’ü vücudumuz üretemediği için muhakkak gıdalarla karşılamamız gerektiği tüm uzmanlarca belirtilmektedir. Genel olarak günümüzde omega-3 içerikli gıdaları az miktarda tükettiğimiz belirtilmektedir. Nitekim çocuğunuzun iştahı olmadığı için omega-3 içeren gıdaları yeterli miktarda alma ihtimali çok daha düşük olacaktır. Bu nedenle balık yağı gibi omega-3 içerikli takviye edici gıdaları sadece çocuğunuzun iştahının açılması amacıyla değil de, çocuğunuzun sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyen, bağışıklığını güçlendiren bir takviye olduğu düşüncesiyle kullanmanızı önermekteyiz. Möller’s Omega-3, doğal omega-3 içeriğinin yanında doğal A ve D vitaminleri ve E vitamini de bulundurması ile, çocuğunuzun sağlıklı gelişimi için önemli bir destektir. Balık yağları yurtdışında 1 yaş altında kullanılmakta iken, ülkemizde genellikle 1 yaşından itibaren çocuk hekimlerince önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 28. Dilek Reply

  Merhaba benim 5 yasinda oglum var dikkat bozuklugu var ve hafizasi kuvvetli deyil bunun icin balik yagi vermem onun icin iyi olurmu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Dilek Hanım, omega-3 yağ asitlerinden biri olan DHA’nın beyin gelişimi, göz sağlığı ve sinir sistemi gelişiminde etkili olduğu, hem DHA’nın hem EPA’nın algılama ve öğrenme kapasitesinde artışı desteklediği bilimsel verilerle gösterilmiştir. Son yıllarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi çocuklarda görülme sıklığı artan ve okul dönemi başarısı üzerinde olumsuz etki yaratan durumlarda omega-3 kullanılmasının faydası olduğu yönünde klinik araştırmaların sayısı artmakta ve bu amaçla omega-3 takviye önerileri uzmanlarca da yapılmaktadır. Bu nedenle çocuğunuz için özellikle DHA miktarı yüksek olan omega-3 içerikli balık yağlarının düzenli kullanımının faydalı olacağını düşünmekteyiz. Möller’s Omega-3 içerisinde 4 yaş üzeri çocuklar için önerilen günlük kullanım dozu olan 5 ml’de (1 tatlı kaşığı) bulunan 1200 mg omega-3 yağ asitlerinin 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA’dır. Sağlıklı günler dileriz.

 29. Ozlem Reply

  Merhabalar, 14 yasindaki oglum icin kullanacagim. Eczaci hanim gunde 1 tatli kasigi ve yemek yedikten 2 saat sonra vermemi tavsiye etti. Gercekten 2 saat beklemelimiyiz. Tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Özlem Hanım, balık yağları aç veya tok alınabilir. Genellikle balık yağlarının tadından dolayı çocuklara içirmekte zorlanıldığı ve çocuklarda rahatsızlık oluşturmamaları için tok verilmesi tercih edilir. Möller’s Omega-3’ün tadı çocuğunuzun sevebileceği ve rahatsızlık oluşturmayacağı tat olması nedeniyle aç veya tok verilmesinde bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 30. elif Reply

  Mrb möllers omega 3 kullaniyorum 15 aylık kizim var nekadar süre kullanmam gerekir.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Elif Hanım merhaba. Kızınız için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3’ü istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Anne karnındaki bebeklik dönemimizden itibaren tüm hayatımız boyunca omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Vücudumuz omega-3 üretemediği için muhakkak gıdalarla veya takviye edici gıdalarla günlük ihtiyacımızı karşılamamız gerekmektedir. Bu nedenle çocuğunuzun günlük beslenmesinde omega-3 içerikli gıdalar sıklıkla bulunuyorsa, dönemsel aralıklarla Möller’s Omega-3’ü kullanabilirsiniz. Eğer beslenme ile yetersiz alım olduğunu düşünüyorsanız o takdirde Möller’s Omega-3’ü kesintisiz kullanabilirsiniz. Takviye edici gıdaların kalitesi ve güvenilirliği uzun süreli kullanım açısından önem taşımaktadır. Möller’s Omega-3, içeriğiyle, kalitesiyle ve saflığıyla uzun süreli kesintisiz kullanıma uygun balık yağıdır. Sağlıklı günler dileriz.

 31. Ercan aba Reply

  Meraba benim kizim 2 yasinda yeni basladim.surup halinde icmiyor.suyun veya evde sıkılmıs meyve suyunun icine koyup versem olur mi acaba .lutfen bilgi verinnn!!!

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ercan Bey. Möller’s Omega-3’ü meyve suyu veya sütün içine karıştırarak da verebilirsiniz. Doğal karışık meyve aromalı olması nedeniyle, meyve suyunun içine kattığınız takdirde tat farkı da hissedilmeyecektir. Sağlıklı günler dileriz.

 32. Duygu Reply

  Merhaba Oncelikle benim kizim 6 yasinda.ve oldukca istahsiz balik yagini gunde kac.kez ne.kadar olcude vermeliyim birde ac yada.tok mu vermeliyim tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Duygu Hanım. 6 yaşındaki kızınız için Möller’s Omega-3 balık yağını günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına verilebilir. Kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 33. Doğukan Reply

  merhaba ben 13 yaşındayım balık yağı kulanıyorum ama bunu herahngi bi meyve suyuna karıştırarak kulanıyorum balık yğını direk olarakmı kulanmalıyım ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Doğukan Bey. Balık yağını meyve suyuna karıştırıp tüketebilirsiniz. Möller’s Omega-3, doğal karışık meyve aromalıdır. Tadı keyifle içilebilmektedir. Fakat tadının beğenilmeme durumu olması halinde meyve suyunun içinde tadı fark edilmeyecektir. Sağlıklı günler dileriz.

 34. Zeynep Reply

  Merhaba blr hafta oldu 18 aylik ogluma kullanmaya calisiyorum fakat icmiyor mamasina katabilirmiyim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım. Möller’s Omega-3’ü meyve suyu, süt veya mamasının içine karıştırıp verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 35. Ayça Reply

  Merhaba. Doktoru 9 aylık kızıma ürününüzü önerdi. Günde bir tatlı kaşığı veriyorum. Size iki sorum olacak. Açtıktan sonra iki gün oda sıcaklığında kaldı, uyarıyı farketmemişim. Yenisini almalı mıyım? Daha da önemlisi kızım d vitamini kullanıyor. Buna rağmen bir tatlı kaşığı önerildi. Acaba fazla mı veriyorum?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ayça Hanım. 4 yaş altı çocuklar için Möller’s Omega-3’ün günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanılmasını önermekteyiz. Fakat doktorunuzun önerisi olduğu için, belirttiğiniz 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanmayı gerektirecek bir durum söz konusu olabilir düşüncesindeyiz. Nitekim Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren belirttiğiniz doz olan 5 ml ( 1 tatlı kaşığı) kullanılmaktadır. Fakat yine de tedbiri elden bırakmamak adına size sormak istediğimiz sorular mevcuttur:
   1.) Hangi branş doktorunuz önerdi acaba? Örneğin Nöroloji uzmanları gerekli gördüğü takdirde çocuklarda yüksek doz kullanabiliyorlar.
   2.) Çocuğunuzda gelişim geriliği söz konusu mu?
   3.) Doktorunuz halen D vitamini kullandığınızı biliyor mu? Möller’s Omega-3’ün 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı) bebeklerin alması gereken 400 IU (10 mcg) D vitamini mevcuttur. Kullandığınız damla ile de bu miktar sağlanıyor. Belki doktorunuz Möller’s Omega-3 içeriğindeki D vitamininin doğal olması nedeniyle “damlayı kesin ve Möller’s Omega-3 ile devam edin” diye bahsetmiş olabilir.
   4.) Veya hem damla hem de Möller’s Omega-3 ile alınan toplam 800 IU (20 mcg) D vitamini alımının çocuğunuz için gerekliliği söz konusu olabilir.
   Bütün bu soruların cevaplarını bilemiyorsanız eğer, size tavsiyemiz doktorunuza Möller’s Omega-3’ün günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanılmasının nedenini ve D vitamini damlası da kullandığınız için Möller’s Omega-3’deki D vitamini ile birlikte bebeğinize zararlı miktar olup olmayacağını sormanızdır. Eğer doktorunuz halen önerdiği şekilde kullanılması gerektiğinden bahsediyorsa gerekli gördüğü bir neden vardır. Nitekim Möller’s Omega-3 doktor önerisiyle tavsiye edilen dozdan daha yüksek dozlarda kullanılabilir.
   Oda sıcaklığında kalması ile ilgili cevap şu şekildedir; iki gün kısa bir süre olduğu için, bundan itibaren buzdolabında sakladığınız müddetçe bir sakınca olmayacaktır. Fakat yine de şöyle bir önerimiz olacak: Sizin öncelikle şimdiki tadına bakmanız, ilk günler için değil ama bir ay geçmeye yakın bir zamanda yeniden arada bir tadına bakmanızı önermekteyiz. Diğer aylarda da bu uygulamaya devam etmenizdir. Eğer önceki tadı sonraki tadına göre farklılık gösteriyorsa, şeffaf sıvı görüntüsünde bulanıklaşma ve acımsı tat olmaya başladığı takdirde kullanmamanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

 36. Müesser Reply

  Benim kızım 15 aylık ve akdeniz anemisi taşıyıcısı.. Kan ilacı kullanıyoruz balık yağıda versem bi zararı olur mu??

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Müesser Hanım. Kızınız için, mutlaka doktorunuza danışmanızı ve onayıyla birlikte balık yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 37. hatıce ucar Reply

  merhaba 1yasında oglum var cok hıparaktıf bu yuzden kılo alamıyr ne yapmalıyım.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hatice Hanım. Ebeveynler çocuklarının sağlıklı görünüm kazanmaları neticesinde, iştahsız ve kilo alamayan çocuklarda balık yağlarının kilo aldırıcı özelliği olduğu yönünde olumlu yorumlarda bulunsalar da, omega-3 kaynağı olan balık yağlarının kilo aldırıcı özelliği olup olmadığı konusunda bilimsel net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat omega-3 yağ asitlerinin fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyici, bağışıklık güçlendirici etkileri olduğu çok iyi bilinmektedir. Bu nedenle çocuğunuzun kilo almasından daha çok, fiziksel ve zihinsel gelişimini desteklemek, sinir sistemi, göz sağlığı ve bağışıklığını güçlendirmeyi hedefliyorsanız, o takdirde güçlü omega-3 yağ asitleri içerikli balık yağı kullanmanızı önermekteyiz. Ayrıca, omega-3 yağ asitlerinin dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyi önleyici etkisi hakkında da günümüzde birçok bilimsel yayın bulunmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 38. Selda kiymaz Reply

  Merhaba 9 aylik bir kızım var balık hapini duydum ancak yağı da varmış bu durumda hangisini kullanmalıyız

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Selda Hanım. Bebekler için, sıvı formdaki balık yağı kullanımı önerilmektedir. “Möller’s Omega-3” tercihinde bulunacaksanız eğer, 250 ml’lik ambalaj halinde bulacağınız sıvı formu, 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanılmalıdır. Fakat kızınız henüz 9 aylık olması nedeniyle, D vitamini damlası kullanmaya halen devam ediyorsanız, bu damla kullanımı tamamlandıktan itibaren Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmaya başlamanızı önermekteyiz. Genellikle 1 yaşında bu damlaların kullanımı tamamlanmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 39. Dilek Demircan Onur Reply

  MS hastasıyım ve haşimato tipi tiroidim var.Uzunca bir araştırma sonrası Möllers morina balığı karaciğeri yağını aldım .A ve D vitamini de benim için çok önemli.Doğal tutti frutti aroması biraz kafamı kurcaladı. Daha doğrusu aromasız ve katkısız vurgusunu o kadar çok duydum ki ,normal hayatta şeker ,tahıl ,tatlandırıcı vb. gıdalardan kaçan biri olarak biraz endişelendim.Doğal aroma karışımı üründe herhangibir değişim ve farklılaşmaya neden olmuyor mu ? Yapısal değişim ,kimyasal tepkime vb. Teşekkür ederim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Dilek Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı form içerisinde şeker ve suni tatlandırıcı yoktur. İçimi kolaylaştırmak amacıyla “karışık meyve aroması” vardır, fakat aromasının da doğal olduğunu hatırlatmak isteriz. Balık yağının sıvı formunda aroma olmadığı takdirde, balık kokusunun rahatsız edici olabileceğinden dolayı, yüksek etken madde içeren balık yağlarının içilmesi mümkün olamayacaktır. Burada önemli olan aromanın sentetik olmayıp, doğal oluşudur. Aromanın balık yağının bozulması üzerine herhangi bir etkisi yoktur. Möller’s Omega-3 ürünlerinin sıvı ve kapsül formları üretimin her aşamasında vitamin değerleri, toksik ve mikrobiyolojik maddeler, oksidasyon, koku ve tat açısından laboratuvar analizlerine tabi tutulmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formu kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı müddetçe tazeliğini ve kalitesini korumaktadır. Bu süre içinde tükettiğiniz takdirde güvenilirliği garantilidir. Sağlıklı günler dileriz.

 40. HATİCE NUR Reply

  Merhaba benim 20 aylık kızım var iştahsızlık gibi bir problemimiz yok yemek yemesi çok güzel ama çok slk hasta oluyor doktorlar vücut çok dirençsiz bağışıklık sistemi çok zayıf bu yüzden çok hasta oluyor tamamen vücuttan atamiyor hastalığı dediler balık yağı versem vücut direnci bağışıklık sistemi güçlenirmi.tesekkurler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hatice Hanım. Omega-3 açısından zengin balık yağlarının hem çocuk hem de yetişkinler için olan birçok faydalarından birisi de bağışıklık gelişiminin desteklenmesidir. Hem zengin omega-3 yağ asitleri hem de A ve D vitaminlerinin doğal kaynağı olan Möller’s Omega-3 balık yağı kullanılarak yapılmış klinik çalışmalar mevcuttur. Bu çalışmalarda orta kulak iltihabı, sinüzit, üst solunum yolu enfeksiyonu gibi çocuklarda sıklıkla görülen enfeksiyon hastalıkları nedeniyle, düzenli Möller’s Omega-3 kullanımı neticesinde çocuklarda bağışıklık gelişiminin desteklendiği ve doktora gitme sıklığının azaldığı gözlenmiştir. Son yıllarda ülkemizde de uygulanmasında artış görülen, sağlıklı beslenme esaslarını konu alan “GAPS diyeti” kitabında da, Möller’s Omega-3 gibi zengin omega-3 ve A ve D vitaminlerinin doğal kaynağı olan cod liver oil (morina balığı karaciğer yağı) kullanımının bağışıklık gelişimi üzerine etkileri vurgulanmaktadır. Çocuğunuz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3’ü düzenli kullanmanızı tavsiye eder, sağlıklı günler dileriz.

 41. Hakkı Reply

  Merhabalar 9 aylık kızım var. Çocuk doktorumuz balık yağı önerdi.bazı kişilerden ve yerlerden duyduğumuz 1 yaşından önce kullanılmaması.ne önerirsiniz ? Şimdiden teşekkürler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hakkı Bey. Sorunuza iki şekilde cevap vermek mümkündür:
   1.Eğer bebeğinize halen D vitamini damlası kullanıyorsanız, bu damlanın kullanımını tamamlayana kadar, içerisinde D vitamini bulunan balık yağlarını kullanmamanızı öneririz. D vitamini damlaları genellikle 1 yaşındayken bıraktırılıyor. İçerisinde D vitamini bulunan balık yağlarını bu süreden itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat D vitamini içermeyen balık yağlarını, D vitamini damlası kullanımınız devam etse bile doktor önerdiği için daha küçük yaşlarda da kullanmaya başlayabilirsiniz.
   2.Doktorunuz balık yağı markası olarak Möller’s Omega-3 reçetelemiş ise, içerisinde D vitamini olduğunu biliyordur ve halen D vitamini damlası da kullanıyorsanız her iki üründeki miktarın toplamının çocuğa zararlı olmayacağı düşüncesiyle devam etmiştir. D vitamini fazlalığı riski oluşturmamak adına her iki ürün grubunu aynı anda kullandırmayı öneremiyoruz. Fakat doktor önerdiği takdirde elbetteki kullanılabilir.
   Sağlıklı günler dileriz.

 42. İsmail Yavuz Reply

  Merhabalar,
  13 yaşındaki oğlum için Möller’s Omega3 tableti günde kaç defa kullanmalıyız.Doktora sormadan takviye olarak aldım.Herhangi bir sıkıntı yaratır mı?
  Şimdiden teşekkürler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba İsmail Bey. 13 yaşındaki oğlunuz, Möller’s Omega-3 kapsülü günde 1 adet kullanabilir. İhtiyaç doğrultusunda günde iki adet de kullanabilir. Möller’s Omega-3 kapsül, 11 yaşından itibaren tüm yetişkinlerin kullanımına uygundur. Kan sulandırıcı bir ilaç kullanılmadığı durumlarda, omega-3 içerikli takviye edici gıdaların doktora danışılmadan kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 43. ZEYNEP SARIKAYA Reply

  MERHABA HOCAM 1 BUÇUK YAŞINDA BİR OĞLUMUZ VAR. ONNIVIT OMEGA 3 KULLANIYORUZ. KUTUSUNUN ÜZERİNDE 4 -10 YAŞ ARASI ÇOCUKLARDA KULLANIMI UYGUNDUR YAZIYOR. KULLANMAYA DEVAM EDELİM Mİ NE ÖNERİRSİNİZ.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım. Bu blog sayfası Möller’s Omega-3 balık yağı markasına aittir, bahsettiğiniz balık yağı markası ile ilgimiz bulunmamaktadır. Fakat sorduğunuz soruyu, tüm takviye edici gıdaları ilgilendiren bir soru olması nedeniyle cevaplamaktan memnuniyet duyarız.
   Omega-3 kaynağı olan balık yağları, tüm dünyada ve hatta sıklıkla balık tüketen toplumlarda bile bebeklik döneminden itibaren kullanılıyor olmasına rağmen, ülkemizde Bakanlık tarafından balık yağları, vitamin-mineral içerikli ürünler ve çocuklara yönelik diğer tüm takviye edici gıdalar için 4 yaşın altına doz belirtilememesi şartı getirilmiştir. Eğer ambalaj üzerinde çocukların ilgisini çeken görseller var ise o zaman “4-10 yaş arası kullanıma uygundur” ifadesi şartı da konulmuştur. Bu nedenle çocuklara yönelik takviye edici gıdalar için ambalaj üzerinde bu ifadenin belirtilme zorunluluğu vardır. Eskiden bebeklik döneminden itibaren doz belirtebilen ürünler de, aynı ürün olmasına, içeriğinde herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen yeni ambalajlarında 4 yaşın altına doz belirtememeye başlamıştır. Oysaki gerek Möller’s Omega-3, gerek bahsettiğiniz ürün, gerekse diğer tüm takviye edici gıdalar 4 yaşın altında kullanılabildiği gibi 10 yaşın üzerinde de kullanılabilmektedir. Bahsettiğiniz ürünün satış ve pazarlama sorumlusu olan firma ile temasa geçerek çocuğunuzun yaşına uygun olan günlük kullanım dozu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Veya doktor önerisiyle aldıysanız, doktorunuzun önerdiği günlük kullanım dozunu uygulayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 44. ELİF Reply

  benim 5 ve 6 yaşlarında 2 kızım var yemek yemelerinde sorun yok ama yaşıtlarına göre boyları kısa doğduktan beri böyle gidiyor Möller’s Omega 3 boylarına bir faydası olabilir mi ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Elif Hanım. Omega-3 yağ asitlerinin ve D vitamininin sağlıklı fiziksel gelişim üzerine olumlu etkileri vardır. Fakat kesin boyu uzatır iddiasında bulunulamaz maalesef. Çocuklarınızın boylarının kısa olması, büyüme hormonuyla ilgili endokrinolojik ve metabolizmal açıdan bir yetersizlik nedeniyle de olabilir veya genetik yapıya da bağlı olabilir. Yetersiz ve dengesiz beslenme de çocukların gelişiminde gerilik görülmesine neden olur. Hatta bağırsak fonksiyonlarının düzensizliği veya bağırsak kurtları bile sağlıklı gelişimi sağlayan vitamin ve minerallerin emiliminin önlenmesine neden olmaktadır. Doktorunuz tarafından büyümeyi engelleyici herhangi neden olmadığı belirtilmişse, sağlıklı besleniliyorsa, genetik açıdan da olumsuz bir durum söz konusu değil ise, muhtemelen Möller’s Omega-3’ün faydasını görebilirsiniz. Düzenli kullanım ile, doğrudan boy uzatıcı etkisini gözlemleyemeseniz bile, bağışıklık gelişimine ve zihinsel gelişimlerine yardımcı etkileri olduğunu fark edeceğinizi tahmin ediyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

 45. Zeynep Reply

  Merhaba 8 yaşındaki oğluma dikkat eksikliği ve disleksi var. Yüksek dozda balık yağı kullanabileceğimi duydum. Günde Max kaç mg önerirsiniz. 1200 mg tabletlerden almıştım ama yutamadığı için küçük tabletlerden aldım. Onlardan aynı anda sabahları 3 adet verebilirmiyim? Teşekkür ederim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım. Balık yağı omega-3 kaynağıdır. Fakat yüksek miktar balık yağı yüksek miktar omega-3 yağ asitleri içerdiği anlamında değildir. Eğer çocuğunuza faydalı olabilecek balık yağı kullanmak istiyorsanız içeriği açısından dikkat etmeniz gereken iki önemli konu vardır: 1) Omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA miktarları ne kadardır? Bu miktarlar ambalajın üzerinde belirtilmektedir. Özellikle DHA’nın yüksek olması, algılama ve öğrenme artışı, dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin önlenmesi gibi beyin fonksiyonları ve sinir sistemi gelişimini desteklemektedir. 2) Kullandığınız balık yağı, doğal form olan “trigliserid” formu mudur? İçeriği yüksek etken maddeli gözüken bazı balık yağları etil ester formu olabilmektedir. Etil ester formu olan balık yağları sentetiktir ve vücutta 3’te 1 oranında etkinlik göstermektedirler. Yani yüksek miktar kullandığınızı düşünürken vücutta düşük miktarı faydalı olabilmektedir. Yüksek etkinlik için trigliserid formlu balık yağları tercih edilmelidir. Ambalaj üzerinde veya ürün tanıtım sitesinde bu bilgiyi edinebilirsiniz. Ya da firmasını arayarak öğrenebilirsiniz. Bunların yanında balık yağının ağır metallerden ayrıştırılmış güvenilir saflıkta olması bir başka önemli konudur. Çocuğunuzun gelişimi için balık yağını düzenli kullanmanız gerektiği düşünüldüğünde, etkinliğin yanında güvenilirlik de önemli bir konudur. Kullandığınız balık yağının markasını belirtmiş olsanız bile etiklik gereği hakkında olumlu veya olumsuz bir yorumda bulunamayız. Fakat şu önerilerde bulunabiliriz: Çocuklarda EPA ve DHA miktarı toplamının 1500 mg’ı geçmemesine dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ürünün içerik bilgisinden her bir kapsüldeki miktarına göre maksimum bu miktara kadar hesaplama yaparak kullanılabilir. Fakat bu kadar yüksek doz kullanımına gerek olup olmadığını doktorunuzla konuşarak karar vermelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz balık yağının trigliserid formunda olmasının, özellikle DHA miktarının yüksek olmasının ve güvenilir saflıkta olmasının önemini hatırlatmak isteriz. Möller’s Omega-3 sıvı formundaki balık yağı tüm bu kriterleri karşılamaktadır ve çocuğunuz için günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı yeterli olacaktır. Günlük kullanım dozunda 600 mg DHA alımı ve 400 mg da EPA alımı sağlanmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 46. Derya Reply

  8 yaşında ikizlerim var.sizin markanın balık yağı kapsülü aldım. Yetişkinler için yazıyor. Çocuklar kullansam sakıncası varımdır yardımcı olurmusunuz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Derya Hanım. Kapsül formlu balık yağlarının yetişkinlerin kullanımına uygun olduğu, kapsülleri çocukların yutması zor olabilir düşüncesiyle belirtilmektedir. 11 yaş üzeri “yetişkin” statüsüne girmektedir ve bu yaşlardan itibaren yutma problemi yaşanmayacağı düşünülmektedir. Eğer ikiz çocuklarınız, balık yağı kapsüllerini yutma problemi yaşamıyorlarsa, Möller’s Omega-3 kapsülü güvenle kullanabilirler. Sağlıklı günler dileriz.

 47. SİBEL Reply

  Merhaba ben 8 yaşında kızıma möller’s balık yağı aldım. Balık yağını gün içinde hangi saate alması konusunda bilgi verebilirmisiniz lütfen. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sibel Hanım. Möller’s Omega-3’ü, kızınıza günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına iken verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 48. Yasin Reply

  Merhabalar,

  Ben, esim ve cocuklarim gunluk olarak moller surubunu kullaniyoruz. Peki bu surubta protein var midir? Varsa eger bir tatli kasiginda kac gram protein vardir.

  Tesekkurler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yasin Bey. Möller’s Omega-3, protein içermemektedir. Protein ve karbonhidrat değeri “0”dır. Sağlıklı günler dileriz.

 49. Selda Reply

  Merhaba benim oğlum 9 yaşında sınavları hiç iyi geçmedi dikkatini veremiyor bende balık yağı aldım ama gunde kaç kere alınması gerekiyor aç mı dok mu alınmalı oğlum sabah altı da okula gidiyor o saatte verebilirmiyim sizce hangi balık yağını kullanmalıyın bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Selda Hanım. Balık yağları, günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına kullanılabilir. Çocuğunuz çok erken okula gidiyorsa, okuldan döndükten sonra veya akşam yatmadan önce vermek uygun olacaktır. Her balık yağının içeriği ve buna bağlı olarak kullanım miktarı farklı olmaktadır. Çocuğunuzun algılama, öğrenme, zihinsel fonksiyonların gelişimini destekleyen omega-3 yağ asidi, DHA’dır. Bu nedenle DHA miktarı yüksek olan balık yağını tercih etmenizde ve düzenli kullanmanızda fayda olacaktır. Henüz balık yağı seçiminde bulunmadığınız için size tavsiyemiz, omega-3 yağ asitleri DHA ve EPA açısından güçlü içeriğe sahip, kalitesi tescilli, ağır metaller gibi vücuda zararlı olacak maddelerden arındırılmış ve doğal formlu balık yağı tercih etmenizdir. Möller’s Omega-3’ün özellikle sıvı formu, tüm bu özellikleri karşılamaktadır. Günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı ile, 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA olan toplamda 1200 mg omega-3 yağ asidi alımı sağlanmaktadır. Ayrıca doğal karışık meyve aroması ile lezzetli tada sahiptir. Detaylı bilgi için https://www.mollers.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 50. Yasin Reply

  Merhaba,

  Doktorlarin cocuklara vermis oldugu D vitaminini, Moller’s balik yagi iceriyor degil mi? Yani, bu urunu kullanan bir cocuk, ekstradan D vitamini damlasi almasina gerek var mi ?

  Tesekkurler,

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yasin Bey. Çocuğunuzun henüz D vitamini damlası kullanılan bir bebek olduğunu düşünerek cevap şu şekildedir: Möller’s Omega-3 sıvı formu, doğal D vitamini de içermektedir. Fakat ülkemizde 4 yaş altına önerilen doz olan günde 2,5 ml’de (yarım tatlı kaşığı) 5 mcg (200 IU) D vitamini bulunmaktadır. Oysaki bebeklik döneminde 10 mcg (400 IU) D vitamini kullanımı önerilmektedir. 4 yaş altı için önerilen dozun bebeklik dönemindeki D vitamini ihtiyacını tam olarak karşılayamaması ve D vitamini damlası ile Möller’s Omega-3’ün birlikte kullanılması durumunda da fazla miktarda D vitamini alım riskinin önlenmesi amacıyla, D vitamini damlası kullanımı tamamlandıktan itibaren Möller’s Omega-3 kullanmaya başlanmasını önermekteyiz. Norveç’te bebeklik döneminde de 400 IU’e denk gelen 10 mcg D vitaminini içeren 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımının olduğu literatürler de bulunmasına ve Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren D vitamini kaynağı olarak da önerilmesine rağmen, ülkemizde bebekler için bu dozdaki omega-3 miktarının yüksek olabileceği düşünülmektedir. En uygun kullanım, genellikle 1 yaşına kadar kullanılan D vitamini damlaları tamamlandıktan sonra Möller’s Omega-3 kullanımının başlanmasıdır. Sağlıklı günler dileriz.

 51. Nezaket Reply

  Merhabalar üç yaşındaki kızım için bu şurubu yeni aldım nekadar ölçüde kullanmalıyım bir çay kaşığı yeterli olurmu 4 yaş üstü çocuklar için kullanımı bir tatlı kaşığı diye okumuştum bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Nezaket Hanım. Çocuğunuz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 52. Umit yanik Reply

  Merabalar oncelikle benim kizim 8yasinda ve epilepsi hastasi+spi hastasi ve yeni mollers kullanmaya basladim gunde bir tatli kasigi kullaniyorum dogrumu yapiyorum ve arti epilepsi ilaci ve troit ilacida kullaniyo bir zarari olurmu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba. Öncelikle kızınıza sağlıklı günler dileriz. 4 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler için günde 5 ml.’ye denk gelen 1 tatlı kaşığı kullanımı önerilmektedir. Bu nedenle kızınızın kullandığı miktar yeterlidir. Size önerimiz, Möller’s Omega-3 içeriğini doktorunuzla paylaşarak epilepsi ve tiroid ilaçlarıyla birlikte kullanımının mümkün olup olmadığını doktorunuza danışmanız ve onayıyla birlikte Möller’s Omega-3 kullanımına devam etmenizdir. Sağlıklı günler dileriz.

 53. Bekir Reply

  Merhaba 26 aylık oğlum bu yaz mollers balık yağı kullandı eylülde bitirmiştik yeniden kullanmaya başlayabilirmiyiz yoksa belirli bir süre beklememiz gerekir mi?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Bekir Bey. Möller’s Omega-3’ü istediğiniz sıklıkta ve sürede kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3, günlük tavsiye edilen dozunda kullanıldığı takdirde kesintisiz her gün kullanıma uygundur. Günlük beslenmenizde omega-3 açısından zengin gıdaların tüketimi sıklıkla sağlanıyorsa, Möller’s Omega-3’ü sizin de belirttiğiniz gibi, bir şişesi bittikten sonra bir müddet ara verip yeniden başlayarak dönemsel de kullanabilirsiniz. Eğer omega-3 açısından zengin beslenme sağlanamıyorsa, bu gibi durumlarda uzmanların omega-3 kullanımı önerisine göre, düzenli olarak her gün kesintisiz kullanılmasını tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 54. Yasemin Reply

  Merhaba doktorumuz kizim icin baska bir balik yagi verdi ama arastirmalarim sonucu en iyisinin bu oldugunu dusunuyorum kizim 19 aylik kullanabilirmiyuz olcu olarak ne kadar kullanmaliyiz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yasemin Hanım. Möller’s Omega-3, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilmektedir. Ülkemizde de bebeklik döneminde kullanılan D vitamini damlaları kullanımı tamamlandıktan itibaren kullanılmaya başlanmaktadır. Eğer 19 aylık çocuğunuz için D vitamini damlası artık kullanmıyorsanız, günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 kullanmaya başlayabilirsiniz. Kapağı açıldıktan itibaren tazeliğinin korunması amacıyla buzdolabında saklamayı unutmayınız lütfen. Sağlıklı günler dileriz.

 55. Harun balkar Reply

  Merhaba 6.5 yasinda bir oğlum var mollers kullanmaya baslicam siparişini verdim. Yalnız urunun icindeki d vitamini yaz aylarında da kullanmasina engel teşkil eder mi? Zira oğlum yazın güneş ışıkları sayesinde yeterince d vitamini almış olacak dolasiyla fazla d vitamini çocuğumun kemik gelişimine zarar verir endişesi taşıyorum. …
  Her geçen gün artmaya devam eden unutkanlık sorunum var. Bu ürünü kendimde kullanabilirmiyim, yoksa aynı markanın yetişkinler için ayrı bir kapsül formu var mı? Teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Harun Bey. Möller’s Omega-3 sıvı ve kapsül formları her mevsim kullanıma uygundur. Sıvı formu içerisinde bulunan D vitamini miktarı, sadece günlük ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olucu miktardır ve her mevsim kullanıma uygundur. D vitamini, düzenli olarak yüksek dozlarda alınması halinde vücutta birikici özellik gösterir. Möller’s Omega-3 içerisindeki D vitamini kesinlikle yüksek miktar değildir. Yazın güneşten faydalanılmasına rağmen düzenli kullanmaya devam edebilirsiniz. Çocuklar için, her gün uzun süreli 50 mcg D vitamini alındığı takdirde vücutta birikici etki oluşur. Möller’s Omega-3 içerisinde çocuğunuzun alacağı günlük dozdaki D vitamini miktarı 10 mcg’dır. Ek bir bilgi olarak şunu da paylaşmak isteriz; Yazın öğlen güneşi altında en az 20 dakika, herhangi bir güneş koruyucu kullanmadan durulması durumunda, bu saatlerde yayılan UVB ışınları sayesinde ancak günlük D vitamini ihtiyacı karşılanmaktadır. Eğer öğleden önce ve öğleden sonra güneşe çıkılıyorsa, bu zamanlardaki güneş ışınları olan UVA, vücudumuzda D vitamini dönüşümünü sağlayamamakta ve D vitamininden faydalanamamaktayız. Bu nedenle yazın dahi D vitamini eksikliğinin görülmesi nedeninin bundan kaynaklandığı belirtilmektedir.
   Möller’s Omega-3 sıvı formu, hem çocuk hem yetişkinlerin kullanımına uygun balık yağıdır. Sizin için de günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) yeterli olacaktır. Yetişkinler, gerekli durumlarda 10 ml. de (1 çorba kaşığı) kullanabilir. Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde her 5 ml’de 600 mg DHA bulunmaktadır. DHA, beyin, göz ve sinir sistemi gelişimini destekler. Çocuklarda algılama, öğrenme, hafıza gelişimine, dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin önlenmesine yardımcı olurken, yetişkinlerde hafızanın güçlendirilmesi, depresyonun önlenmesi, yaş ilerledikçe Alzheimer, demans gibi zihinsel hastalıkların önlenmesine yardımcı olucu etkileri bilinmektedir. Dilerseniz Möller’s Omega-3 kapsül formunu da kullanabilirsiniz. DHA miktarını yükseltmek amacıyla günde 2 kapsül almanızı öneririz. Böylece 440 mg DHA alımı sağlanacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 56. DENİZ KOMEN Reply

  Merhaba
  11 yaşındaki oğlum için trigliserit formundaki balık yağınızı kullanmam mümkün müdür? Bu formun artı veya eksisi nedir öğrenmek istiyorum…
  Ayrıca kapsüller çocukların kullanımı için büyük müdür?
  Teşekkür ederim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Deniz Komen. Möller’s Omega-3’ün hem sıvı formu, hem de kapsül formu trigliserid formundadır. Her iki form da 11 yaşındaki oğlunuzun kullanımına uygundur. Hem sıvı hem de kapsül formunun üretim kalitesi ve uygulanan hassas saflaştırma yöntemi neticesinde elde edilen saflık garantisi aynı olmakla birlikte, içerikleri farklıdır. Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük alınması önerilen her 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı) bulunan 1200 mg omega-3 yağ asidinin 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA’dır. Ayrıca günlük D vitamini ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olan doğal D vitamini kaynağıdır. Balıktan gelen doğal 250 mcg A vitamini ve 10 mcg D vitamini ile birlikte 10 mg E vitamini de içermektedir. Bu vitaminler, her gün alınmaya uygun miktarlarda olup, omega-3 yağ asitleriyle birlikte olmasının ekstra faydaları görülmektedir. Möller’s Omega-3 kapsül formu sadece omega-3 yağ asitleri içerir. Her bir kapsülün içerisinde bulunan 600 mg omega-3 yağ asidinin 310 mg’ı EPA ve 220 mg’ı DHA’dır. Kapsüller, kapsül & tablet gibi formları yutma problemi yaşamayan her bir birey tarafından suyla birlikte kolay yutulabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 57. Aysel Reply

  Merhabalr. Balik yagi vitamin suruplariyla birlikte kullanilirmim nutrigen uzum ekstreli surup kullaniyorum. Balik yagina baslayacam.birlikte verilir mi yoksa bi gun birini bi gun digerini mo vereyim .19 aylik

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Aysel Hanım. Kullanacağınız balık yağı içerisinde A, D ve E vitaminleri var ise, kullanmayı düşündüğünüz diğer multivitamin içerikli ürün içerisinde de bu vitaminler olacağı için, yağda çözünen bu vitaminlerin her iki üründeki toplam miktarlarının ne kadar olduğuna göre birlikte kullanılıp kullanılmayacağının kararı verilmelidir. Genellikle, günlük alınması gereken miktarların aşılması riskini önlemek amacıyla, içerisinde A, D ve E vitaminleri bulunan balık yağıyla bir multivitamin çerikli ürünün birlikte kullanılması önerilmez. Böyle durumda, bir ürünü düzenli kullanıp, bittikten sonra diğer ürünü düzenli kullanmaya başlayabilir, dönüşümlü olarak güvenle kullanabilirsiniz. Kullanacağınız balık yağının içerisinde A, D ve E vitaminleri yok ise, diğer multivitamin ürünüyle birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 58. Sibel Reply

  Merhabalar öncelikle benim 4yasında oğlum var sade ce tek tek konuşuyor anne baba dede filan şurubu 4 gün oldu alalı kullanmaya baslıyalı acaba bir faydası olur mu konuşması yönünde gitmediği m doktor kalmadı hicbir şey yok konuşur diyor hepsi ama bir gelişme olmadı acaba bu ilacın faydası olur mu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sibel Hanım. İlgili uzmanlar, oğlunuzun bir şeyi olmadığını, konuşacağını belirtiyorlarsa eğer, sizi motive etmek için değil, gerçekten kontrollerin neticelerinin olumlu olması ve tecrübeleri nedeniyledir. Nitekim bazı erkek çocuklarının geç konuşmaya başladığı halk arasında da bilinmektedir. Bununla birlikte, omega-3 yağ asitlerinin, özellikle de DHA’nın konuşma, algılama, öğrenme ve hatta okuma güçlüğü çeken çocuklarda olumlu gelişmeler sağladığı bilimsel yayınlarda sunulmaktadır. Oğlunuza vereceğiniz 5 ml (1 tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3’de 600 mg DHA bulunmaktadır ve oldukça iyi miktardır. Elbette çocuğunuzun konuşmasına yardımcı olacağının garantisini veremeyiz maalesef, fakat düzenli kullanmanız halinde olumlu etkilerini fark edeceğinizi düşünüyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

 59. Zuhal Reply

  Kızımın balık alarjisi var 19 ayını bitirecek henüz balık yiyemedi;Dr umuz balık proteini içermeyen balık hapı önerdi sma eczacılar içeriğinin olmadığını söyledi dr umuza da ulaşamadım möllers in içeriğinde balık proteini mevcut mu acaba;kullana bilir miyiz teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zuhal Hanım. Genel olarak tüm balık yağları için, balık alerjisi olabilecek kişilerde alerjen olma riski söz konusudur. Hatta balıkların türlerine göre bile alerjik etki farklılık gösterebilir. Fakat doktorunuz tarafından “balık proteini” içermeyen balık yağı kullanım önerisi yapılmış olduğunu belirttiniz. Möller’s Omega-3’ün üretici firması tarafından taahhüt edilen içerik belgesine ve kapsamlı ürün bilgisine bakıldığı zaman “protein değerinin 0 (sıfır)” olduğu görülmektedir. Bu nedenle balık alerjisi olan bireylerde alerji yapıp yapmayacağı yönünde bir bilgi verilememekle birlikte, sizden ricamız, eğer denemeyi düşünüyorsanız 4 yaş altı çocuklar için önerdiğimiz günde 2,5 ml’yi (yarım tatlı kaşığı) doğrudan vermek yerine, birkaç gün çok az bir miktarı çocuğunuzda denemeniz, alerji yapmadığına kanaat getirdikten sonra önerilen dozu vermenizdir. Sağlıklı günler dileriz.

 60. ÖZGE Reply

  balık yağını bugün aldım ama aynı zaman da da oğluma doktor geniz akıntısı olduğu için antibiyotik verdi ikisini bir arada kullanımını öneriyormusunuz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Özge Hanım. Oğlunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3’ün antibiyotiklerle birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 61. Gül Reply

  Merhaba ,
  Kizim maalesef balık yagini icmeyi red ediyor .kahvaltisinda zeytin ustune dokerek( tek yedigi sey o)veya suyunua katarak icirsem bir sorun olur mu veya bir yarari olurmu acaba ??

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Gül Hanım. Möller’s Omega-3’ün çocuğunuzun yaşına göre önerilen günlük kullanım dozunu su, süt veya meyve suyu içine katarak verebilirsiniz. Zeytinin üzerine koyduğunuz zaman, düz zemin olmaması ve bu nedenle balık yağının kenarlarından akabileceği düşüncesiyle, günlük alması gereken tam dozu alamama ihtimali söz konusu olabilir. Günlük vereceğiniz Möller’s Omega-3 miktarını tam olarak alabileceği gıdalarla birlikte verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 62. bahar Reply

  merhaba, 14 yaşındaki çocuğum için möller s kapsül kullanabilirmiyim? balık yagını kullanırken ayrıca antioksidan alınması gerekiyormu? tesekkür ederim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Bahar Hanım, Möller’s Omega-3 kapsül, yetişkin statüsünde kabul edilen 11 yaş üzeri her bireyin kullanımına uygundur. Möller’s Omega-3 kapsülü 14 yaşındaki çocuğunuz için kullanabilirsiniz. Balık yağları ile birlikte antioksidan kullanılması gerekliliği yoktur. Sıvı formlu ürünler için, kapağı açıldıktan itibaren hava ile temasa geçmeleri neticesinde oksidasyon süreci başlar. Bu süreci engellemek amacıyla sıvı formlu balık yağlarına antioksidan ilave edilir. Fakat kapsül formlu balık yağlarında, balık yağı kapsül içinde bulunması nedeniyle doğrudan hava ile temasa geçmez. Bu nedenle antioksidan kullanımına gerek yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 63. nazmiye Reply

  4,5 yaşında kızım var.3 gündür şurubunuzu veriyorum.Kızımın vücudunda kızarıklık ve kabarıklıklar oluştu.Şuruptan olabilir mi?Ne önerirsinz?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Nazmiye Hanım, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formu yüksek miktarda balık yağı içermektedir. Eğer kızınızın balık ve balık ürünlerine karşı hassasiyeti var ise alerji yapmış olabilir. Kızınızın yaşına uygun olan günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) içtiğinde bu etki görüldüyse eğer, sizden ricamız alerjik reaksiyon geçene kadar kullanımı bırakmanız, sonrasında günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) vererek bir kez daha kullanımı denemenizdir. Yine alerjik etki görülürse eğer kullanmamanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 64. Duygu Reply

  merhaba açılan balik yagi buz dolabinda ne kadar sure muafaza edilir acaba ? şise bitene kadar kullanabilirmiyiz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Duygu Hanım, sıvı formdaki her balık yağı markası için, kapağı açıldıktan sonra tüketilmesi tavsiye edilen süre farklılık göstermektedir. Hangi marka kullanılıyorsa, ambalaj üzerindeki etiketin üstünde belirtilmiş olarak bulabilirsiniz. Möller’s Omega-3’ün sıvı formunun kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu süre sıvı formdaki balık yağları için oldukça uzun bir süredir ve kullanım dozuna göre ambalaj bitirilebilmektedir. 250 ml’lik ambalaj; 4 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullandığı takdirde 50 günde tüketilmektedir. 4 yaş altı çocuklar için ise günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanıldığı zaman 100 günlük kullanım imkanı sağlamaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 65. serpil bayram Reply

  selam 6 yasındaki ogluma balık yagı içirmeyi düşünüyorum..ama 45 içilmesi gerekiyormuş ve 15 gün ara sonra tekrar 45 gün ..bu dogrumudur teşekkürler..

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Serpil Hanım, ağır metallerden ayrıştırılmış güvenilir saflıktaki ve kalitedeki balık yağları için bahsettiğiniz durum geçerli değildir. Kalitesiyle ve saflığıyla tescilli doğal balık yağlarını, istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Vücudumuzun üretemediği omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA’ya her gün ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüz şartlarında günlük beslenmemizle yeterli miktarda alamadığımız düşünüldüğü için, uzmanlar tarafından her gün omega-3 takviyeleri kullanımı önerilmektedir. Balık yağları omega-3 kaynağıdır. Fakat her balık yağı, aynı içerik, kalite, ağır metallerden ayrıştırılmış saflık ve doğallıkta değildir. Bu nedenle risk oluşturmamak amacıyla bahsettiğiniz gibi genel bir öneri yapılıyor olabilir. Fakat Möller’s Omega-3 balık yağları gibi, kalite ve saflığı tescilli doğal balık yağlarının düzenli ve kesintisiz kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 66. Husna Reply

  İyi günler aklıma sürekli takılan bir soru var lütfen cevaplarsanız çok mutlu olucam möller s balık yagi kullanıyoruz oğlum 1 yaşında geçe yatmadan önce veriyorum uyumadan öncede sütlü muhallebi yiyor bundan sonra balık yagi versem bir zararı olurmu kararsız kaldım …

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Husna Hanım, Möller’s Omega-3, taze balıklardan üretilmektedir. Kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanmasına ve 3 ay içinde tüketilmesi önerisine uyulduğu takdirde tazeliğini korumaktadır. Süt, süt ürünleri veya diğer gıdalardan sonra verilmesinde herhangi bir sakıncası yoktur. Günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3’ü güvenle verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 67. Saadet Reply

  Balık yağı şurubu senede kać kere verilmelidir içeriği a vitaminin vücudan atılımı zor oluyormuş çok balık yağı kullanimini önermeyen arkadaşlar var çünkü

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Saadet Hanım, A, D ve E vitamini gibi yağda çözünen vitaminler, çok yüksek dozlarda uzun süreli alındığı takdirde vücutta birikici özellik göstermektedir. Bu vitaminlerin günlük alınabilecek maksimum miktarları sağlık otoritelerince belirlenmiştir ve bu miktarlar aşılmadığı takdirde her gün alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Nitekim, sağlığımız için önemli olan bu vitaminler uygun miktarlarda olduğu takdirde, alımından kaçınılmamalıdır. Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisindeki A, D ve E vitaminleri her gün ve her mevsim alıma uygun miktarlardadır. D vitamini açısından günlük ihtiyacın karşılanmasına, A ve E vitamini açısından da kısmen ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olan doğal kaynaktır. Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisindeki bu vitaminler, düzenli kullanıldığında vücutta birikici etki gösterecek miktarlarda değildir. Bu nedenle ister her gün ve her mevsim kesintisiz kullanabilirsiniz, isterseniz omega-3 açısından beslenme düzeninize göre arada bir kullanma tercihinde bulunabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 68. Meltem Reply

  Merhaba bebegim 4aylık möllers balık yağını kullanabilirmiyiz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Meltem Hanım, genellikle rutin olarak 1 yaşına kadar D vitamini damlalarının kullanılması Sağlık Bakanlığı tarafından önerilmektedir. Möller’s Omega-3 içerisinde de D vitamini bulunmaktadır. Fazla D vitamini alımını önlemek amacıyla, D vitamini damlaları kullanımı tamamlandıktan itibaren Möller’s Omega-3 kullanımına başlanmasını önermekteyiz. Ayrıca Möller’s Omega-3 sıvı formu şeker içermemesine rağmen, doğal karışık meyve aromasıyla sevilen bir tada sahiptir. Doğal olmasına rağmen aromalı bir gıda, anne sütüyle beslenen bir çocuğun, anne sütünden uzaklaşmasına neden olabilir. Eğer bebeğinizi emziriyorsanız, siz kendiniz Möller’s Omega-3 sıvı veya kapsül formlarından birini kullanabilirsiniz, böylece anne sütünü omega-3 açısından zenginleştirerek bebeğinize omega-3 geçişini doğal yoldan sağlayabilirsiniz. Eğer bebeğiniz anne sütü almıyorsa, o takdirde doktorunuz ne zaman D vitamini damlaları kullanımının tamamlandığını belirtirse, ondan sonra günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 sıvı formunu bebeğiniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 69. Bircan Reply

  Meraba ben 3 yaşındaki kızıma saba bir tatlı kaşığı balık yağı akşam bir tatlı kaşığı omega 3 vermeye başlafım bu doğrumu bilgilendirirseniz sevinirim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba, sorunuzu net anlayabilmek ve doğru cevaplandırabilmek amacıyla şu sorulara cevap verebilir misiniz lütfen?
   1. Balık yağı olarak Möller’s Omega-3 mü kullanıyorsunuz, yoksa başka bir balık yağı markası mı? Başka balık yağı markası ise, çocuğunuza verdiğiniz dozdaki içeriği (EPA ve DHA miktarları) hakkında bilgi verebilir misiniz lütfen? Ambalaj üzerinde muhakkak belirtilir.
   2. Akşam verdiğiniz omega-3 ürünü, balık yağı dışında başka bir takviye edici gıda mıdır? Yine, çocuğunuza verdiğiniz dozda ne kadar EPA ve DHA olduğu konusunda bilgilendirebilir misiniz lütfen? Ambalajında görebilirsiniz.
   Omega-3 yağ asitleri (EPA ve DHA) sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Fakat elbette ki, omega-3 yağ asitlerinin de güvenle kullanımını sağlamak amacıyla, çocuk ve yetişkinler için günlük alınabilecek maksimum limitleri belirlenmiştir. Size sorduğumuz soruların cevapları, çocuğunuz için günlük toplam alınan omega-3 yağ asitleri (EPA ve DHA) miktarlarını öğrenebilmemiz ve sorunuzu cevaplayabilmemiz açısından önemlidir. Sizi şu konuda da bilgilendirmek isteriz: Balık yağları omega-3 kaynağıdır. Fakat her balık yağı markası aynı miktarlarda omega-3 yağ asitleri (EPA ve DHA) içermez. Sağlığımız için önemli olan, günlük aldığımız EPA ve DHA olarak belirtilen omega-3 yağ asitleridir. Eğer kullandığınız balık yağı markasının çocuğunuza verdiğiniz 1 tatlı kaşığındaki EPA ve DHA miktarları toplamı, çocuğunuzun günlük ihtiyacının karşılamasına yardımcı olacak seviyede ise, ayrıca gün içinde başka bir doz vermenize veya başka bir omega-3 içeren takviye edici gıda kullanmanıza gerek yoktur. Örneğin; çocuğunuz için Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanıyorsanız, çocuğunuzun yaşına göre, günlük kullanacağınız yarım tatlı kaşığındaki (2,5 ml) miktarlar yeterli olmaktadır. Gün içinde ilave dozlara veya omega-3 içeren başka takviye edici gıdalara ihtiyaç duyulmamaktadır. Başka ürünler kullanıyor olsanız dahi, içeriklerini bizimle paylaştığınız takdirde güvenle alınabilecek miktarları aşmanızı önlemek amacıyla size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bizi 0 216 450 01 23 no’lu telefondan aramanız halinde daha detaylı cevapların paylaşımında da bulunabiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

 70. Sevil Reply

  Merhaba. Kapağını açtıktan sonra dolapta ne kadar süre saklayabilirim?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sevil Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formunun kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Möller’s Omega-3 kapsül formu için böyle bir gereklilik yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 71. ebru Reply

  Merhaba benim kizim 14 aylik 3 aydir kullaniyorum fakat günde 1 tatli kasigi gece uyumadan hemen önce.açıldıktan sonra ne kadar süre buzdolabinda saklanabilir?1 tatli kasigi vererek yanlis mi yapiyorum?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ebru Hanım, Möller’s Omega-3’ün 1 yaş altı çocuklarda bile günlük 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımını gösteren klinik çalışmaları mevcut olmasına ve herhangi bir yan etki görülmemesine rağmen, yine de 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanılması önerisinde bulunulmaktadır. Günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanımı ile, bu yaş grubu çocuklar için oldukça iyi miktarlar olan 300 mg DHA ve 200 mg EPA alımı sağlanmış olmaktadır. Möller’s Omega-3’ün kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Günde 2,5 ml. kullanım ile bir şişe 100 günlük kullanım imkanı sağlamaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 72. Ceren nermin Reply

  Benim oğlum 12 yasında dikkat eksikliği var bende çok araştırdm EPA,DHA ve omega açısından möllers bayağı zengin içerikli.sizce dikkat eksikliğine ek olarak kullanabilir miyiz ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ceren Hanım, Omega-3 yağ asitlerinden DHA’nın beyin gelişimi ve sinir sistemi gelişimini desteklediği bilinmektedir. Bu amaçla dikkat eksikliğinin ve hatta hiperaktivitenin önlenmesi açısından da önerilebilmektedir. Möller’s Omega-3’ün 5 ml’si (1 tatlı kaşığı) 600 mg DHA içermektedir. Kan sulandırıcı bir ilaç kullanılmıyorsa eğer, 12 yaşındaki oğlunuz için gerektiği takdirde günde 10 ml. (1 yemek kaşığı) kullanılmasında da sakınca yoktur. O takdirde günde 1200 mg DHA alımı sağlanmış olacaktır. Eğer dikkat eksikliği tedavisi için doktor kontrolünde iseniz, doktorunuzla bu miktarları da paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 73. Asude Reply

  Bir yaşındaki oğluma 8 aylıktan beri 740 epa 470 DHA içeren balık yağı kullanıyorum. Günde bir tatlı kaşığı veriyorum. Ülkemizde belirtilensen çok. Fakat diğer ülkeleri incelediğimizde bir çok ülkede çok daha yüksek doz veriliyor. Benim de aklım bu konuda karışık. Sizce bir tatlı kaşığı çok mu. Möllers de DHA oranı daha fazla. bundan sonra tercihim möllers olabilir araştırmadayım. Möllersin ifos sertifikası kafamı karıştırıyor.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Asude Hanım. Her ne kadar günümüzde besinlerle omega-3 ihtiyacımızı karşılamamız yetersiz kalsa da, her bireyin beslenme tarzıyla günlük sağladığı omega-3 yağ asitleri miktarı birbirinden farklı olduğu gibi yaşam koşullarına göre omega-3 yağ asitlerine duyduğu ihtiyaç da farklılık göstermektedir. Bu nedenle, omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’nın günlük alınması gereken ideal miktarları konusunda net bir bilgi verilememektedir. Çocuk veya yetişkin olsun sağlıklı bir bireyin günlük en az alması gereken miktar ile, güvenle alınabilecek günlük en yüksek miktar belirtilmekte, balık yağı üretici firmaları da bu sınırlar dahilinde uygun doz önerisinde bulunmaktadır. Ülkemizde Bakanlık tarafından “4-10 yaş grubu” için EPA ve DHA miktarları toplamının üst limiti 1500 mg olarak belirtilmektedir. Bakanlık, takviye edici gıdaların 4 yaşın altında kullanılması ve doz önerisi yapılmasını kısıtlaması nedeniyle, bu konuda 4 yaşın altı için geçerli bir bilgi bulunmamaktadır. Sizin de belirttiğiniz gibi birçok ülkede yüksek doz kullanılabilmektedir. Fakat sağlıklı bir birey için bu kadar yüksek doz gerekliliği var mıdır? İşte bunun cevabı verilememektedir. Her 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı) 600 mg DHA ve 400 mg EPA içeren Möller’s Omega-3 sıvı formu ile 1 yaşın altında yapılmış klinik çalışmalar olmasına rağmen, yine de Avrupa ve Amerika’daki Möller’s ürünlerinin etiketinde “6 aylıktan 3 yaşına kadar” kullanım önerisi günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) olarak belirtilmektedir. Çünkü 2,5 ml’de bulunan 300 mg DHA ve 200 mg EPA miktarları da oldukça iyi miktarlar olduğu düşünülmekte, 3 yaş üzerine 5 ml. kullanım önerisinde bulunulmaktadır. Oğlunuzun yaşının halen küçük olması nedeniyle, eğer sağlık açısından başka bir neden yok ise ve doktor tarafından yüksek doz kullanımı gerekli görülmediyse, ister kullandığınız balık yağını, ister Möller’s Omega-3’ü 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanmanızı önermekteyiz.
   Bahsettiğiniz sertifika programı Kanada menşeli, özel bir firmanın uyguladığı sertifika programıdır. Oysaki, Möller’s Omega-3 Norveç menşeli bir üründür ve Norveç otoritelerince kalitesi sertifikalandırılmıştır. ISO 22000:2005 üretim kalite sertifikasına sahiptir. Möller’s Omega-3’ün üretici firması Orkla Health, küresel bir kuruluş olan, omega-3 ürünlerinde kalite üretim standartlarını geliştiren ve üyesi olduğu üretici firmaları bu üretim standartlarını uygulama zorunluluğu getiren GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) onur üyesidir. Bahsettiğiniz sertifika programının web sitesinde, ana sayfanın alt kısmında, bu sertifika programını uygulayan firmanın da GOED üyesi olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Möller’s Omega-3, kalitesiyle tescilli balık yağıdır. Uzun yıllardır sahip olduğu, kaliteli marka imajını kaybetmemek amacıyla, kendi içinde uyguladığı sıkı denetimlere, Norveç otoritelerince yapılan denetimler ve GOED standartları uygulama zorunluluğu da eklenince kaliteli balık yağı elde edilmekte ve bağımsız laboratuvarlarca yapılan analizlerin sonuçları da kalitesini ve saflığını yeterince ortaya koymaktadır. Üretici firmanın, kendisi gibi aynı kalite kontrol standartları uygulayan başka bir firmadan böyle bir onay alması gerekliliği yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

   • Asude Reply

    Açıklayıcı yorumunuz için teşekkür ederim. Birçok soruma cevap bulmuş oldum.

 74. müzeyyen Reply

  Merhabalar Size iki tane sorum olacak birincisi kızım 13 aylık mollers balık yağını bir tatlı kaşığı dolusu içirdim. bu ilk içirişim sizce fazla mı gelir? İkincisi çok zorlandım içirirken çocuk içmek istemiyor nasıl içire bilirim acaba.sabah öğle ya da akşam yemeklerine karıştırıp içirebilir miyim? ya da başka bir yol var mı? Teşekkür ederim..

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Müzeyyen Hanım, 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Fakat 5 ml’ye denk olan 1 tatlı kaşığını sadece bir kere içirmiş olmanız da herhangi olumsuz bir durum oluşturmayacaktır. Nitekim 1 yaş altı çocuklarda dahi günlük 5 ml kullanımı ile ilgili klinik çalışmalarında herhangi bir yan etki gözlenmediği belirtilmektedir. Fakat yine de, bu kadar küçük sağlıklı çocuklarda uzun süreli yüksek doz kullanılması gerekli değildir. Günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanımı da küçük çocukların günlük ihtiyacının karşılanmasında yeterli olmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük alım dozunu meyve suyu veya sütün içine karıştırarak da verebilirsiniz. Günün herhangi bir saatinde kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 75. SULE Reply

  BENDE BUGUN MÖLLERS BALIK YAGI ALDIM, DOKTOR OGLUMUN BOYU KISA OLDUĞUNU SÖZLEDİ BİZE BALIK YAĞI DESTEK OLUR DEDİ BİZDE ARAŞTIRDIK VE MÖLLERS ALMAYA KARAR VERDİK, MÖLLERSİN BOY UZATMAYA FAYDA EDERMİ BU ARADA OGLUM 4 YAŞINDA

  TEŞEKKÜRLER

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Şule Hanım, boy uzaması, sağlıklı beslenme, genetik, vücuttaki büyüme hormonu aktivitesi gibi endokrinolojik ve metabolizmal çeşitli nedenlere bağlı olabilmektedir. Balık yağlarının doğrudan boy uzamasındaki etkinliği hakkında kesin bir veri bulunmamasıyla birlikte, balık yağlarında bulunan omega-3 yağ asitlerinin fiziksel ve zihinsel gelişimin desteklenmesine yardımcı olduğu bilinmesinden dolayı boy uzamasında da etkili olabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle gerek Möller’s Omega-3’ün gerekse diğer balık yağlarının boy uzatıcı etkisi olduğu iddia edilemez. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, Möller’s Omega-3 içerisindeki güçlü miktarda doğal omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA mevcuttur ve ayrıca günlük alınması tavsiye edilen D vitamini miktarı ile birlikte kısmen A ve E vitaminleri de içermektedir. Bu içerik sağlıklı gelişim açısından önemli bir destektir. Sağlıklı günler dileriz.

 76. Sibel Reply

  Merhaba oğlum 17 aylık iki aydır balık yağı kullanıyorum nekadar süre kullanılmalıdır ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sibel Hanım, Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük beslenmemizle ihtiyacımızın karşılanması gerekmektedir. Eğer günlük beslenmeyle yeterli miktarda omega-3 alınamadığını düşünüyorsanız, o takdirde omega-3 kaynağı olan doğal balık yağlarını düzenli olarak kesintisiz kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 kalitesiyle, doğallığıyla ve saflığıyla garantili balık yağıdır. Vitamin değerleri dahil her gün alınmaya uygun içeriğe sahiptir. Tercihiniz doğrultusunda oğlunuza, ister kesintisiz her gün, isterseniz dönemsel verebilirsiniz. 17 aylık oğlunuz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanımını önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 77. Osman Reply

  Merhabalar 2 yaşında oğlum var ve sık sık hastalaniyordu doktor möllers balik yağını 5ml kullanin diye önerdi.2 ay kullanın dedi. Sorum şu 2 ay kullandiktan sonra hangi araliklarla kullanmamı tavsiye edersiniz. Mesela 6 aydan aya diye düşünüyorum simdiden teşekkür ederim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Osman Bey, oğlunuz için, Möller’s Omega-3’ü istediğiniz süre boyunca kesintisiz kullanabilirsiniz. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük beslenmemizle almamız gerekmektedir. Fakat beslenmemizle günlük ihtiyacımızın karşılanması yeterli olamadığı durumlarda, omega-3 kaynağı olan doğal balık yağlarından destek sağlanmaktadır. Eğer omega-3 açısından zengin beslenme düzeniniz olduğunu düşünüyorsanız, dönemsel kullanabilirsiniz. Eğer omega-3’ün yeterli alınamadığını düşünüyorsanız, Möller’s Omega-3’ü kesintisiz düzenli olarak da kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 kalitesi, doğallığı ve saflığı garantili balık yağıdır. Vitamin değerleri dahil her gün alınmaya uygun içeriğe sahiptir. Doktorunuzun yüksek doz önerisi belirli bir süre için geçerli olduğunu düşündüğümüzden dolayı, devam etmek istediğiniz takdirde 2 yaşındaki oğlunuz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 78. Elif akar Reply

  Merhabalar, benim kızım 29 aylık yaklaşık 3-4 Aydır günde bir tatlı kaşığı omega 3 şurubundan verdim maalesef günde yarım tatlı kaşığı verılmesi gerektiğinden Yeni haberim oldu. Sizce çok fazla bi zararı olur mu ? Cevabınız için Şimdiden çok tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Elif Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formunun, 1 yaş altının da dahil olduğu 4 yaşına kadar olan çocuklarda günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımını gösteren ve herhangi bir yan etkisi görülmediği belirtilen klinik çalışmaları mevcuttur. Ayrıca Norveç’te, 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren, günlük D vitamini ihtiyacını da karşılaması amacıyla, günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanıldığı da bilinmektedir. Kızınıza Möller’s Omega-3 sıvı formunu verdiğiniz dönemde, eğer içerisinde A, D, E vitaminleri içeren başka bir ürün kullanmadıysanız herhangi bir zararlı etkisi olmayacaktır. Günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanım ile devam edebilirsiniz. Eğer bu vitaminleri içeren başka bir ürünle birlikte kullandıysanız, o takdirde vücudun tolere edebilmesi için 2-3 ay kadar Möller’s Omega-3 dahil, bu vitaminleri içeren ürünleri kullanmamanızı rica ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 79. Elif akar Reply

  Ayrintili cevabiniz icin cok tesekkur ederim.saglikli gunler dilerim

 80. Gözde Reply

  Merhaba 3 bucuk yasindaki oğluma ocak ayinda möllers kullanmaya basladim haftada 2 veya 3 kez 1 tatli kaşığı veriyrm henüz bitmedi şişe. Buzdolabinda sakliyrm üzerinde 3 ay icinde tüketilmeli yazıyor bir sakıncası olur mu acaba?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Gözde Hanım, Möller’s Omega-3 balık yağları her gün ve kesintisiz kullanıma uygundur. Çocuğunuz için her gün, günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz gibi haftada 2 veya 3 kez kullanıma göre, 4 veya 6 ay gibi bir sürede şişenin tüketimi sağlanacaktır. Sıvı formdaki tüm balık yağları için, kapağı açıldıktan sonra doğrudan hava ile temasa geçmesi neticesinde oksidasyon süreci başlar. Buzdolabında korunması bu süreci yavaşlatır. Möller’s Omega-3, kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca okside olmamakta, tazeliğini ve kalitesini korumaktadır. Fakat 3 ay sonrasında garantisi kalmamaktadır. Bu nedenle bu süre geçirildikten sonra kullanımı önerilmez. Sağlıklı günler dileriz.

 81. esra Reply

  merhaba benim oğlum 8 yaşında hergün 1 kapsül balık yağı ve c vitamini birde multitablet veriyorum ama ben amway in kileri araştırdım ve ona güvenerek içiriyorum içinde hiç sentetik olmayan tamamen doğal olan diye düşünüyorum

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Esra Hanım, bahsettiğiniz ürünler hakkında detaylı bir bilgimiz bulunmamaktadır. Möller’s Omega-3 balık yağları da doğaldır ve kalitesi tescillidir. Sağlıklı günler dileriz.

 82. Kevser Reply

  Bugun 4 yasindaki kizim icin möllers aldim ve kullanmaya basladim. Fakat kafama takilan birsey var. 5 ml= 1 tatli kasigi kavraminda bir sorun var sanirim. Cunku 1 tatli kasigi=2.5 ml.dir. Bu konuda bilgilendirme yapilirsa sevinirim. Teşekkürler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Kevser Hanım, eczacılıkta pratik uygulamada 5 ml’nin standart ölçülerde bir tatlı kaşığına denk geldiği belirtilmektedir. En ideali aslında 5 ml. ölçeklendirilmiş kaşıklarla tüketilmesidir. Sağlıklı günler dileriz.

 83. Şeyda Reply

  Merhaba.1 yasindaki kizim icin Möllers balik yagi almayi dusunuyorum.gunluk doz verilirken uygun ogun ne zamandir?kullanim suremiz fayda gormek acisindan kac ay olmalidir?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Şeyda Hanım, Möller’s Omega-3’ü günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına verebilirsiniz. Günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanmanızı önermekteyiz. Ne zaman fayda görülmeye başlanacağı konusunda net bir bilgi verilememektedir. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük ihtiyacımız muhakkak gıdalarla veya takviye edici gıdalarla karşılanabilmektedir. Her bireyin omega-3 açısından günlük beslenmesine göre kan değerlerinin farklılık göstermesi nedeniyle, erken faydasını gören de veya daha geç hisseden de olabilir. Ayrıca ne amaçla kullanıp faydasını görme beklentinize göre de değişir. Örneğin, sıklıkla enfeksiyon hastalıklarına yakalanan çocuklarda bağışıklık gelişimi üzerine etkisinin, ilk şişenin kullanımında hissedildiği tüketicilerimizin yaptığı yorumlardan anlaşılmaktadır. Bilimsel çalışmalarda düzenli kullanım neticesinde 8.haftadan itibaren bağışıklık üzerine olumlu etkisi belirtilmiştir. Fakat, sinir sistemi hastalıklarından ve kalp ve damar hastalıklarından korunmaya yönelik etkisi fark edilmeyeceği, yıllar sonraki sağlıklılığın devamlılığıyla anlaşılacağı için, bu açıdan geleceğe yönelik yatırım gibi düşünebilirsiniz. Düzenli kullanmaya başladığınız takdirde, çocuğunuzdaki etkisini gözlemlerinizle ancak siz fark edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 84. hatice hançer Reply

  Merhaba Oğlum 13 aylık möllersi vermeye başladıktan sonra ishal olmaya başladı .yan etkisi varmıdır .Birde 1 gün buzdolabı dışında kaldı kullanılmasında sakınca varmıdır

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hatice Hanım, Möller’s Omega-3’ün sadece bir gün dışarıda kalması bir risk oluşturmayacaktır. Kapağı açıldıktan sonra oda sıcaklığında sürekli saklanması istenmez. Oksidasyon riskini artıracağı ve süreci hızlandıracağı için, buzdolabında saklanması tavsiye edilir. Möller’s Omega-3’ün ciddi ishal oluşturduğu yönünde bir yan etkisi şikayeti şimdiye kadar bize bildirilmiş değildir. Fakat yüksek miktarda saf balık yağı olduğu için, hafif ishal yapma ihtimali de olabilir. Çocuğunuza verdiğiniz miktarın ne kadar olduğu da önemlidir. Günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) veriyorsanız eğer, çocuğunuzun yaşına uygun olacaktır. Bu miktarı vermenize rağmen, rahatsızlık oluşturacak derecede ishal görüldüyse, kullanmamanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 85. cevdet Reply

  iyi günler oğlumun balık alerjisi var balık yağı da alerji yapar mı?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Cevdet Bey, balık ve balık ürünlerine alerjisi olanlar için balık yağının da alerjen olma ihtimali yüksektir. Fakat her balık cinsi de aynı alerjen etkiyi oluşturmayabilir. Ciddi besin alerjisi olan çocuklarda, balık yağının alerjen olup olmayacağını anlamak için, ancak alerji uzmanı bir hekim önerisiyle ve gözetiminde kullanılması önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 86. güldane özcan Reply

  Kızım 1.5 yaşında möllers balık yağı önerdi doktor 3 4 gün kullandıktan sonra bacak arasında pişik oldu ve pişik kremi kullanmama rağmen 1 haftadır geçmiyor balık yağından olabilir mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Güldane Hanım, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Kızınızın balık ve balık ürünlerine karşı alerjisi var ise, alerjik reaksiyon oluşturmuş olabilir. Fakat sadece bacak arasında olması, vücudun başka kısımlarında döküntü olmaması, başka nedenlerden kaynaklı olabileceği düşüncesine de neden olmaktadır. Size tavsiyemiz, Möller’s Omega-3 kullanmayı kesiniz lütfen. Bacak arasındaki pişikler geçiyorsa, o takdirde balık yağından kaynaklıdır. Fakat halen devam ediyorsa, başka nedenden kaynaklı olmuş olabilir. Pişiklerde iyileşme görülmüyorsa bir dermatolog hekime göstermenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 87. Zeynep Reply

  Benim oğlum prematüre bir bebek şu an 8. Ayımızdayız doktorumuz şimdiye kadar balık yağı önermedi yeteri kadar balık tüketmediği için möllers balık yağına başlamayı düşünüyorum ama erken olur mu kararsız kaldım bir de günlük kullanım miktarı ne kadar olmalı yardımcı olursanı çok sevinirim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım, 8 aylık oğlunuz için halen D vitamini damlası kullanıyorsanız, bu damlanın kullanımı tamamlanana kadar Möller’s Omega-3 kullanmamanızı önermekteyiz. Möller’s Omega-3 sıvı formunun içerisinde de doğal D vitamini olmasından dolayı birlikte kullanılmaması tavsiye edilir. D vitamini damlaları, doktor tarafından farklı bir öneri yapılmadığı müddetçe genellikle 1 yaşında bıraktırılır. O tarihten itibaren Möller’s Omega-3’ü oğlunuza günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) vermeye başlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 88. GULHAN Reply

  İyi akşamlar kızım 6 yaşında möller’s omega 3 kapsul aldım 6 yaş için kapsül uygun mu yoksa sıvısı nimi alalim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Gülhan Hanım, Möller’s Omega-3 kapsül 11 yaş ve üzeri yetişkinler için kullanıma uygundur. Daha küçük yaşlarda kullanımının önerilmemesi, içeriğinden kaynaklı bir sakıncadan değildir. Sadece kapsüllerin daha küçük çocuklar tarafından yutulması zor olabileceği ve yutma güçlüğü yaşanabileceğinden dolayıdır. Eğer kızınızda yutma sıkıntısı yaşanmıyorsa kullanabilirsiniz. Fakat yutma zorluğu yaşanıyorsa, o takdirde kızınızın sıvı formunu kullanmasını önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 89. Asude Reply

  Bebeğim 16 aylık möllers balık yağı aldım. Günlük d vitamini alımını da karşılaması için doktorum bir tatlı kaşığı vermemi söyledi. Siz önerilen doz yarım tatlı kaşığı demişsiniz. Norveç’te bebeklere 1 tatlı kaşığı sürekli mi veriliyor acaba. Uzun süreli kullanımda zararı olur mu?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Asude Hanım, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren günlük D vitamini ihtiyacını karşılaması amacıyla doğal D vitamini kaynağı olarak önerilmekte ve Norveç’te bu amaçla düzenli olarak günlük 5 ml. (1 tatlı kaşığı) kullanılmaktadır. 1 yaş altı çocuklarda 5 ml. kullanıldığını gösteren Möller’s Omega-3 ile yapılmış klinik çalışmalar da mevcuttur. Fakat Norveç haricindeki diğer Avrupa ülkelerinde 6 aylıktan itibaren küçük çocuklarda günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Doktorumuz muhakkak Möller’s Omega-3 içeriğini bilerek size doz önerisinde bulunmuştur. Fakat şüpheniz olması durumunda, EPA ve DHA değerlerinin günlük 1000 mg alınması nedeniyle, doktorunuza danışarak da bilgi alabilirsiniz. Önemli bir sağlık otoritesi olan EFSA (Avrupa Gıda Güvenilirliği Otoritesi) tarafından çocuklarda günlük 1000 mg’a kadar DHA alımının zararlı bir etkisi olmadığı belirtilmiştir. Sağlıklı günler dileriz.

 90. Özgür Reply

  Selamlar,8 yaşındaki oğluma Möller’s Omega 3 kapsül almıştım. Daha sonra farkettim ki ambalajında yetişkinler için olduğu ve günde 2 kapsul kullanılabileceği yazmakta. Ben günlük bir kapsul olacak biçimde oğluma vermekteyim ve o yutmak yerine keyifle çiğneyerek almakta…Kapsul kullanımının bu miktar ve biçimde sürdürmemin olumsuz bir etkisi görülür mü ? Yoksa kullanımını kesmeli miyim? Şimdiden teşekkürler….

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba, 11 yaş ve üzeri kişiler, yetişkin olarak kabul edilmektedir. Möller’s Omega-3 kapsül formunun ambalajının üzerinde yetişkinler için belirtilmesinin nedeni, genellikle balık yağlarının kapsül boyutu nedeniyle 11 yaşından daha küçük çocuklarda yutma problemi yaşanabileceği düşüncesiyle, bu riski önlemek amacıyladır. Kapsül yutma problemi yaşamayan daha küçük çocuklarda kullanımının herhangi bir sakıncası yoktur. Kapsül formunda aromalandırma olmadığı için, kapsül patlatıldığı zaman rahatsız verici bir koku ve tat olabilir. Bunu önlemek amacıyla doğrudan yutulması, çiğnenmemesi önerilir. Mide asidi etkisiyle kapsül parçalandığında ortaya çıkan balık yağı böyle bir rahatsızlık oluşturmaz. Oğlunuz koku ve tat açısından rahatsızlık duymuyorsa eğer, çiğneyerek yutmasında herhangi bir sakınca yoktur. 4-10 yaş grubu çocuklarda, kan sulandırıcı bir ilaç kullanılmıyorsa EPA ve DHA miktarları toplamı günde 1500 mg’a kadar güvenle kullanılabilir. Omega-3 açısından beslenme düzeninize ve çocuğunuzun ihtiyaç durumuna göre günlük EPA ve DHA miktarları toplamı 1500 mg’ı geçmemek şartıyla istediğiniz miktarda verebilirsiniz. Möller’s Omega-3’ün bir kapsülünde EPA ve DHA toplamı 530 mg.’dır. Oğlunuz için günde 1 kapsül yeterli olabilir. İsterseniz 2 kapsül de verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 91. yasemin Reply

  merhaba sizin ürününüzden değil ama bilgilendirmeniz çok güzel bi davranış oran şurup ve immun 44 aldık eczacı bigün birini diğerini diğer gün verin dedi ama doktor sadece iç dan ver ikisi ağır olur dedi sizce bakmalıyım ilacı geride veremem

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yasemin Hanım, ister Möller’s Omega-3 ister başka bir balık yağı markası kullanılıyor olsun, sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bahsettiğiniz her iki ürün içeriği birbirinden farklıdır. Birisi omega-3 desteği sağlar, diğeri ise vitamin ve mineral desteği sağlamaktadır. Vitamin ve mineral içerikli olan ürünün içeriğindeki etken maddeler de her gün alınmaya uygun miktarlardadır. Her iki ürünü birlikte kullansanız dahi sakıncalı değildir. Eskiden vitamin ve mineral içerikli ürünlerin etken madde miktarları fazla olması nedeniyle alerjik etki veya toksisite görülebiliyordu. Doktorumuz eskiye dayalı tecrübeleri nedeniyle kullanılmaması önerisinde bulunmuş olabilir. Fakat günümüzde takviye edici gıdalarda bulunan içeriklerin miktarları Bakanlık tarafından sınırlandırılmıştır ve her gün kullanıma uygun hale getirilmiştir. Özetle, ister her iki ürünü her gün birlikte kullanabilirsiniz, ister eczacınızın belirttiği gibi dönüşümlü kullanabilirsiniz, isterseniz bir ürünün ambalajını bitirdikten sonra diğer ürüne başlayabilirsiniz, isterseniz de her gün balık yağıyla birlikte vitamin ve mineral içerikli olan ürünü yarım doz kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun ihtiyacına göre kullanımını siz belirleyebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 92. Esra Reply

  Mrb möllersi oğluma kullanıyorum fakat kafamu karıstıran bşr durum söz konusu 1 tatkı kasıgı parantez içinde 5 ml yazıyor…5 ml = 5 cc ye göre enjektore cektiğimde 2,5 tatlı kaşığı yapıyor 1 tatlı kasıgı değil..aydınlatırsanız sevınırım simdiden teks ederim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Esra Hanım. Eczacılıkta 5 ml’nin pratik uygulamasının 1 tatlı kaşığına denk geldiği bilinmektedir. Nitekim kaşıklı olmayan tüm ürünlerin ambalajlarında da 5 ml (1 tatlı kaşığı) olarak gösterilmektedir. Kullandığınız tatlı kaşığı ölçüsü standart tatlı kaşığından farklı olabilir. Eğer önerilen kullanım dozundan farklı bir alım olduğunu düşünüyorsanız, o takdirde ilaç olan şurup formlarının içerisinde bulunan 5 ml’yi gösteren plastik kaşıklardan evinizde var ise, o kaşığı kullanarak Möller’s Omega-3’ü kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 93. sibel Reply

  İyi günler markanızı denk gele buldum internetten oğlum için kullanmak istiyorum 7 yaşında fakat yetişkinler balık yağı ve omega3 kullanırken yanında antitoksidan takviyelerde kullanıyorlar balım yağının vucutta çok çabuk bozulup zarar vermemesi için peki çocuklar için bu gecerlimi yoksa tek başına mı kullanılmakta bu durum kafamı karıştırdı ileriki yıllarda çocuğa zarar verirmi cvp yazarsnız çok mutlu olurum ….

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sibel Hanım, Çocuk veya yetişkin olsun, omega-3 kaynağı olan balık yağları kullanılırken antioksidan alınması gerekliliği yoktur. Sıvı ve de kapsül formundaki balık yağlarının üretimi aşamasında balık yağlarının bozulmasını önlemek, tazeliğini korumak amacıyla antioksidan ilavesi zaten yapılmaktadır. Balık yağlarının içerik bilgilerinde de antioksidan içerdiği belirtilmektedir. Bu konuda, bir uzmanın yazısının linkini sizinle paylaşmak isteriz http://www.star.com.tr/yazar/omega3-aliyorum-hangi-antioksidani-kullanayim-yazi-1063432/ . Möller’s Omega-3’ün hem sıvı hem de kapsül formunda, balık yağının bozulmasını önlemek amacıyla antioksidan bulunmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formunda ayrıca doğal olarak balıktan gelen ve insan sağlığı üzerine olumlu etkileri olan antioksidan vitamin de bulunmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 94. Ceren erok Reply

  Merhabalar 15aylik oğlum
  İcin mollers bakıl yağı aldım ama aldıktan sonra kutunun üzerinde 4-10 yas çocukları icin uygundur yazdığını farkettim.bu durumda ben bu balık yağını kullanmaz miyim ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ceren Hanım, Möller’s Omega-3 gibi diğer tüm balık yağları ve takviye edici gıda statüsünde olan tüm ürünler için Bakanlık tarafından 4 yaş altına doz belirtilmemesi kısıtlaması getirilmiştir. Oysaki Möller’s Omega-3 Norveç’te, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen, diğer Avrupa ülkelerinde de ambalajı üzerinde 6 aylıktan itibaren kullanım dozu belirtilen balık yağıdır. 15 aylık oğlunuz için D vitamini damlası kullanımını tamamladıysanız, Möller’s Omega-3 sıvı formunu günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 95. Sevgi arslan Reply

  Merhabalar möller’s balık yağını 21 Temmuz da kullanmaya başladık bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadık ama bugün yağı kullandıktan sonra alın bölgesinde kızarıklık oluştu isilik gibi sizce yağdan olma olasılığı varmı ne yapmalıyım?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sevgi Hanım, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Alerjik reaksiyonda artış olduğu takdirde en kısa zamanda doktora danışmanızı önermekteyiz. Balık ve balık ürünlerine karşı hassasiyet var ise, balık yağı alerjik etki gösterebilir. Fakat bahsettiğiniz tarihten itibaren düzenli kullanılmasına rağmen alerji görülmeyip şimdi görülüyor olması, başka nedenlerden kaynaklı da olabileceğini akla getirmektedir. Öncelikle, sizden ricamız, kullanan kişi için, yaşına uygun günlük tavsiye edilen dozda kullanılıp kullanılmadığından emin olunuz lütfen. Ayrıca, aynı zamanda içeriğinde vitaminler olan başka bir ürünle birlikte kullanılıp kullanılmadığını da sorgulamalısınız. Eğer, uygun dozda kullanılıyor ve başka bir ürünle birlikte kullanılmıyorsa, o takdirde Möller’s Omega-3’ün kullanımını kesmenizi rica ederiz. Eğer kullanmadığınız dönemde, düzelme oluyor, yeniden başladığınız zaman yine alerjik etki oluşuyorsa o takdirde kullanmamanızı önermekteyiz. Yeniden başladığınız zaman herhangi bir şikayet söz konusu değilse, o takdirde başka bir nedenden kaynaklanmış olabilir. Sağlıklı günler dileriz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Fatma Hanım, Omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı veya kilo aldırdığı yönünde bilimsel açıdan kesin bir bilgi yoktur. Bu nedenle iştah açısından herhangi bir iddiada bulunulamamaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 96. Ozgekry Reply

  Merabalar bebegim 22 aylik boyu 79 cm kilosu 9.700 gr balik yagina basladim gunde bi tatli kasigi ama istahi yine yok yemeyi sevmiyo hic bide disten dolayi yemiyo doktorumuz ek olarak nutrigen uzum espiresi aldirtti balik yagiyla beraber kullaniyoruz bi sikinti olur mu bide balik yagi boyunu boyunu uzatir mu cok gerideyiz ayri yeten nestlenin gelisim geriligu mamasi yazdi 16 aylikken ancak cabalamamla yeni yeni icmeye basladi ayriyeten o mama kalari hesabiyla kili aldiryo cok asirir hareketlu oldugu icin gelismesine bu kadar etki etti

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Özge Hanım, boy uzaması genetik faktörler, endokrinolojik denge, beslenme düzeni gibi farklı nedenlere bağlı olabilir. Omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’nın sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği, A , D ve E vitaminlerinin bağışıklık gelişimini sağladığı ve ayrıca D vitamininin sağlıklı kemik gelişimini desteklediği bilinmektedir. Möller’s Omega-3 zengin omega-3 ve doğal A ve D vitamini kaynağıdır. Fakat buna rağmen, “boyu uzatır” iddiasında bulunulamamaktadır. Doktor tarafından farklı bir doz önerisi olmadığı takdirde, Möller’s Omega-3 sıvı formunu, 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Fakat doktor günde 1 tatlı kaşığı (5 ml) kullanımı önerdiyse doktor önerisine uymanızı rica ederiz. Doktorunuz bebeğiniz için Möller’s Omega-3 kullandığınızı biliyor ve buna rağmen bahsettiğiniz diğer takviye edici gıdanın kullanımını da önermiş ise, bebeğinizi rutin takip ettiğinden dolayı gereksinimini biliyor olmasından kaynaklıdır. Aksi takdirde, risk oluşturmamak adına, doktor önerisi olmadan A, D ve E vitamini içeren iki farklı takviye edici gıdanın birlikte kullanımı tarafımızdan önerilmemektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 97. Dılek Reply

  Merhabalar 26 aylık kızıma doktorumuz ocean balık yagı nın wrrdı sizce nasıl bı marka artık meywe suyuyla ıcırebılırmıyım artık kac yasına kadar kullanabilirim sımdı den teşekkürler dilerim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Dilek Hanım. Bahsettiğiniz ürün farklı bir firmanın satış ve pazarlama sorumluluğunda olması nedeniyle etiklik gereği belirttiğiniz marka hakkında yorum yapmamız uygun olmayacaktır. Bu nedenle anlayış göstereceğinizi ümit ediyor ve bu markanın üretici firmasıyla temasa geçmenizi öneriyoruz. Genel olarak balık yağları konusunda sizi şu şekilde bilgilendirmek isteriz: Günlük alınması önerilen kullanım dozunda omega-3 yağ asitleri açısından ihtiyacın karşılanmasını sağlayan miktarları içeren, kalitesi tescilli, doğal balık yağı formunda ve ağır metallerden arındırılmış saflıkta olduğu analiz sertifikalarınca teyit edilmiş olan balık yağlarını güvenle kullanabilirsiniz. Eğer tadı da güzel ise balık yağının keyifle içilmesine yardımcı olmaktadır. Omega-3 yağ asitlerine anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamımız boyunca ihtiyaç duymaktayız. Vücudumuz üretemediği için muhakkak tükettiğimiz gıdalardan veya balık yağları gibi takviye edici gıdalardan bu ihtiyacımızı karşılayabilmekteyiz. Bu nedenle güvenilir bir balık yağını istediğiniz sürece kullanabilirsiniz. Tercihiniz doğrultusunda isterseniz dönemsel, isterseniz kesintisiz tüm yaşam boyunca kullanımı mümkündür. Eğer ileriki zamanda Möller’s Omega-3 hakkında bilgi almak isterseniz bize ulaşmanızdan dolayı memnuniyet duyarız. Özetle Möller’s Omega-3’ün, güçlü içerikli, kalitesi tescilli, saflığı garantili, doğal, şeker içermeyen, lezzetli doğal karışık meyve aromasıyla sevilen tada sahip, Norveç üretimli, 163 yıldır kalitesinden ödün vermeden süregelen kesintisiz varlığıyla Avrupa’nın lider balık yağı olma özelliğini devam ettiren ve Norveç Beslenme Kurulu tarafından bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen balık yağı markası olduğunu belirtmek isteriz. Sağlıklı günleri dileriz.

 98. Şeyda Reply

  Merhaba 26 aylık kızım için möller’s omega 3 kullaniyorum. İdrar yolları enflasyonu oldu. Antibiyotikle birlikte kullanabilir miyim? Ayrica yarım tatli kaşığı verdigim için 3 ayda bitmiyor. Arada bir ben de bir çorba kasigi içiyorum bana da faydasi oluyor mudur?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Şeyda Hanım. Öncelikle kızınız için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega 3’ün antibiyotikle birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur, birlikte kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 sıvı formu hem çocuk hem de yetişkinler tarafından kullanıma uygundur. Kendiniz için de düzenli kullandığınız takdirde fiziksel ve zihinsel sağlıklılığın devamlılığı desteklenmektedir. Ayrıca günümüzde ciddi boyutlara ulaşmış olan D vitamini eksikliğinin önlenmesi amacıyla, günlük D vitamini ihtiyacını karşılayan doğal kaynaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 99. Beyhan Reply

  Merhaba kızım 5 yaşında çok sık hastalanır. Grip sürekli en ufak hava serinlik hapşırık burnu akıyor bağışıklığı çok zayıf her zaman serum yiyerek kendine geliyor 2 gece hast yatıyor okula başlıca üründen alsam fayda görür müyüm yemek çeşit yemiyor iştah açar mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba. Omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’nın bağışıklık gelişimi üzerine olumlu etkileri olduğu gibi, A, D ve E vitaminlerinin de bağışıklık gelişimini desteklediği bilinmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu yüksek miktar omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA içermesinin yanında doğal A ve D vitaminleriyle birlikte E vitamini de içermektedir. Takviye edici gıdalar ilaç olmadıkları için faydası kullanılmaya başlar başlamaz hissedilemeyebilir. Düzenli kullanım neticesinde zamanla farkı gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle, omega-3 takviyesine başlamak için muhakkak okul dönemini beklemeniz gerekmemektedir. Yazın dahi her mevsim düzenli kullanabilirsiniz. Öte yandan omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı veya kilo aldırdığı yönünde bilimsel bir veri bulunmaması nedeniyle iştah açtığı yönünde bir iddiada bulunulamamaktadır. Fakat sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği bilinmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 100. Sevgi Reply

  yatmadan öncemi kullanmak gerekiyo. Aç tok farkediyomu acaba. 6 yaşında çocuk icin

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hatice Hanım. Möller’s Omega-3 balık yağı ile demir içerikli ürünü birlikte kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 sıvı form ve bahsettiğiniz diğer takviye edici gıdayı,her ikisinin içeriğinde de D vitamini olması nedeniyle, doktorunuzun belirttiği gibi dönüşümlü kullanmanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 101. Duygu doğan Reply

  Merhaba kızım 30 aylik mörllens kullaniyorz fakat 3 aylik olduğu için süresi şişenin yarısına bile inmeden atmak zorunda kalıyoruz. 3 ayı geçince kullanılmamalımı?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Duygu Hanım. Acaba kızınız için günlük kullandığınız miktar ne kadardır? Veya her gün düzenli mi kullanıyorsunuz? Möller’s Omega-3 sıvı formu 4 yaş altındaki çocuklar için günde 2,5 ml. önerilmektedir. Eczacılıkta yarım tatlı kaşığının 2,5 ml.’ye denk geldiği belirtildiği için, pratik uygulamada yarım tatlı kaşığı olarak da ifade edilebilmektedir. Düzenli kullanıldığı takdirde 250 ml’lik ambalaj 100 günde tüketilmektedir. Eğer düzenli kullanmanıza rağmen bu sürede bitmiyorsa, sizden ricamız tüm ilaç şuruplarında bulunabilen ölçekli kaşığı kullanarak 2,5 ml’yi vermenizdir. Ayrıca, Möller’s Omega-3 sıvı formunun yetişkinlerin kullanımına da uygun olduğunu belirtmek isteriz. İsterseniz kendiniz için de kullanabilir, günlük omega-3 yağ asitleri ve D vitamini ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Tüm sıvı formlu balık yağları için, kapağı açıldıktan itibaren hava ile doğrudan temas etmesi neticesinde oksidasyon süreci başlar. Ambalaj üzerinde kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve belirtilen süre içinde tüketilmesinin önerilmesi, balık yağının oksidasyondan korunarak bozulmasının önlenmesi ve güvenli tazelikte tüketilmesinin sağlanması amacıyladır. Bu nedenle Möller’s Omega-3 üzerinde belirtilen kapağı açıldıktan sonraki 3 aylık süre, tazeliğin ve kalitenin garantili olduğu süredir. Bu süreyi geçmiş ürünlerin tazelik garantisi olmamasından dolayı kullanılmaması tavsiye edilir. Sağlıklı günler dileriz.

 102. Leman Reply

  Merhaba 7 yaşında bir kızım war.peynir,süt,et we yumurta kesinlikle tüketmiyor yediremiyoruz.bir eczacıdan balık yağının faydası olacağını duydum,internette araştırdım sizinkinin yararlı olacağını düşündüm ama kullanım bilgileri tam olarak werilmemiş aç karnına mı tok karnına mı yazarsanız sewinirim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Leman Hanım. Möller’s Omega-3, aç veya tok karnına günün herhangi bir saatinde alınabilir. Bazı balık yağları, aç karnına alındığında balık kokusu rahatsızlığı oluşturduğu için tercihen tok karnına alınması tavsiye edilir. Fakat bu durum Möller’s Omega-3 için geçerli değildir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun kalitesi ve doğal karışık meyve aromasından kaynaklı, ağızda meyveli sakızların tadı gibi tat kalması nedeniyle, balık kokusu rahatsızlığı hissedilmez. Kızınız ister aç, ister tok karnına kullanabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 103. Leman Reply

  Merhaba aç karnına mı yoksa tok mu wermek gerekiyor balık yağının sıwı formunu cwp werirseniz sewinirim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Leman Hanım. Möller’s Omega-3, günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına alınabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 104. Sevda Reply

  Merhaba oğlum down sendromu balık yağı kullanmak istiyorum herseyi yiyemiyor çok sık geniz akıntısı oluyo hasta oluyo kullansam faydasını gorurmuyum

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sevda Hanım. Omega-3 yağ asitleri, sağlıklı yaşamı desteklemekte, düzenli kullanımı bağışıklık gelişimine de yardımcı olmaktadır. Möller’s Omega-3, güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri içerir. Sıvı formu ayrıca doğal A ve D vitaminleriyle birlikte, E vitamini de içermektedir. Bu vitaminlerin de bağışıklık gelişimini desteklediği bilinmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 105. Möller's Omega 3 Post authorReply

  Merhaba Özge Hanım. Öncelikle oğlunuza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Eğer oğlunuz balık ve balık ürünlerine karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsa, balık yağına karşı da alerjik reaksiyon gösterme ihtimali olabilir. Eğer balık alerjisi balık proteininden kaynaklanıyorsa, Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisindeki protein miktarı “sıfır” olmasına rağmen, yiine de alerjik tepkime yapmayacağı yönünde kesin bir iddiada bulunulamaz. Doktorunuzun gözetiminde olmanızdan dolayı, öncelikle oğlunuzun yaşına uygun olarak önerilen günlük kullanım dozu olan 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) yerine, ilk denemelerde daha az miktarı denemeniz, alerjik reaksiyon yok ise önerilen doz ile devam etmenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 106. Bahar Reply

  33 Aylık kızıma 1 ekim itibari ile möller’s balık yagı kullanimina basladim . Diger balik yaglari gibi tadinin kotu olmasindan korkuyordum fakat kızım cok severek hatta bir kasik daha isteyerek basladi . Bu benim icin sevindirici bir durum oldu . Bagisikligimiz zayif , allerjik astimlı bir çocuğuz birde takviye imum44 kullaniyoruz
  Ikisini birlikte kullanmamiz ağır gelir mi?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Bahar Hanım, güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Omega-3 yağ asitleri ve A, D ve E vitaminleri, birçok faydasının yanında bağışıklığın gelişimine de yardımcı olmaktadır. Möller’s Omega-3 içerisinde güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri ile birlikte A, D ve E vitaminleri de içermektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunu bahsettiğiniz ürün ile birlikte kullanmayı düşünüyorsanız, bu vitamin mineral içerikli ürünün içerisinde de A ve D vitaminleri içermesinden dolayı, bu vitaminlerin günlük toplam alımının fazla olabileceği düşüncesiyle, her iki ürünün aynı anda kullanılmamasını önermekteyiz. Möller’s Omega-3 sıvı formunu ve bahsettiğiniz ürünü dönüşümlü kullanabilirsiniz ya da isterseniz Möller’s Omega-3’ü tek başına düzenli kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 107. Zeynep Reply

  Kızım 7 yaşında ciddi derecede uykusuzluk huzursuzluk ve agresiflik halimde. Son çare psikiyatri ye getirdik o da prozac ve atarax verdi. Kullanmak istemiyorum 2 haftadır deniyorum olduğundan dahada agresif hale geldi. Omaga 3 ve b12 eksikligininde huzursuzluk ve agresifliğe sebep olduğunu duydum sizce bırakıp möller omega ya başlamamın yararı olur mu? Ayrıca kullanırsam ne kadar vermeliyim 7 yaşındaki kızıma ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım, doktorun uyguladığı tedaviyi değiştirmeniz konusunda bir öneride bulunamayız. Fakat sizi şu konuda bilgilendirmek isteriz ki; Omega-3 yağ asitlerinden olan DHA’nın beyin gelişimi ve sinir sistemi gelişimini desteklediği bilinmektedir. Omega-3 yağ asitlerinin dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin önlenmesine yardımcı olduğu ve böylece okul başarısında dahi artış sağladığı yönünde gün geçtikçe bilimsel yayınlar artmaktadır. Möller’s Omega-3 içerisinde yüksek miktar omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır. Her gün alınması önerilen 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı) 1200 mg omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır ve bu yağ asitlerinin 600 mg’ı DHA’dır. Möller’s Omega-3’ü düzenli kullanım neticesinde faydasını göreceğinizi ümit ediyoruz. Bu bilgileri doktorunuzla da paylaşabilir ve önerisini alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 108. Cyln Reply

  28 aylik kizim var balik yagi aldim aksam uyumadan once bir kasik vermemi söyledi eczane ama aksamlari süt iciyor sutten sonra versem zarari olur mu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba, Möller’s Omega-3’ü günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına verebilirsiniz. Muhakkak akşam vermek gerekli değildir. Akşam vermeyi tercih ediyorsanız eğer, çocuğunuza süt de içiriyor olsanız, süt ve süt ürünleriyle birlikte verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 109. Çiçek Reply

  Merhaba.2 yaşında Kızım çok iştahsız , sadece biberonla süt içiyor. Balık yağını o sütün içine koyuyorum ve onu 5-6 saatte içiyor. Bunun bir etkileşimi veya zararı olur mu? Daha 2. Kez deniyorum, tek vermeye çalıştığımda içmiyor kesinlikle

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Çiçek Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu, kızınıza süt veya meyve suyuyla birlikte vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Mümkünse daha kısa sürede bitirebileceği bir miktar sıvı içerisinde vermeniz daha uygun olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 110. Selma Reply

  Merhabalar ben 2 aydan itibaren kullanıyorum möllers balık yağını ara vermem gerikoyormu kızım 2 yaşında ve 1 çay kaşığı veriyorum teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Selma Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Kesintisiz her gün kullanıma uygun güvenirliktedir. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük beslenmeyle ihtiyacın karşılanması gerekmektedir. Karşılanamadığı düşünüldüğü durumlarda takviye edici gıdalardan destek alınmaktadır. Önemli olan husus, seçilecek takviye edici gıdanın her gün kullanılabilmesi için, içeriğiyle ve toksik maddelerden arındırılmış saflığıyla güvenilir olmasıdır. Möller’s Omega-3 sıvı formu bu özelliklere sahiptir ve kesintisiz kullanıma uygundur. Sağlıklı günler dileriz.

 111. EMEL UÇAR Reply

  Merhabalar, benim oğlum 22 aylık ve 15 kg, çok sık hastalanıyor 14 aylıkken havale geçirdi ve ek gıdaya geçtiğimiz günden beri kesinlikle balık ürünü yemedi takviye olarak Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmayı düşünüyorum, acaba propolisle birlikte kullanabilirmiyim, Möller’s Omega-3 sıvı formunu aç tok faketmez diye yazmışsınız ama propolisle birlikte ikisi aynı anda verilebilirmi ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Emel Hanım, öncelikle oğlunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formu haricinde kullanmayı düşündüğünüz ürünün içerisinde de A, D ve E vitaminleri mevcut ise, her iki ürünün birlikte kullanılmamasını önermekteyiz. Eğer sadece propolis etken maddesi içeren ürün ise, birlikte kullanılmasında sakınca yoktur. Möller’s Omega-3, günün herhangi bir zamanında aç veya tok karnına alınabilir. Gerekirse süt veya meyve suyu içine karıştırarak da verebilirsiniz. Her iki ürünü aynı zamanda da verebilirsiniz veya tercihiniz doğrultusunda farklı zamanlarda da verilebilir. Sağlıklı günler dileriz.

 112. ebru Reply

  Merhaba şuan 40 aylık oğlum var.20.07.2017 tarihinde şurubunuzu kullanmaya başladım.On beş gün fln ara verdim.İki haftadır immunola başladım.İkisini bir arada kullanmak ağır gelir mi? Möller’s kullanmaya devam etmemde sıkıntı olur mu? 3 ay kuralı tam 90 gün mü? Möller’s şurubunu devamlılı olarak ne kadar süre kullanabiliriz? Bitince hemen arkasından yenisi alınabilir mi? Ara vermek gerekir mi? Tşkler…

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ebru Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu ve diğer ürünü ayrı ayrı zamanlarda kullandığınız zaman alerjik etki görmediyseniz, o takdirde birlikte kullandığınız takdirde de herhangi bir sakınca yoktur. İçerikleri farklıdır ve toplamda fazla miktar oluşturacak bileşenler içermemektedirler. Sıvı formlu balık yağlarının kapağı açıldığı takdirde doğrudan hava ile temas etmesi neticesinde oksidasyon süreci başlar. Oksidasyon sürecini geciktirmek amacıyla buzdolabında saklanması önerilmektedir. Analiz sonuçlarına göre, Möller’s Omega-3 için buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca tazeliği garantilidir. Fakat 3 ay sonrası için tazelik garantisi kalmamaktadır. Okside olup olmadığı ancak analizle anlaşılabilir olması nedeniyle risk oluşturmamak için, 3 aydan birkaç gün fazla kullanmış olsanız bile, daha uzun süreli kullanmamanızı tavsiye ederiz. Uzmanlara göre anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamımız boyunca omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için besinlerle veya besinlerle alımının yetersiz olması durumunda takviye edici gıdalarla bu ihtiyacı karşılamamız gerekmektedir. Möller’s Omega-3’ü istediğiniz süre boyunca, ister dönemsel isterseniz kesintisiz her gün kullanabilirsiniz. İçeriği her gün kullanıma uygundur, kalitesi ve saflığı garantili olduğu için güvenilirdir. Bir ambalaj bittikten sonra ara verme gerekliliği yoktur, diğer ambalaja başlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 113. Zeynep Reply

  Doktorumuz 8 aylik ogluma mollers balik yagi yedirmemi soyledi. Ama hangi eczaneye gitsem. Henuz cok erken vermeyin dediler. Bebeklere verilmiyor mi urununuz?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formu, Norveç Beslenme Kurulu tarafından bebeklik döneminden itibaren kullanımı tavsiye edilen, diğer Avrupa ülkelerinde ambalaj etiketlerinde 6 aylıktan itibaren günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanım doz önerisinde bulunulan balık yağıdır. Ülkemizde bebeklik döneminde D vitamini damlası kullanılıyor olması nedeniyle, Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunmasından dolayı, genellikle 1 yaşında D vitamini damlası kullanımı tamamlandıktan itibaren Möller’s Omega-3 kullanımı önerilmektedir. Fakat bazı hekimler çocuğun ihtiyacına göre her iki ürün ile alınan toplam D vitamini miktarının ne kadar olduğunu hesaplayıp, güvenle alınabilecek miktar olduğunu düşündükleri takdirde birlikte kullanım da önermektedir. Ya da Möller’s Omega-3’den sağlanacak günlük D vitamini miktarına göre, kullanılan D vitamini damlasını yarım doz aldırarak da dengeyi sağlayabilmektedirler. Doktor önerisi olması nedeniyle, muhakkak güvenilir olacak bir uygulamada bulunulmuş olduğunu düşünüyoruz. Eğer bir şüpheniz söz konusu ise bu konuyu doktorunuza danışabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 114. Özlem Reply

  Merhaba iki yaşında oğlum var balık yağını kullanıyorum ne kadar süre kullanmalıyım

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Özlem Hanım. Balık yağı omega-3 kaynağıdır. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için besinlerle, eğer beslenme düzenimizle yetersiz omega-3 alımı olduğunu düşünüyorsak o takdirde takviye edici gıdalarla günlük ihtiyacımızı karşılayabilmekteyiz. Takviye olarak tercih ettiğiniz balık yağı güvenilir saflıkta ve kalitede ise, o takdirde kesintisiz olarak tüm yaşam boyunca kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 balık yağları kalitesiyle tescillidir ve saflığı garantilidir, tavsiye edilen günlük alım miktarındaki içeriği her gün alınmaya uygundur. Oğlunuzun omega-3 açısından beslenme düzenine; isterseniz dönemsel kullanabilirsiniz, isterseniz kesintisiz her gün kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 115. Gülnihal Reply

  2 yaşında oğlum var 2.5 ml kullanıyorum ama direk içmiyor , sütüne karistirsam yada yediği diğer besinlere olurmu, o şekilde vermemin zararı olurmu yada özelliğini kaybedermi neyle verebilirim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Gülnihal Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formunu oğlunuzun tam olarak tüketebileceği miktardaki hafif ılık veya soğuk süt ya da meyve suyu içine karıştırarak tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 116. Emine Reply

  Merhaba oğlum 4 yaşında yeni kullanmaya başladım ama içmek istemiyor her hangi bir gıdaya karıştırarak verebilirmiyim, birde günde bir defamı kullanılıyor. Şimdiden teşekkürler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Emine Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formunu gerekli durumlarda tam olarak tüketebileceği miktarda süt veya meyve suyu içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. 4 yaşındaki oğlunuz için günde bir kez 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 117. Hüseyin Reply

  7 aylık bebeğim için kullanabilir miyim aynı zamanda takviye vitamin şurubu kullanıyoruz birlikte sıkıntısı olur mu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hüseyin Bey, halen kullanıyor olduğunuz takviye vitamin şurubunun içerisinde D vitamini olduğunu tahmin ediyoruz. Genellikle 1 yaş altındaki bebeklere, D vitamini damlasından veya şuruptan elde edilen günlük D vitamini alımı önerilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunmaktadır. Her iki takviyeden sağlanan toplam D vitamini miktarının hekim tarafından önerilen günlük alım miktarından fazla olmaması için, doktor önerisi olmadan her iki ürünü birlikte kullanmamanızı önermekteyiz. Diğer D vitamini içerikli ürünü kullanmayı bıraktığınız zaman, Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 118. Mehtap Reply

  Merhaba 10 yaşında kızım var d Vitamini kullanıyor şuan günde 5 damla. Balık yağı kullanmak istiyorum dr taksiyesi ile kapsül olan mı şurubu mu önerirsiniz kızım şurubu sevmiyorum. 6 yaşındaki kızıma kapsül olanından verebilirimiyim? Teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Mehtap Hanım, Möller’s Omega-3 kapsül formunun 11 yaş üzeri ve yetişkinler tarafından kullanıma uygun olmasının nedeni, daha küçük yaşlarda balık yağı kapsüllerini yutma problemi yaşanabileceği düşüncesiyledir. Risk oluşturmamak için 11 yaş üzeri kullanımı önerisi yapılmaktadır. Eğer kızlarınız kapsül yutabiliyorsa, Möller’s Omega-3 kapsül formunu kullanabilirsiniz. 10 yaşındaki kızınızın yutabileceği düşüncesindeyiz. Fakat 6 yaşındaki kızınız yutamazsa, o takdirde Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanabilirsiniz. 6 yaşındaki kızınız da D vitamini damlası kullanıyor ise, Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük alınması tavsiye edilen 5 ml’si de (1 tatlı kaşığı) 400 IU doğal D vitamini içermesi nedeniyle her iki ürünü birlikte kullanmamanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 119. Gülşah Gürel Reply

  Merhabalar bende sıvı formunu aldım balık yağınızın, oğlum 3,5 yaşında kızım 16 aylık. Kızıma yarım tatlı kaşığı mı Vericem. 2,5 ml mi yani orayı anlayamadım

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Gülşah Hanım. Kızınız için artık D vitamini damlası kullanmıyorsanız, Möller’s Omega-3 sıvı formunu günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. 4 yaş altındaki çocuklar için günde 2,5 ml.(yarım tatlı kaşığı), 4 yaşından itibaren de günde 5 ml. (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 120. Aycan Reply

  Merhaba 18 aylik oglum var haftanin 3 gunu 1 cay kasigi moller veriyorum ayrica devit d vitamini 3 damla veriyorum hergun. moller verdigimde d vitaminide vermemde bi sorun olurmu? Yoksa moller ictigi gunler d vitaminine gerek olmazmi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Aycan Hanım. Möller’s Omega-3’ün 1 çay kaşığı miktarına denk gelen 2,5 ml’sinde 200 IU D vitamini bulunmaktadır. Bu miktarı haftanın sadece 3 günü verdiğinizi paylaşmışsınız. Her gün verdiğinizi bahsettiğiniz damlanın günlük kullanım dozundaki miktar ise 400 IU’dir. Pediatri kongrelerinde dile getirilen günlük D vitamini kullanım doz önerisi 1 yaş üstü çocuklar için günde 600 IU’dur. Möller’s Omega-3’ü her gün vermediğiniz de düşünüldüğünde günlük alım dozu kesinlikle aşılmamaktadır. Birlikte kullanımında sakınca yoktur. Hatta doktorunuza danışarak iki ürünü birlikte
   her gün de kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 121. kadir Reply

  10 yaşlarında çocuklar için balık yağı formumu yoksa kapsül mü daha faydalıdır. sizin yeni çıkan kapsüllerinizden çocuklarda kullanabilirmi ve günde nekadar kullanmalıdır

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Kadir Bey. Möller’s Omega-3 kapsül formunun 11 yaş üzeri ve yetişkinlerin kullanımına uygun olduğunun belirtilmesinin nedeni, daha küçük yaşlarda balık yağı kapsüllerinin yutulma güçlüğü olabileceği düşüncesiyledir. Eğer 10 yaşındaki çocuğunuz kapsül yutma problemi yaşamıyorsa, Möller’s Omega-3 kapsül formunu da kullanabilir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun içeriği de, kapsül formunun içeriği de çocuğunuza destek sağlayacaktır. Çocuğunuzun ihtiyacının ne olsuğuna göre tercihte bulunabilirsiniz. Eğer dikkat eksikliği var ise veya algılama ve öğrenme kapasitesinde artış olsun istiyorsanız ya da bağışıklığını güçlendirmek amacıyla kullanmak veya da günlük D vitamini ihtiyacını da karşılamasını istiyorsanız o takdirde Möller’s Omega-3 sıvı formu hem yüksek miktar omega-3 yağ asitleri özellikle yüksek DHA miktarıyla ve her gün alınmaya uygun miktarlardaki A, D ve E vitaminleri içeriğiyle beklentinizin karşılanmasına yardımcı olur. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki; Möller’s Omega-3 kapsül formu içerisindeki EPA ve DHA miktarları da yüksek miktarlardır ve günde 2 kapsül alındığı takdirde sıvı formunun omega-3 yağ asitleri miktarına denk gelmektedir. Sadece vitaminler içermemektedir. Her iki formu da tercihinize sunarız. Sağlıklı günler dileriz.

 122. Meral Reply

  Merhaba.20 aylık bebeğime yalnızca iki gün 1 er tatlı kaşığı Moller verdim..Uykusu ağırlaştı..Acaba bu balık yağından kaynaklanır mı? bir de ben dozu asmisim anlaşılan 2.5 ml vermedim çünkü…5 yaşındaki diğer oğluma tam 3 yıldır iciriyorum. gayet memnunum

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Meral Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formu, Norveç’te bebeklik döneminden itibaren 5 ml. (1 tatlı kaşığı) kullanılabilmektedir. 1 yaş altındaki çocuklarda 5 ml. kullanımını gösteren bilimsel çalışmaları da mevcuttur ve herhangi bir yan etki görülmemiştir. Bu nedenle bebeğinize sadece iki gün boyunca 5 ml. vermeniz herhangi olumsuz bir durum oluşturmayacaktır. Ülkemizde Möller’s Omega-3 sıvı formu, 4 yaş altındaki çocuklar için günde 2,5 ml. kullanımı önerilmektedir. Bu miktarı her gün düzenli kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 123. Nesrin Reply

  Merhaba
  15 yaşımda oğlum için kapsül olan omega-3 aldık sabah ritalin kullanıyor omega 3 takviyesini neZaman almasını önerirsiniz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Nesrin Hanım. Omega-3’ü günün herhangi bir saatinde verebilirsiniz. Bahsettiğiniz ilaç ile etkileşimi yoktur. Sağlıklı günler dileriz

 124. DİLEK ÇUHACI Reply

  Merhaba
  Möller balik yağı surubunda
  Ifos 5 yildiz onayi varmidir. Kutusunda yazmiyor. Bilgi vermenizi rica ediyorum.
  Tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Dilek Hanım. Bahsettiğiniz sertifika programı Kanada menşeli, özel ve ticari bir firmanın uyguladığı sertifika programıdır. Oysaki, Möller’s Omega-3 Norveç menşeli bir üründür ve Norveç otoritelerince kalitesi sertifikalandırılmıştır. ISO 22000:2005 üretim kalite sertifikasına sahiptir. Möller’s Omega-3’ün üretici firması Orkla Health, küresel bir kuruluş olan, omega-3 ürünlerinde kalite üretim standartlarını geliştiren ve üyesi olduğu üretici firmaları bu üretim standartlarını uygulama zorunluluğu getiren GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) onur üyesidir. Bahsettiğiniz sertifika programının web sitesinde, bu sertifika programını uygulayan firmanın da GOED üyesi olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Möller’s Omega-3’ün üretici firması olan Orkla Health’in, kendisi gibi aynı kalite kontrol standartları uygulayan başka bir özel ve ticari firmadan böyle bir onay alması gerekliliği yoktur. Möller’s Omega-3, kalitesiyle tescilli balık yağıdır. Uzun yıllardır sahip olduğu, kaliteli marka imajını kaybetmemek amacıyla, kendi içinde uyguladığı sıkı denetimlere, Norveç otoritelerince yapılan denetimler ve GOED üretim ve kalite kontrol standartları uygulama zorunluluğu da eklenince kaliteli balık yağı elde edilmekte ve bağımsız laboratuvarca yapılan (Eurofins Laboratory) analizlerin sonuçları da saflığını (ağır metallerden ayrıştırıldığını) ortaya koymaktadır. Bu nedenle 163 yıldır kesintisiz varlığını sürdürmekte ve Avrupa’nın lider balık yağı olma özelliğini devam ettirmektedir. Ayrıca Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının önerilmesi de güvenilirliğinin bir başka göstergesidir. Sağlıklı günler dileriz.

 125. Yasemin Reply

  Merhaba 8 aylık ve 5 yaşındaki kızlarım için kullanmayı düşünüyorum uygun doz nedir alerjik bir etkisi olurmu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yasemin Hanım. 8 aylık kızınız için halen D vitamini damlası kullanıyor olduğunuzu tahmin ediyoruz. Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini olması nedeniyle, mümkünse eğer kızınız için D vitamini damlası kullanımı tamamlandıktan sonra Möller’s Omega-3’e başlamanızdır. Ya da doktorunuzla konuşarak, kullandığınız D vitamini damlasının günlük alım miktarını yarıya indirebilir, Möller’s Omega-3’ü de günlük 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanarak, yine günlük D vitamini alımını tamamlayabilirsiniz. Eğer halen veriyor olduğunuz D vitamini damlası miktarında doz azaltmadan devam edecekseniz, o takdirde D vitamini damlası kullanımı tamamlanana kadar Möller’s Omega-3’e başlamamanızı önermekteyiz. Genellikle doktor önerisiyle 1 yaşında D vitamini damlası kullanımı bıraktırılmaktadır. Sonrasında Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanmaya başlayabilirsiniz. 5 yaşındaki kızınız için ise günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Eğer çocuklarınızda balık ürünlerine karşı alerjik tepki yok ise, günlük önerilen kullanım dozlarına uyulduğu takdirde alerjik etkisi olmayacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 126. Melek Reply

  Mrb oğlum 27 aylik bundan 8 ay önce balik yağını kullandim tekrar alip kullanmak istedim ama aldığım eczane bi kere kullanmamin yeterli olduğunu söyledi bana mantıklı gelmedi surekli kullanmamda sakınca var mıdır

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Melek Hanım, Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük ihtiyacımızı ancak günlük tükettiğimiz besinlerle veya takviye edici gıdalarla karşılayabilmekteyiz. Eğer omega-3 içerikli gıdalarca zengin beslenme durumu söz konusu değil ise o takdirde balık yağları gibi omega-3 kaynağı olan takviye edici gıdaları tüketebilirsiniz. Uzmanlara göre anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamımız boyunca omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Güvenilir bir balık yağı tercih ettiğiniz müddetçe, isterseniz dönemsel olarak istediğiniz zamanlar, isterseniz de kesintisiz ömür boyu kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 sıvı formu güvenle uzun süre kullanabileceğiz balık yağıdır. Sağlıklı günler dileriz.

 127. Pinar Reply

  Merhabalar, eşim markanızı duymuş takviye amaçlı bana mollers balik yağı almiş, ama şişe formunda kapsül olanlardan değil. Açmış bulunduk. Kullanmamda bir sakınca var mı, yağı da benim yasimdaki bir yetiskine fayda saglar mi? (25 yaş) Ve kaç ml kullanım icin yeterli ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Pınar Hanım. Genellikle sıvı formlu ürünler sadece çocuklara yönelik ürünlermiş gibi algılansa da, Möller’s Omega-3 sıvı formu, hem çocuk hem de yetişkinlerin ihtiyacını karşılayan içeriğiyle farklılık gösterir. Avrupa ülkelerinde, çocuk ve yetişkin tüm aile bireylerinin kullanımına uygunluğu nedeniyle, en sıklıkla tercih edilen Möller’s Omega-3 formu sıvı formdur. Ambalaj üzerindeki etiketinde, yetişkinler için de günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerisinin olduğunu görebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Heval Hanım. Möller’s Omega-3 balık yağının tazeliği garantilidir. Gerekli durumda süt veya meyve suyu içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 128. Fatma Reply

  İyi günler 30 aylık ogluma möllers kullanıyorum hergün 1 tatlı kaşıgı kullanımında bir sıkıntı varmı doktorumuz bir tatlı kaşıgı önerdi fakat kutuda 2,5 ml diyor yrdımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Fatma Hanım. Ülkemizde 4 yaş altı çocuklar için Möller’s Omega-3 sıvı formunun tavsiye edilen günlük kullanım dozu 2,5 ml.’dir (yarım tatlı kaşığı). Norveç’te ise 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilebilmektedir. 1 yaş altı çocukların dahil edildiği günde 5 ml kullanımı ile yapılmış çalışmalarda bu dozun güvenle kullanıldığı da gösterilmiştir. Her ne kadar 2,5 ml’si (yarım tatlı kaşığı) güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA içerse dahi, hekimler tarafından gerekli durumlarda 5 ml. (1 tatlı kaşığı) kullanımı da önerilebilmektedir. Hekim önerisiyle olduğu takdirde bu miktarı güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 129. eda tekin Reply

  merhabalar 20 aylık kızım ve 39 aylık oğlum için kullanmam gereken oran nedir ? Cevabınız için teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Eda Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş altı çocuklar için önerilen günlük kullanım dozu 2,5 ml’dir (yarım tatlı kaşığı). Bu ölçü ile çocuklarınızın günde 300 mg DHA ve 200 mg EPA alımı sağlanmış olmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 130. mithat Reply

  İyi günler ben de eşim için omega -3 balık yağı araştırıyorum ve sizin sitenizi buldum, bütün yorumları okudum ve hepsine cevap verdiğinizi gördüm. Bu bile – benim açımndan- işinizi ne kadar özenli ve ciddiye aldığınızı göstermektedir. bir kız bebeğimiz 1 yaşının altında günlük d-vitaminini veriyoruz, eşim için omega-3 araştrıyorum, eşime günlük bir tatlı kaşığı yeterli midir ?
  Bebeğe omega-3 geçebilmesi için ne kadar almalıdır ?

  İlginiz için teşekkkür ederim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Mithat Bey. İlginiz ve paylaştığınız olumlu düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Eşiniz bebeğinizi halen emziriyorsa, anne sütü bebeğiniz için en ideal omega-3 kaynağıdır. Eşinizin kendisini omega-3 açısından desteklemesiyle, bebeğiniz de faydalanabilmektedir. Bebeğin zihinsel gelişimi için, annenin kullandığı omega-3’ün en az 200 mg DHA içermesi gerekmektedir. Eşiniz ister Möller’s Omega-3 sıvı formunu, ister kapsül formunu tercih etsin, bebeğin ihtiyacı olan bu miktar karşılanmaktadır. Sıvı formunun 5 ml’si (1 tatlı kaşığı) eşinizin sağlığı ve bebeğinizin sağlıklı gelişimi için yeterli olmakla birlikte, gerekli durumda 10 ml (1 çorba kaşığı) kullanımında da herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 131. Sedat Reply

  Merhaba benim 2 çocugum var.2 ve 5 yaşında kışın hep hasta oluyorlar acaba bağışılık sistemine ne kadar etki eder yararlı olurmu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sedat Bey. Omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı yaşam için birçok faydası olduğu bilinmektedir. Bunlardan birisi de düzenli kullanımının bağışıklık gelişimini desteklediğidir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun içerisinde güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA ile birlikte, yine bağışıklık gelişimini destekleyen her gün alınmaya uygun miktarlarda A, D ve E vitaminleri de bulunmaktadır. Nitekim sıklıkla orta kulak iltihabı, üst solunum yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıkları geçiren çocukların dahil edildiği bilimsel çalışmalar, Möller’s Omega-3 sıvı formunun düzenli kullanımı neticesinde, bu hastalıklara yakalanma oranında azalma olduğunu da göstermektedir. 2 yaşındaki çocuğunuz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı), 5 yaşındaki çocuğunuz için günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 132. Hülya Reply

  İyi günler 14 aylık kızıma Möller’s kullanmak istiyorum, 600 kül well care vitamin d kullanıyorum, ikisini birden kullanmamın bir zararı olur mu?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hülya Hanım. 1 yaş üzeri çocukluk döneminden itibaren günlük D vitamini ihtiyacının 600 IU olduğu ve bu yaş grubu için günde maksimum 1000 IU’ye kadar D vitamini alınabileceği belirtilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun bu yaş grubu için kullanılabilecek 2,5 ml’sinde (yarım tatlı kaşığı) 200 IU D vitamini bulunmaktadır. Bahsettiğiniz D vitamini takviyesinden de günde 600 IU verdiğinizi belirtmişsiniz. Eğer her iki ürün birlikte kullanılırsa günde toplam 800 IU D vitamini alımı sağlanacaktır. Her ne kadar belirtilen günlük maksimum miktar olan 1000 IU’yi geçmemesine rağmen, yine de herhangi bir risk oluşturmamak için her iki ürünün birlikte kullanılıp kullanılamayacağını pediatrist doktorunuza danışmanızı önermekteyiz. Ya da bir başka öneri olarak; Kullandığınız D vitamini içerikli ürünün günlük kullanım dozunu yarıya düşürdüğünüz takdirde, her iki ürünün birlikte kullanımında sakınca olmayacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 133. Evrim Reply

  Oglum 2 yasinda balik yagi kullaniyorum 2 ay once actim kullanmaya basladim fazla oldugu icin bitmedi ne kadar zaman ayni urunu kullanabilirim suresi varmi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhabalar, Möller’s Omega-3’ün kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve 3 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Möller’s Omega-3’ün bir şişesi, oğlunuz için günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) düzenli kullandığınız takdirde 100 günlük kullanım imkanı sağlamakta ve 3 ayı karşılamaktadır. Fakat bu süre içerisinde bitirilme imkanı olamıyorsa, Möller’s Omega-3 sıvı formunun yetişkinlerin kullanımına da uygun olduğunu ve günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kendiniz için de kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Böylece tazeliğin garantili olduğu süre içerisinde ambalajın tüketimi sağlanacak ve kendi sağlığınız için de kullanmış olacaksınız. Sağlıklı günler dileriz.

 134. Zeki Reply

  Merhabalar,

  2 yaşındaki oğlumuza sıvı Möller’s Omega 3, doğal tutti frutti (karışık meyve) aromalı ürünü kullanmak istiyoruz fakat ürünü tüketmiyor bu ürünü bende denedim ve cokta içilebilir bi değil bunu nasıl karışımlarla cocugun içilebilir hale getirebiliriz örneğin , bal karışımı ,süt le karışımı ,meyve puresi ile karışımı vb.

  İyi günler.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeki Bey. Möller’s Omega-3 sıvı formu şekersiz olması ve yoğun miktar omega-3 yağ asitleri içermesi nedeniyle boğazdan geçerken önce nötr bir yağ geçişi hissedilmektedir, fakat hemen sonrasında ağızda karışık meyve sakızları gibi tat bırakmaktadır. Eğer bu şekilde bir tat mevcut olmasına rağmen, oğlunuz halen içmekte zorlanıyor ise tavsiye edilen günlük kullanım dozunu tam olarak tüketebileceği miktardaki süt veya meyve suyu içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 135. ATALAY KUZU Reply

  BEN MÖLLER OMEGA3 ÜRÜNÜNÜZÜ ALDIM GÜNDE KAÇ DEFA İÇİRMEM GEREKİR

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Atalay Bey, ilginize teşekkür ederiz. Möller’s Omega-3 sıvı formunun, 4 yaş altı çocuklar için günde bir kez olmak üzere 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı), 4 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler için ise günde bir kez 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 136. filiz yacan Reply

  merhaba 2012 ve 2014 doğumlu iki kizim var 2012 doğumlu olan kizim yemek yemiyor.ve bi kac arkadasdan morler duydum.gerçekten guvenilir mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Filiz Hanım. Omega-3 yağ asitlerini sadece iştah açması amacıyla kullanmayı düşünüyorsanız, bilimsel açıdan iştah açtığı veya kilo aldırdığı yönünde bilimsel bir veri olmaması nedeniyle bu konuda etkili olduğu iddia edilememektedir. Fakat anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşam boyunca ihtiyaç duyulan omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği, kalp ve damar sağlığının korunmasından, beyin gelişimi, göz sağlığı ve sinir sistemi gelişimine ve bağışıklığın güçlendirilmesine kadar genel sağlığın korunması üzerine birçok önemli faydası olduğu bilinmektedir. Möller’s Omega-3 güçlü omega-3 yağ asitleri ile birlikte A, D ve E vitaminleriyle de zengin içeriğe sahiptir. Garantili saflığı ve kalitesiyle ön planda olan Möller’s Omega-3, her gün alınmaya uygun içeriğiyle de güvenle kullanılabilmektedir. 4 yaş altı kızınız için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı), 4 yaş üzeri kızınız için günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 137. Safiye Reply

  Merhabalar,4yasindaki oğlum için kapsül olarak tavsiye ettiği biz bir ürün var mıdır?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Safiye Hanım, Möller’s Omega-3 kapsül formu, 11 yaş üzeri ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Balık yağı kapsülünün boyutundan dolayı, daha küçük yaşlarda yutulamama riski oluşturabileceği düşüncesiyle 11 yaş üzeri kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 138. Mlsn Reply

  İyi günler, balık yağının kullanıyorum çok memnunum fakat şişe çok büyük bitmiyor süre üzüyor, daha az miktarda olsa bir şişede daha iyi olurdu diye düşünüyorum iyi günler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Mlsn. Üretici firma tarafından, Möller’s Omega-3 sıvı formunun üretilen en küçük ambalajı 250 ml’dir. Ülkemizde henüz olmamasına rağmen, bulunduğu diğer ülkelerde 500 ml’lik ambalajı da mevcuttur. Möller’s Omega-3 sıvı formlu ürünlerin ambalajlarının büyük olmasının nedeni, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygun olması nedeniyle, tek bir ürünün tüm aile bireylerince kullanılır olabilmesini sağlamaktır. 250 ml’lik ambalaj, 4 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler için günde 5 ml ( 1 tatlı kaşığı) kullanıldığı takdirde 50 günlük, 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) düzenli kullanıldığı takdirde 100 günlük kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu sürede tazeliğin korunduğu süreyi kapsamaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 139. batuhan Reply

  Merhaba ben 18 yaşındayım ve Möller’s Omega 3 Balık Yağı almayı düşünüyorum.Bir günde kullanabileceğim maksimum doz ne kadardır?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Batuhan Bey, Möller’s Omega-3 balık yağının sıvı formunu günde 5 ml (1 tatlı kaşığı), kapsül formunu ise günde 2 kapsül şeklinde kullanımı önerilmektedir. Sağlık günler dileriz.

 140. Burcu Reply

  Merhaba 1 gün hyper immun 44 multivitamin 10 ml diğer gün mollers 5 ml şeklinde kullanılabilir mi her hangi bir etkiledim olur mu her gün kullanım için 13 aylık bebeğim ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Burcu Hanım. Bir gün Möller’s Omega-3’ün, diğer gün multivitamin içerikli diğer ürünün kullanımı mümkündür. Birlikte dönüşümlü kullanımında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat bu şekilde kullanıldığı takdirde Möller’s Omega-3’ün kapağı açıldıktan itibaren kullanılması tavsiye edilen 3 aylık sürede bitirilebilmesi imkanı olamayacaktır. Ambalajı yarıya geldiği zaman atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumu önlemek amacıyla size iki farklı önerimiz vardır: 1.alternatif: Bahsedildiği gibi bebeğiniz için dönüşümlü kullanabilirsiniz ve kendiniz de Möller’s Omega-3’ü günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) içerek kapağı açıldıktan itibaren tazeliğinin garantili olduğu sürede bitirilebilmesini sağlayabilirsiniz. 2.alternatif: İsterseniz bebeğiniz için kullandığınız multivitamin içerikli ürünü günde 10 ml yerine 5 ml. verip, aynı gün günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanabilir, her gün belirtilen miktarlarda iki ürünü de düzenli verebilirsiniz. A, D ve E vitaminleri miktarları açısından zaten şu anda kullandığınız multivitamin içerikli üründen günlük alıyor olduğunuz miktarlar aynen alınacak olmakla birlikte, ambalajın bitirilmesi de söz konusu olacaktır. Tercihiniz doğrultusunda iki alternatiften birini seçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 141. Aygül Reply

  Möller’s omega 3 yağını kullanıyoruz.Buzdolabında saklıyorum.Ocak ayında son kullanma tarihi bitti .sizce bişey olurmu kullanmaya devam etsem?
  Kolay gelsin herkese;)

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Aygül Hanım. Balık yağlarının ambalajı üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonrasında kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Balık yağlarının okside olmasını önleyici antioksidan içeriği söz konusu olsa bile, koruyuculuğu son kullanma tarihinden sonrasında kalmamaktadır. Okside olan balık yağının sağlığa zararlı etkileri olabilmektedir. Bu nedenle hangi balık yağı markası olursa olsun son kullanma tarihi geçmiş ise kullanılmamalıdır. Sağlıklı günler dileriz.

 142. Abdurrahman Reply

  Merhabalar oğlum 7 yaşında yaşına göre kilosu ve boyu geride balık yağının faydası olur mu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Abdurrahman Bey, Omega-3 yağ asitlerinin boy uzattığı veya kilo aldırdığı yönünde bilimsel açıdan net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle böyle bir etkisi olduğu yönünde iddiada bulunulamamaktadır. Fakat omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği, beyin gelişimi, göz sağlığı ve sinir sistemi gelişimine, kalp ve damar sağlığının korunmasına ve bağışıklık gelişimine yardımcı olduğu bilinmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 143. Yesim Barut Reply

  Merhabalar balık yağını bir hafta gibi bir süre kullandıktan sonra ülke dışına çıkmak zorunda olduğumuz için dolapta 2 ay bekledi kalan kısım artık kullanılabilirmi diye merak ediyorum.
  Saygılar

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yeşim Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formu, kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca kullanabilirsiniz. Kullanıyor olduğunuz ambalaj için henüz 3 aylık süre dolmadığı için kullanmaya devam edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 144. Hande Reply

  Merhaba ben esime vermek istiyorum balık yağı surubunu ama birseyin üçine katıp vermem lazım neyin içine atıp verebilirim neyi tavsiye edebilirsiniz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hande Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunun tavsiye edilen günlük kullanım miktarını meyve suyu veya sütün içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 145. Muhsin Reply

  Mrb ben 9 yaşındaki oğlum için kapsül formunu kullanmak istiyorum.Bir sakıncası olur mu?Ayrıca ne sıklıkta vermeliyim. Günlük dozu ne olmalı ve kaç ay devam etmeliyim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Muhsin Bey. Balık yağı kapsüllerinin boyutundan dolayı yutma problemi yaşanabileceği düşüncesiyle, risk oluşturmamak amacıyla 11 yaş üzeri ve yetişkinlerin kullanımına uygun olduğu belirtilmektedir. Eğer oğlunuz kapsül yutma problemi yaşamıyorsa, kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Oğlunuz için günde 1 kapsül kullanımı da yeterli olabilir. 1 kapsülde toplam 530 mg EPA ve DHA omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır. Eğer oğlunuzun daha yüksek miktarda EPA ve DHA ihtiyacı söz konusu ise, günde 2 adet kullanılması önerilmektedir. Uzmanlara göre, anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamımız boyunca omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük tükettiğimiz besinlerden veya takviye edici gıdalardan ihtiyaç karşılanabilmektedir. Beslenme düzeninize bağlı olarak veya tercihiniz doğrultusunda ister dönemsel, isterseniz ömür boyu her gün kesintisiz kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 146. Sevgi Reply

  Merhabalar
  Icerisinde d vitamini oldugu icin yazin kullanilmamalidir diyorlar dogrumudur bu.
  Kapagini actigim gunden itibaren son kullanim tarihi ne kadardir bu ürünün

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sevgi Hanım. Eski bilgiler doğrultusunda, içerisinde D vitamini olan balık yağları için belirttiğiniz şekilde genelleme halen yapılabiliyor maalesef. Oysaki güncel bilgilere göre, ülkemizde de ciddi boyutlara ulaşmış olan D vitamini eksikliği sebebiyle, mevsim ayırımı yapılmaksızın her gün D vitamini alımının gerekli olduğu belirtilmektedir. Üzerimize dik gelen güneş ışınlarında bulunan UVB sayesinde vücudumuzda D vitamini sentezi sağlanabilmektedir. Uzmanlara göre, yazın öğlen güneşi altında en az 20 dakika, herhangi bir güneş koruyucu kullanmadan kaldığımız takdirde günlük D vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir. Dermatolog hekimler tarafından ise, kanserojen riskinden dolayı tam tersi öneride bulunulmakta, güneş koruyucu olmadan güneşe çıkılmaması ve öğlen güneşinden kaçınılması tavsiye edilmektedir. Güneşli ülkemizde bile yazın öğle güneşinden faydalanılamamakta ve böylece D vitamini eksikliği söz konusu olabilmektedir. D vitamini içeren balık yağının yazın kullanılıp kullanılmaması konusunda dikkat edilmesi gereken husus, tavsiye edilen günlük kullanım dozundaki D vitamini miktarının ne kadar olduğu ve bu miktarın yazın da kullanıma uygun olup olmadığıdır. Möller’s Omega-3, yazın dahil her gün ve her mevsim alınmaya uygun içeriğe sahiptir. Tavsiye edilen günlük kullanım dozuna uyulduğu takdirde, günlük ihtiyacın kısmen karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle. Möller’s Omega-3’ü yazın da güvenle kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 sıvı formunun kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında sakladığınız takdirde 3 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 147. TANER Reply

  Merhabalar,

  Ürününüzü günün hangi saatinde ve aç veya tok hangi şekilde kullanırsal daha faydalı olur,

  Bilgi verirseniz sevinirim…

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Taner Bey. Möller’s Omega-3 balık yağlarını günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına alabilirsiniz. Balık yağlarının vücuttaki biyoyararlanımı, doğal balık yağı formunda olmasıyla ve kullanan kişinin sağlıklı bağırsak fonksiyonlarıyla bağlantılıdır. Möller’s Omega-3, doğal form olan trigliserid formlu balık yağlarıdır. Gün içinde herhangi bir zamanda aç veya tok karnına omega-3 içerikli gıdalar tüketilebildiği gibi, gıdalarla yeterli alımı olmayan omega-3’ün bir başka kaynağı olan balık yağları da gün içinde herhangi bir zamanda tüketilebilir. Sağlıklı günler dileriz.

 148. Betül Reply

  Merhaba 30 yaşındayım.Balık yağınızın sıvı formunu aldim.Egzama hastalığım ve vücut direncim için olumlu etkileri olacağını tahmin ediyorum.Fakat ürün içerisinde bulunan A vitaminin normal besinlerle aldigim vitaminle beraber vücuduma fazla gelip gelmemesi konusunda endişelerim var.Bunun icin ne söyleyebilirsiniz? Bir diğer husus da möllers balık yağının çay ve kahve gibi iceceklerle yakin zamanlarda tüketilmesinin ürünün etkisi açısından sakıncası var mıdır? İlginize teşekkürker.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Betül Hanım. Öncelikle ilginize teşekkür ederiz. Sağlıklı bir bireyin her gün 800 mcg A vitamini alması, sağlıklı yaşamın devamlılığı için beslenme referans değeri olarak önerilmektedir. Bakanlık tarafından, 11 yaş üzeri ve yetişkin bireyler için “takviye edici gıdalarla her gün 1000 mcg”a kadar A vitamini alınabileceği de belirtilmektedir. Avrupa ve Amerika Sağlık otoritelerince de, gıdalarla birlikte alınsa dahi, 19 yaş üzerinde her bireyin 3000 mcg’a kadar A vitaminini her hangi bir yan etki olmaksızın güvenle alabileceği belirtilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük alınması tavsiye edilen 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığında) sadece 250 mcg A vitamini bulunmaktadır ve günlük ihtiyacın sadece %31’ini karşılamaktadır. Yiyeceklerle tüketilse dahi zararlı etki oluşturacak miktarlara ulaşılmamaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formunu herhangi bir yiyecek ve içecekle birlikte de tüketebilirsiniz. Çay veya kahve ile etkileşimi yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 149. TAYFUN SORAR Reply

  Mollers balık yağını tüketirken yanında başka herhangi birşey kullanmamız gerekiyor mu..? Ne önerirsiniz.. teşekkürler

 150. TAYFUN SORAR Reply

  Balık yağını kullanırken antioksidan kullanmamız gerekiyor mu.? Ne önerirsiniz

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Tayfun Bey. Möller’s Omega-3 balık yağları ile birlikte antioksidan kullanım gerekliliği yoktur. Fiziksel ve zihinsel sağlığınız amacıyla, besinlerle omega-3 yağ asitlerini yeterli alamadığınız durumda, Möller’s Omega-3 balık yağı içerisindeki omega-3 yağ asitleri miktarları günlük ihtiyacınızın karşılanmasına yeterli olmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 151. Hatice Çelik Reply

  Merhaba. Çocuklar için Omega 3 kullanırken ayrıca antioksidan kullanmak ta gerekir mi. Normalde kullanılması gerektiğini biliyoruz, ama 3 yaş gibi çocuklarda bu konuda bir Bilgi bulamadım.sizin Bilgi tavsiyeniz nedir, teşekkürler..

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hatice Hanım. Antioksidanların kullanımı 2 amaçlıdır: 1) Serbest radikallerin zararlı etkilerini önleyerek hücresel yapılarımızın zarar görmesini engellemek ve böylece sağlıklı hücre yapılarını güçlendirerek dolayısıyla bağışıklığı güçlendirmek için… Bu amaçla A, C, E vitaminleri, selenyum, çinko, bakır, manganez mineralleri, koenzim Q10 gibi birçok antioksidan etkili kaynak mevcuttur. Balık yağları ile bu gibi antioksidan etkili kaynakların birlikte alınmasının zararı yoktur ve hatta omega-3’ün etkilerinden birisi olan bağışıklığın güçlendirilmesine katkıda bulunur. Fakat balık yağları ile antioksidanın mutlaka birlikte alınması da şart değildir ve omega-3’ün vücuttaki etkinliğini veya yutulduktan sonra vücutta bozulmasını önlemek amacıyla da gerekli değildir. Tek başına omega-3 yeterli olabilmektedir. 2.) Balık yağlarının okside olmasını geciktirerek kalitesini ve tazeliğini korumak için… Genellikle kaliteli balık yağlarının üretim aşamasında içerisine muhakkak antioksidan katılmaktadır.
   Möller’s Omega-3 hem sıvı formu, balık yağının bozulmasını geciktirmek ve tazeliğini korumak amacıyla doğal antioksidan olan “tokoferolce zengin ekstrakt” içermektedir. Ayrıca Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde sağlığımız açısından ilave etkinlik sağlayacak antioksidan etkinlikleri olan “A ve E vitaminleri” de bulunmaktadır. Bu sebeple Möller’s Omega-3 ile birlikte antioksidan alınmasının gerekliliği yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 152. Ünzüle Reply

  Merhabalar 15 yaşında kızım var epilepsi hastası iştahı hiç yok zorla yediriyoruz. Kullandığı 2tane epilepsi ilacı var . Balık yağı kullanırsak bi sorun olurmu kızıma tavsiye edeceğiniz balık yağı ve vitamin için ne önerirsiniz teşekkürederim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ünzüle Hanım. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formunun, beyin fonksiyonları ve sinir sistemi gelişimini destekleyen omega-3 yağ asitlerinden özellikle DHA’yı yüksek miktarda içermesi nedeniyle kızınıza destek olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca içeriğinde bulunan D vitamini de beyin fonksiyonları açısından önem teşkil eden vitamindir. Möller’s Omega-3 sıvı formu, hem ağır metallerden arındırılmış mükemmel saflığı, hem de etken maddelerinin, aromasının ve kullanılan antioksidanının doğal olması neticesinde güvenle kullanabileceğiniz balık yağıdır. Ayrıca içerisinde şeker olmaması ve karbonhidrat değerinin “0” olması da bazı epilepsi hastalarında tedaviye destek olarak uygulanan karbonhidrat diyetini bozmaması açısından da önemlidir. Omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı veya kilo aldırdığı hakkında bilimsel bir iddia yoktur. Fakat sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyici etkisi olduğu kabul görmüştür. Kızınız için başka vitamin içerikli bir takviye edici gıda kullanmıyorsanız eğer, günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Gerekli durumda dozu artırarak günde 10 ml (1 çorba kaşığı) de kızınızın kullanımına uygundur. Sağlıklı günler dileriz.

 153. Seda Reply

  Merhaba ,
  Geçtiğimiz yıl 3,5 yaşındaki oğlum için piyasadaki çok farklı fiyat ve içerik aralığına sahip balık yağları arasında güvenilir bir omega-3 takviyesi araştırırken markanıza denk geldim ve gerçekten içime sinerek kullanmaya başladım . Kullanmaya başlarken boyu uzasın , kilo alsın gibi beklentilerin dışında oğlum özellikle balık yemediği için o eksikliği möller’s ile takviye etme amacım vardı. Özellikle bu kış çok düzenli kullanım sonucu anaokuluna giden ve sürekli hastalanan oğlumun hastalıklara karşı daha dirençli olduğunu ciddi olarak gözlemliyorum . ( daha enerjik ve yemek yemedeki farkı da benim için beklenmedik bir bonus oldu ) Bu nedenle hem kaliteli duruşunuz , hem kullanıcılarınıza verdiğiniz değerle diğer markalara örnek olmanızı diliyor .Bizi Möller’s ile tanıştırdığınız için önce Farmativa ilaç ve tüm çalışanlarınıza teşekkür etmek istiyorum .

  Sevgiler …

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Seda Hanım. Öncelikle memnuniyetinizi paylaşmanızdan ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı motive edici güzel sözlerinizden dolayı firmamız adına asıl biz teşekkür ederiz. Her daim etik duruşumuzu korumaya ve kalitesiyle tescilli tüm ürünlerimizle sizlere hizmet etmeye özen göstermekteyiz. Bu amaçla yaptığımız hizmetlerin takdir ediliyor olduğunun ifade edilmesi hepimizi gururlandırmıştır. Möller’s Omega-3 sıvı formunu, ailece her gün ve her mevsim güvenle kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler diler, saygılarımızı sunarız.

 154. Erhan Gökçe Reply

  Merhaba 4 yaşındaki oğlum günlük Alerji ilacı -Demir ilacı – ve kalsiyum ilacı alıyor bunları kullanırken möllers balık yağı şurubu da kullanabilirmiyiz ve aç mı tok mu daha faydalı çocuklar için öğrenebilirmiyim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Erhan Bey. Oğlunuz için kullandığınız ilaçlarla birlikte Möller’s Omege-3’ü kullanmanızda bir sakınca yoktur. Möller’s Omega-3’ü günün herhangi bir saatinde verebilirsiniz. Omega-3 yağ asitlerinin aç veya tok karnına alınması veya günün belirli bir saatinde alınması, vücut tarafından emilimi etkileyen unsurlar değildir. Vücut tarafından emilimi, doğal formlu balık yağı olmasına ve normal bağırsak fonksiyonlarına bağlıdır. Möller’s Omega-3 balık yağları doğal formludur. Sağlıklı günler dileriz.

 155. YAVUZ SANDIK Reply

  DOKTORUMUZ 2 YAŞINDAKİ OĞLUM İÇİN BALIK YAĞA TAVSİYE ETTİ DAHA İYİ KİLO ALMASI AÇISINDAN DAHA FAYDALI OLUR DEDİ SİZCE MÖLLER’S OMEGA 3 ALSAM FAYDALI OLURMU

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Yavuz Bey merhaba. Omega-3 yağ asitlerinin kilo aldırdığı veya boy uzattığı yönünde bilimsel açıdan net bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle böyle bir etkisi olduğu yönünde iddiada bulunulamamaktadır. Fakat omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği, beyin gelişimi, göz sağlığı ve sinir sistemi gelişimine, kalp ve damar sağlığının korunmasına ve bağışıklık gelişimine yardımcı olduğu bilinmektedir. 2 yaşındaki çocuğunuz için günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) şeklinde kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 156. Fatma Reply

  Merhaba bende kullaniyorum oglum 7 yasinda 1aydir kullaniyorum ama bittince ara vermelimiyim yoksa devam etmeliyim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Fatma Hanım merhaba. Tüm yaşam boyunca her gün omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Yeterli miktarda omega-3 içeren gıda tüketilemediği takdirde, omega-3 içeren takviye edici gıdalar ihtiyacın karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Möller’s Omega-3, her gün alınmaya uygun içeriğiyle, doğallığı ve saflığıyla kesintisiz kullanıma uygun balık yağıdır. Belirli bir süre kullanılıp bırakılması gibi bir zorunluluğu yoktur. Beslenme düzeninize göre, tercihiniz doğrultusunda ister arada dönemsel kullanabilirsiniz, ister her gün düzenli kesintisiz kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 157. Yunus emre Reply

  Merhabalar 15 yaşında kızım var epilepsi hastası iştahı hiç yok zorla yediriyoruz. Kullandığı 2tane epilepsi ilacı var . Balık yağı kullanırsak bi sorun olurmu kızıma tavsiye edeceğiniz balık yağı ve vitamin için ne önerirsiniz teşekkürederim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yunus Bey, öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formunun, beyin fonksiyonları ve sinir sistemi gelişimini destekleyen omega-3 yağ asitlerinden özellikle DHA’yı yüksek miktarda içermesi nedeniyle kızınıza destek olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca içeriğinde bulunan D vitamini de beyin fonksiyonları açısından önem teşkil eden vitamindir. Möller’s Omega-3 sıvı formu, hem ağır metallerden arındırılmış mükemmel saflığı, hem de etken maddelerinin, aromasının ve kullanılan antioksidanının doğal olması neticesinde güvenle kullanabileceğiniz balık yağıdır. Ayrıca içerisinde şeker olmaması ve karbonhidrat değerinin “0” olması da bazı epilepsi hastalarında tedaviye destek olarak uygulanan karbonhidrat diyetini bozmaması açısından da önemlidir. Omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı veya kilo aldırdığı hakkında bilimsel bir iddia yoktur. Fakat sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi destekleyici etkisi olduğu kabul görmüştür. Kızınız için başka vitamin içerikli bir takviye edici gıda kullanmıyorsanız eğer, günde 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Gerekli durumda dozu artırarak günde 10 ml (1 çorba kaşığı) de kızınızın kullanımına uygundur. Sağlıklı günler dileriz.

 158. Hülya Reply

  Oğlum 20 aylık. Balık yağı kullanmaya başlayacağız. Merak ettiğim ıfos belgesinin olup olmadığı?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hülya Hanım. Bahsettiğiniz sertifika programı Kanada menşeli, özel ve ticari bir firmanın uyguladığı sertifika programıdır. Oysaki, Möller’s Omega-3 Norveç menşeli bir üründür ve Norveç otoritelerince kalitesi sertifikalandırılmıştır. ISO 22000:2005 üretim kalite sertifikasına sahiptir. Möller’s Omega-3’ün üretici firması Orkla Health, küresel bir kuruluş olan, omega-3 ürünlerinde kalite üretim standartlarını geliştiren ve üyesi olduğu üretici firmaları bu üretim standartlarını uygulama zorunluluğu getiren GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) onur üyesidir. Bahsettiğiniz sertifika programının web sitesinde, bu sertifika programını uygulayan firmanın da GOED üyesi olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Möller’s Omega-3’ün üretici firması olan Orkla Health’in, kendisi gibi aynı kalite kontrol standartları uygulayan başka bir özel ve ticari firmadan böyle bir onay alması gerekliliği yoktur. Möller’s Omega-3, kalitesiyle tescilli balık yağıdır. Uzun yıllardır sahip olduğu, kaliteli marka imajını kaybetmemek amacıyla, kendi içinde uyguladığı sıkı denetimlere, Norveç otoritelerince yapılan denetimler ve GOED üretim ve kalite kontrol standartları uygulama zorunluluğu da eklenince kaliteli balık yağı elde edilmekte ve bağımsız laboratuvarca yapılan (Eurofins Laboratory) analizlerin sonuçları da saflığını (ağır metallerden ayrıştırıldığını) ortaya koymaktadır. Bu nedenle 164 yıldır kesintisiz varlığını sürdürmekte ve Avrupa’nın lider balık yağı olma özelliğini devam ettirmektedir. Ayrıca Norveç Beslenme Kurulu tarafından, sıvı formunun 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının önerilmesi de güvenilirliğinin bir başka göstergesidir. Sağlıklı günler dileriz.

 159. Burcu Reply

  Merhaba, cocuklarim,3 ve 8 yasindalar, sabah sut iciyorlar. Sut ile ya da once/sonra alinmasinda bir sakinca var midir?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Burcu Hanım merhaba, Möller’s Omega-3 sıvı formunu süt ve süt ürünleriyle önce-sonra veya birlikte kullanılmasında herhangi sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Dilek hanım merhaba, Möller’s Omega-3 sıvı formunun 12 yaş için günlük kullanım miktarı 5 ml (1 tatlı kaşığı) şeklinde kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 160. NAZLI ŞAHİN Reply

  Mrb, bebeğim 16 aylık balık şurubunuz açıldıktan sonra buz dolabında 3 ay saklanmalıymış. Fakat ben buna dikkat etmemiştim. Ve 3 ay ı geçtiği halde bugün, (yaklaşık 4 ay oldu açalı) bebeğime içirdim. Acaba bi sıkıntı olur mu ? Çok endişelendim
  Teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Nazlı Hanım merhaba. Sıvı formlu balık yağlarının kapağı açıldıktan itibaren doğrudan hava ile temasa geçmesi nedeniyle oksidasyon süreçleri başlar. Oksidasyon sürecini geciktirmek amacıyla buzdolabında saklanması önerilmektedir. Analiz sonuçlarına göre, Möller’s Omega-3 için buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca tazeliği garantilidir. Fakat 3 ay sonrası için tazelik garantisi kalmamaktadır. Okside olup olmadığı ancak analizle anlaşılabilir olması nedeniyle risk oluşturmamak için, 3 aydan birkaç gün fazla kullanmış olsanız bile vücut bunu tolere edebilir ancak daha uzun süreli kullanımlarda bebeğinizin sağlığı için olumsuz bir etki oluşturabileceğinden dolayı kullanmamanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 161. Feyza Reply

  Merhaba biz biraz erken başladık omega 3 kullanmaya kızıma möllers omega 3 ün sıvı formunu bir yıldır kullanıyorum,şuan 4 yaşında kızım artık kapsüle geçmek istiyorum,milleri kapsül sadece yetişkinlere özel mi acaba ,küçük yaşlar da kullanabilir mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Feyza Hanım. Möller’s Omega-3 kapsül formu, 11 yaş üzeri ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Balık yağı kapsülünün boyutundan dolayı, daha küçük yaşlarda yutulamama riski oluşturabileceği düşüncesiyle 11 yaş üzeri kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 162. Gunes kut Reply

  Merhaba 500 mg hap seklinde olanlar 12 yasindaki erkek cocuguna uygunmusur

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Güneş Hanım. 11 yaş üzeri çocuklar, eczacılıkta yetişkin kategorisinde sınıflandırılıp yetişkinlerin kullanabileceği ürünleri de kullanabilmektedirler. Bahsettiğiniz 500 mg’lık kapsül formundaki balık yağı markasının ne olduğu hakkında bilgilendirmede bulunmamışsınız. Fakat genel olarak şunu belirtmek isteriz ki; kalitesinden emin olduğunuz, saflığı garantili balık yağı markası ise ve oğlunuzun kapsül yutma problemi de söz konusu değil ise kullanılmasında sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 163. Burcu Reply

  Merhabalar, doktorumuzun da tavsiyesiyle balık yağınızı kullanmaya başlayacağız kızım 1.5 yaşında hafta da 3 kere kullanmamızı önerdi doktorumuz yorumları okuyunca içerisinde d vitamini olduğunu farkettim o zaman balık yağı içtiği gün ekstra d vitamini kullanmamak mı gerekir içerisinde mevcutmuş çünkü?, teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Burcu Hanım. Bebeklik döneminde kullanılan D vitamini damlalarının genellikle günlük önerilen dozu 400 IU D vitamini içermektedir. Çocuğunuz için halen bu miktarda D vitamini kullanıyor iseniz, çocuğunuzun yaşına göre önerilen Möller’s Omega-3 sıvı formunun 2,5 ml’sinde de (yarım tatlı kaşığı) 200 IU D vitamini bulunduğu için, her iki ürün birlikte kullanıldığı gün, toplam 600 IU D vitamini alımı olacaktır. Bu miktarın, günümüz şartlarında 1 ila 70 yaş arasında alınması önerilen D vitamini miktarı olduğu uzmanlarca belirtilmektedir. Bu nedenle, haftada sadece 3 kere Möller’s Omega-3 kullanımı herhangi bir risk oluşturmayacağı gibi, her gün tavsiye edilen miktarda Möller’s Omega-3 alınıyor olsa dahi güvenle kullanılabilir. Nitekim sağlık otoritelerince, 1 ila 10 yaş arası çocuklarda güvenle alınabilecek maksimum D vitamini miktarının 2000 IU olduğu belirtilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 164. elif Reply

  meraba balik yagi gripken cocuklarda kullanilirmi ?calpol ve peditusla ayni gun verilirmi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Elif Hanım. Öncelikle çocuğunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3, herhangi bir ilaçla birlikte kullanılabilir. Bahsettiğiniz ağrı kesici, ateş düşürücü ve soğuk algınlığı ilaçlarıyla birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 165. esra Reply

  ben bilgi alıcaktım 15aylık kızıma möllers omega 3kullanıyorum doktor böbreklerde taş yapabilir kullanma dedi ve ben buna cocugum 6aylıkken dr tavsiyesiyle başladım ve bi zarar gören var mı yada öyle bir durum var mı size danışmak istedim ben cok memnundum cocugum gelişiminide etkliliyor yasıtlarına göre gelişimi daha iyi ama doktor taş yapar deyince eşim kullanmamı istemıyor

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Esra Hanım. Doktorumuz tarafından, farklı kalitedeki balık yağları göz önüne alınarak genelleme yapılmış ve bu çeşit balık yağlarının oluşturabileceği yan etkilerden çekince duyulmuş olabilir. Möller’s Omega-3 balık yağlarının kalitesi tescilli olduğu gibi, doğallığı ve ağır metallerden arındırılmış mükemmel saflıkta oluşu nedeniyle, bebeklik döneminden itibaren güvenle kullanılabilen balık yağı olması özelliğini sağlamaktadır. Şimdiye kadar belirttiğiniz gibi herhangi bir yan etki belirtilmediği gibi küçük yaş gruplarında yapılan bilimsel çalışmalar ve takipleri neticesinde de yan etki gözlenmemiştir. Sağlıklı günler dileriz.

 166. Sezen Yilmaz Reply

  Merhabalar , benim 5,5 yaşındaki kızımiçin ürününüzü aldım fakat tadını beğenmediği için içiremiyorum. Meyve suyunun içine ekleyip versem faydasını görebilir miyiz? Teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sezen Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formu, beğenilen meyveli sakızların tadına benzer tatta olması nedeniyle çoğunlukla beğenilmesine rağmen, nadiren de olsa içmekte zorlanabildiği durumlarda meyve suyu veya süt içine karıştırılarak da tüketilebilir. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında saklanması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 167. Aslı Reply

  Merhaba; oglum 30 aylik 12 kg.moller balik yagi kullaniyoruz ve bu 2.sisemiz.yaz aylarinda kullanmamizda bir sakinca varmidir ve 2.5 ml asiyor bazen ictigi zarari varmidir?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Aslı Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu yazın da güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Bazı bilimsel çalışmalarda 1 yaş altı çocuklara da günde 5 ml. verildiği ve herhangi bir yan etkisi olmadığı görülmektedir. Norveç’te de, gerekli durumlarda küçük yaş grupları için yüksek doz kullanılabilmektedir. Öte yandan Möller’s Omega-3’ün 2,5 ml’sinde bulunan etken maddeler oldukça iyi miktarlarda olup, küçük yaş grubu çocukların ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu nedenle doktorun yüksek doz kullanımını gerekli gördüğü bir durum söz konusu olmadığı müddetçe, 4 yaş altı çocuklar için günlük alım dozu günde 2,5 ml. olarak önerilmektedir. Arada bir 2,5 ml’den fazla alınması söz konusu olduğu zaman da, herhangi bir sakıncası olmayacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 168. İLKNUR Reply

  Merhaba Möller balık yağını kullanmaya bebekler kaç aylıkken kullanmaya başlamalıyız

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba İlknur Hanım. 1 yaşından itibaren, günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmaya başlayabilirsiniz. Möller’s Omega-3, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen, diğer Avrupa ülkelerinde de 6 aylıktan itibaren kullanım dozu etiket üzerinde belirtilen balık yağıdır. Ülkemizde Bakanlık kuralları gereği tüm takviye edici gıdalar için uygulanan genel kısıtlama nedeniyle 2 yaşın altına ambalaj üzerinde doz belirtilememektedir. Fakat pediatrist hekimler tarafından 1 yaşından itibaren kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 169. BEKİR Reply

  merhabalar ,9 yaşındaki oğlumda dkkat eksikliği ve hiperaktivite var.Uzamanlar böyle çocukların günlük olarak 1000 mg balık yağı almaları gerektiğini söylemektedirler. oğluma günlük kaç kaşık balık yağı içirmeliyim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Bekir Bey. Balık yağı omega-3 kaynağıdır. Omega-3 yağ asitlerinden EPA ve DHA ise, vücudumuz için faydalı olan yağ asitleridir. Özellikle de DHA’nın beyin gelişimi ve sinir sistemi gelişiminde önemli etkisi vardır ve dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin önlenmesine de yardımcı olucu etkisi görülmektedir. Bu nedenle balık yağı miktarından daha çok, içerisinde bulunan DHA miktarının yüksek olması tercih edilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük alınan 5 ml’sinde toplam 1000 mg EPA ve DHA bulunmaktadır ve bu miktarın 600 mg’ı DHA’dır. Doktor tarafından farklı bir doz önerilmediği müddetçe 5 ml’ye denk gelen 1 dolu tatlı kaşığı Möller’s Omega-3 sıvı formunu günlük kullanım dozu olarak oğlunuz için kullanabilirsiniz. Gerekirse 7,5 ml’ye denk gelen 1,5 tatlı kaşığı kullanımı da mümkündür. O takdirde günlük 900 mg DHA alımı sağlanmaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 170. Havva demirel Reply

  Merhabalar 2yaşındaki oğlum için doktor möllers balık yağını önerdi test sonuçlarında d vitamin düzeyi azda olsa düşük gözüküyordu öncelikle ampül şeklinde olan d vitamininden tek sefer kırıp içirmemizi sonrasındada hergün 2.5ml möllers kullanmamızı söyledi.bu şekilde yaklaşık 10gündür devam ediyoruz ampülden sonra möllerside kullanmam ağır olurmu acaba?bir müddet ara vermem gerekirmiydi.yükleme ve idame tedavisi dozları uygunmudur sizce.bu arada oğlumda ishal ve kızarıklıklar oluştu möllersi daha düşük dozda kullanmam uygun olurmu yardımcı olursanız sevinirim.sevgiler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Havva Hanım. Öncelikle oğlunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Bahsettiğiniz D vitamini ampulunun içerisinde 300.000 IU (ünite) D vitamini bulunmaktadır. Bu ampul bir kerede içildiği zaman, belirtilen bu miktarın tek seferde alımı sağlanmakta ve D vitamini eksikliği olan kişilerde, çocuk veya yetişkin olsun, kısa zamanda kan değerinin yükseltilmesi hedeflenmektedir. Möller’s Omega-3’ün oğlunuzun yaşı için önerilen günlük 2,5 ml’sinde ise sadece 200 IU (ünite) D vitamini bulunmaktadır. Bu miktar kulladığınız ampul formundaki miktara kıyasla oldukça düşüktür. Ampul ile D vitamininin normal kan seviyesine ulaşılması sağlandıktan sonra, Möller’s Omega-3 ile de günlük D vitamini ihtiyacı karşılanmakta ve böylece normal D vitamini seviyesinin korunması sağlanmaktadır. Bu nedenle hekiminiz tarafından bu şekilde bir tedavi kombinasyonu uygulanmış olabilir. Fakat 2 yaşındaki oğlunuz için ampul ile alınan 300.000 IU D vitamini miktarı ilk etapta fazla gelmiş ve vücutta etkisini göstermeye başladıkça, zamanla ciltte kızarıklıklar ve ishal baş göstermiş olabilir. Böyle durumda, Möller’s Omega-3 ile her ne kadar günde sadece 200 IU D vitamini alımı sağlanıyor olsa da, risk oluşturmamak adına bir müddet Möller’s Omega-3’ü kullanmaya ara vermenizi önermekteyiz. 1 ay sonra yeniden kullanmayı deneyebilir, cillte yeniden kızarıklıklar oluşuyorsa 1 ay daha ara verebilirsiniz. Bu şekilde denemeler yaparak ciltte ne zaman kızarıklık oluşmuyorsa, ampulun etkisi azalmış olacağından dolayı, devamında düzenli kullanmaya başlayabilirsiniz. Möller’s Omega-3’ü bırakmanıza rağmen halen ciltteki kızarıklıklar ve ishal devam ediyorsa muhakkak yeniden doktora başvurmanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 171. serkan Reply

  Merhaba
  Möller balik yağı surubunda
  Ifos 5 yildiz onayi varmidir. Kutusunda yazmiyor. Bilgi vermenizi rica ediyorum.
  Tesekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Serkan Bey. Möller’s Omega-3 sıvı formu için bahsettiğiniz onay gerekliliği yoktur ve Möller’s Omega-3 sıvı formu güvenle kullanabileceğiniz balık yağıdır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiler ve referansları şöyledir: Bahsettiğiniz sertifika programı, GOED “Plus” kategorisi üyesi olan “Nutrasource Diagnostics” isimli Kanada menşeli, özel ve ticari bir firmanın uyguladığı sertifika programıdır. Nutrasource Diagnostics firmasının akredite laboratuvarı mevcut olup, GOED standartları doğrultusunda hazırlanan analiz kriterleri uygulanarak balık yağı analizi yapmaktadır. Fakat diğer akredite gıda laboratuvarları gibi, sadece balık yağı analizi değil, bunun haricinde GDO, enzim ve diğer ürün analizleri de yapan bir kuruluştur. Kendilerine başvuru yapan firmaların balık yağları incelenmekte ve kontrol standartlarına göre uygun olanlar web sitesinde açıklanmaktadır. Fakat kendileri tarafından asla bir markanın veya firmanın onaylanmadığı da belirtilmektedir. Web sitesi incelendiği zaman, ülkemizde oluşturulmaya çalışılan “sadece bu firma tarafından isimlendirilmiş olan balık yağı analizinin yapılmasının gerekli olduğu” gibi bir ifade de asla bulunmamaktadır. Referans: http://www.nutrasource.ca/ifos/resources/faq-consumer.aspx. Nitekim diğer balık yağı analizi yapan akredite gıda laboratuvarları da gerekli olan kriterler doğrultusunda analiz yapmakta ve sonuçları firmalarla paylaşmaktadır. Sonuçlar hakkında bilgi edinmek isteyen tüketiciler, balık yağı üretici veya pazarlama firmasıyla temasa geçtikleri takdirde de analiz sonuçlarını elde edebilmektedirler. Möller’s Omega-3’ün üretici firması “Orkla Health” de, küresel bir kuruluş olan, üretici firmalar tarafından en sıkı kalite ve saflık standartların uygulanması ve tüketiciye yüksek kalite ve güvenilir balık yağlarının ulaştırılması amacıyla oluşturulmuş olan GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) “Plus” kategorisi üyesidir. GOED standartları CRN’in (Council for Responsible Nutrition) Omega-3 Çalışma Grubu Üyeleri tarafından geliştirilmiştir. Referans: http://www.goedomega3.com/index.php/our-members/list-of-goed-members
   Möller’s Omega-3’ün üretici firması olan Orkla Health’in, kendisi gibi GOED “Plus” kategorisinde olan ve aynı kalite kontrol standartları uygulayan başka bir özel ve ticari firmaya analiz yaptırması gerekliliği yoktur. Referans: http://www.goedomega3.com/index.php/our-members/list-of-goed-members
   Möller’s Omega-3 üretiminde zaten GOED standartları uygulanmaktadır. Möller’s Omega-3 Norveç menşelidir ve Norveç otoritelerince de kalitesi sertifikalandırılmıştır. ISO 22000:2005 üretim kalite sertifikasına sahiptir. Bu sertifika, “22000” ile en üst düzeyde üretim kalitesinin uygulandığını belgelediği gibi “2005” ifadesi ise üretimin her partisinde aynı üretim kalitesinin uygulandığının taahhüdü ve göstergesidir. Möller’s Omega-3 balık yağları her ne kadar ISO 22000:2005 ile her partide aynı kalite garantisiyle üretilmesine rağmen, her üretim partisi için analizler yeniden yapılmakta, ülkemize ithal edildiği zaman da TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından akredite laboratuvarlara gönderilerek yeniden analizi yaptırılmaktadır. Möller’s Omega-3’ün etken maddelerinin miktarı, yağ asitleri değerleri, mikrobiyal kontrolleri, saflığını (kurşun, civa, arsenik, dioksin, PCBler gibi ağır metallerden ayrıştırılması) gösteren toksik madde değerleri, stabilitesi, tat ve koku analizleri yapılmakta, saflık değerleri Avrupa’nın önemli ve bilindik akredite laboratuvarı olan en gelişmiş biyoteknolojik analiz metotlarını kullanan “Eurofins Laboratory” tarafından analiz edilmektedir. Ayrıca, Norveç Cod Liver Oil’ı olarak bilinen ve 164 yıldır dünyaya yayılmış Möller’s Omega-3 markasının sıvı formunun, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının önerilmesi de güvenilirliğinin bir başka göstergesidir. Möller’s Omega-3’ün yukarıda bahsettiğimiz belgelerinin tarafınıza ulaştırılmasını isterseniz eğer, info@mollers.com.tr adresinden mail adresinizi belirttiğiniz takdirde size göndermekten memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler dileriz.

 172. Bengu Reply

  Merhaba balık yağını yeni kullanmaya başladım oğlum tadini hiç sevmedi başka gıdalarla karistirsam sakıncası var mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Bengü Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunun tavsiye edilen günlük kullanım dozunu, oğlunuzun tam olarak tüketebileceği miktardaki meyve suyu veya süt içine karıştırarak da verebilirsiniz. Kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Hülya Hanım. Möller’s Omega-3, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen, diğer Avrupa ülkelerinde de 6 aylık bebeklik döneminden itibaren kullanım dozu etiketinde belirtilen balık yağıdır. Ülkemizde ise genellikle 1 yaşına kadar D vitamini damlaları kullanılması ve Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunması nedeniyle, fazla D vitamini alım riskini önlemek amacıyla 1 yaşına kadar bu iki ürünün birlikte kullanılması önerilmez. Bu nedenle eğer halen D vitamini damlası kullanıyor iseniz 1 yaşına kadar Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmamanızı önermekteyiz. Eğer D vitamini damlası kullanımını tamamladıysanız, Möller’s Omega-3 sıvı formunu bebeğinize günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 173. Gizem altın Reply

  Merhaba 3 aylık ikizlerim için doktor möller Omega 3 takviye tavsiye etti ancak blogdaki Yorumları okuduğunda günlük başka d vitamini takviyesi ile önerilmediğini gördüm şuan günlük Multi tap te veriyorum bi yan etkisi olur mu teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Gizem Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formu tek başına, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanılmaktadır. Öte yandan, her iki ürün içerisinde A ve D vitamini bulunması nedeniyle, bu iki ürünün birlikte kullanılıp kullanılamayacağı ise, günlük alınan toplam A ve D vitaminine bağlıdır. Bahsettiğiniz ürünün içeriğini incelediğimiz zaman bebekleriniz için günlük 400’er IU D vitamini alımını sağlamaktasınız. Doktor önerisiyle farklı bir doz uygulanmadığı müddetçe, ülkemizdeki rutin uygulamaya göre, 1 yaşına kadar olan bebeklik döneminde zaten günde 400 IU D vitamini alınması gerekmektedir. Möller’s Omega-3’ün günlük 2,5 ml’si ile (yarım tatlı kaşığı ile) 200 IU (= 5 µg) D vitamini alımı da sağlanmaktadır. Her iki ürünün birlikte kullanılması durumunda günlük 600’ar IU D vitamini alımı sağlanacağından dolayı bu miktar fazla gelebilir. Benzer durum A vitamini için de geçerlidir. Her iki ürün ile birlikte toplam 425 µg (mikrogram) A vitamini alımı olacaktır. Kullanıyor olduğunuz diğer vitamin içerikli ürünün kullanım dozunu yarıya düşürme imkanı olsaydı, o takdirde yarım doz o üründen, günde 2,5 ml de Möller’s Omega-3’ün birlikte kullanımında sakınca olmayacağını belirtebilirdik. Fakat diğer ürünün dozunu bölebilme imkanı olmayacağından dolayı, 1 yaşına kadar bu iki ürünün birlikte kullanılmamasını önermekteyiz. 1 yaşına kadar içerisinde A ve D vitamini olmayan bir omega-3 ürünü kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3’ü ve diğer vitamin içerikli ürünü birlikte kullanmaya başlayalı kısa bir süre olduysa eğer, vücut tarafından tolere edilecektir. Her iki ürünün birlikte uzun süreli kullanımlarında vücutta birikici etki gösterebilir. Eğer bir müddettir birlikte kullanıyor iseniz, bu konuyu doktorunuza bahsetmenizi önermekteyiz. Fakat 1 yaşından itibaren Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. olarak bebeklerinize kullanmaya başlamanızda bir sakınca yoktur. Yardımcı olabileceğimiz başka sorunuzun olması durumunda bize ulaşmanızdan memnuniyet duyar, bebeklerinize ve sizlere sağlıklı günler dileriz.

 174. Kübra Reply

  Merhabalar 11aylık oğlum var çok zayıf kilo alması icin kullanabilir miyim yaraması icin günde ne kadar tüketmesı lazım

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Kübra Hanım. Omega-3 kaynağı olan balık yağlarının iştah açtığı ve kilo aldırdığı yönünde kabul görmüş bilimsel çalışması yoktur. Bu nedenle kilo alması amacıyla etkili olduğu iddiasında bulunulamamaktadır. Bazı ebeveynler çocuklarının Möller’s Omega-3 kullanımı ile kilo aldığını belirtirken, bazı ebeveynler kilosunda herhangi bir değişiklik olmadığını da belirtmektedirler. Kişisel metabolizmal dengenin farklılığından kaynaklanan bir durum söz konusu olabilir. Öte yandan şu bir gerçektir ki; Omega-3 yağ asitleri çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek olmaktadır. Çocukların algılama, öğrenme kapasitelerinde artışı, beyin gelişimini, göz sağlığını ve sinir sistemi gelişimini desteklediği gibi, kalp ve damar sağlığının korunmasına ve bağışıklık gelişimine de yardımcı olduğu bilimsel açıdan kabul görmüştür. Möller’s Omega-3 güçlü içeriğe sahip doğal balık yağı olması nedeniyle, düzenli kullanımı neticesinde bu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Tahminimizce halen oğlunuza D vitamini damlası veriyor olmanızdan dolayı, bir yaşını doldurduktan sonra Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) vermeye başlamanızı önermekteyiz. Eğer D vitamini damlası kullanmayı tamamladıysanız, şimdi de Möller’s Omega-3 kullanmaya başlayabilirsiniz. Kapağı açıldıktan itibaren tazeliğini korumak amacıyla buzdolabı rafında saklamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 175. Canan Reply

  Merhabalar Möller balık yağı alıcam aynı zamanda nutrigen üzüm kullanıyorum ikisinin içinde d vitamini var bundan dolayı d vitamini kesimmi (d vitaminine wellcare kullanıyorum) 11 aylık oğlum

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Canan Hanım. Anladığımız kadarıyla şu an hem D vitamini damlası, hem de D vitamini içeren başka bir takviye edici gıdayı birlikte kullanıyorsunuz. Öncelikle şu konuya açıklık getirmek isteriz; Doktorunuz tarafından farklı bir doz uygulaması yapılmadıysa eğer genellikle 1 yaşına kadar olan çocuklar için günlük 400 IU D vitamini kullanımı önerilmektedir. 1 yaşından itibaren ise 600 IU D vitamini alınabilir. Möller’s Omega-3 kullanmasanız bile, halen kullanıyor olduğunuz diğer iki ürün ile birlikte, 1 yaş altındaki çocuğunuza 400 IU’lik D vitamini damlası kullanıyor olduğunuzu tahmin ederek, üzümlü takviye edici gıdadan da günlük 200 IU D vitamini aldığınızı düşünerek toplamda 600 IU D vitamini vermiş oluyorsunuz. 1 yaş altı çocuklar için güvenilir sınır olarak günlük maksimum 25 mcg’a denk gelen 1000 IU’ya kadar D vitamini alınabileceği, 1 yaşından itibaren de 50 mcg’a denk gelen 2000 IU alınabileceği belirtilmektedir. Fakat bu kadar yüksek dozlar genellikle D vitamini eksikliği olan çocuklarda kandaki D vitamini seviyesini normal değere ulaştırabilmek amacıyla günlük doz olarak verilmektedir. Bu nedenle bu kadar yüksek alım dozunu muhakkak doktora danışmanızı önermekteyiz. Öte yandan Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş altı çocuklar için tavsiye edilen günlük kullanım dozu olan 2,5 ml’sinde 200 IU D vitamini bulunmaktadır. Diğer iki ürüne ilave Möller’s Omega-3 de kullanıldığı takdirde günlük 800 IU D vitamini alımı olacaktır. Bu nedenle tavsiyemiz şöyledir: Genellikle 1 yaşında D vitamini damlaları kullanımı tamamlanmaktadır. Bu damlayı bıraktıktan itibaren, (tahminen 1 yaşını doldurduktan sonra) günde 2,5 ml. Möller’s Omega-3 sıvı formu ile birlikte diğer takviye edici gıdayı birlikte kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 176. Sena Reply

  Merhabalar. Peki 16 aylık bir bebeğe wellcare 400 ıu d vitamini ve möllers balık yağı 2.5 ml verilebilir mi? Ya da gün aşırı mı vermek daha iyi olur?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sena Hanım. Pediatri Kongrelerinde, 1 yaşına kadar günlük 400 IU, 1-70 yaş aralığında günlük 600 IU, 70 yaş üzerinde ise günlük 800 IU D vitamini miktarının her gün kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş altı çocuklar için günlük kullanımı tavsiye edilen 2,5 ml’sinde 200 IU D vitamini bulunmaktadır. Bahsettiğiniz ürünle birlikte kullanılması durumunda toplamda günlük 600 IU D vitamini alımı olacağından dolayı risk oluşturmamaktadır. Nitekim sağlık otoriteleri tarafından yaş gruplarına göre maksimum alınabilecek günlük D vitamini miktarları belirlenmiş olup, 1-10 yaş grubu çocuklar için doktor önerisi ile günde 50 mcg’a denk gelen 2000 IU’ya kadar D vitamini alımının güvenilir olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle tercihiniz doğrultusunda ister doktorunuza danışarak her iki ürünün birlikte kullanılıp kullanılamayacağını öğrenebilirsiniz, ister bu bilgiler doğrultusunda her gün birlikte kullanabilirsiniz. Bir başka alternatif olarak da Möller’s Omega-3’ü gün aşırı kullanmak isterseniz eğer, şu konuda sizi bilgilendirmek isteriz: Möller’s Omega-3 sıvı formu 250 ml’lik hacimdedir. Bebeğinize günlük 2,5 ml’yi gün aşırı kullandığınız takdirde 200 günlük kullanım süresi olacaktır. Oysaki Möller’s Omega-3’ün kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca tazeliğini korumaktadır ve bu süre içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 200 gün kullanılacak olması tavsiye edilen bu sürenin fazlasıyla aşılması anlamına gelmektedir. Tazeliğin ve kalitenin korunma garantisi olmadığı için bu süreyi aşmış olan balık yağlarının kullanımı tavsiye edilmez. Bundan dolayı ambalajın yarısındayken atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda size önerimiz şudur: Möller’s Omega-3 sıvı formunun yetişkinlerin de kullanımına uygun olduğunu hatırlatmak isteriz. Eğer kendi sağlığınız için de kullanmak isterseniz, günde 5 ml. tükettiğiniz takdirde çocuğunuzla birlikte aynı ambalajı kullanarak tazeliğin korunduğu süre içerisinde bitirilmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 177. Yasin Reply

  Mrb.mollers balik yagini kapsul formunda yetiskinler icin kullandigimizda ,D vitamini kullaniminda dikkat etmememiz gereken bir miktar var mi?Yani sivi formu icin dikkat cektiginiz bu konu kapsul icinde gecerli mi?Birde annem romataid artrid hastasi balik yagi kullanmasinin bir yarari ya da zarari(kullandigi romatizma ilaclari var) olur mu?tesekkur ederim..

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yasin Bey. Öncelikle anneniz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formu ile kapsül formu içerikleri farklıdır. Möller’s Omega-3 kapsül formu içerisinde D vitamini bulunmamaktadır. Bu nedenle D vitamini açısından bir uyarı gerekliliği söz konusu değildir, güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Romatoid artrit hastalarında Omega-3 kaynağı olan balık yağı kullanımının herhangi bir zararı olmadığı gibi, aksine faydası olduğu bilinmektedir ve kullanılan diğer romatoid ilaçlar ile herhangi bir etkileşimi de yoktur. Omega-3 yağ asitlerinin antienflamatuar (iltihap önleyici) etkisi nedeniyle hastalığın ilerlemesini önleyici etkisi söz konusudur. Öte yandan şunu da belirtmek gerekir ki; Romatoid artritin derecesine bağlı olarak bu etkinin görülebilmesi için doktor önerisiyle yüksek doz kullanımı gerekli olabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 178. mustafa Reply

  merhaba 13aylık kız bebeğine balık yağı verilirmi bebeğin kalbinde doğuştan delik var sakıncası olurmu balık yağının

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Mustafa Bey. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Her bireyin anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamı boyunca omega-3 yağ asitlerine ihtiyacı vardır. Vücut tarafından üretilemediği için, ihtiyaç ancak omega-3 içeren besinlerin tüketilmesinden veya balık yağı gibi omega-3 içerikli takviye edici gıdalardan karşılanabilmektedir. Kardiyoloji kılavuzları tarafından, kalp ve damar sağlığının korunması amacıyla omega-3 yağ asitleri kullanımı önerilmektedir. Tüm bu bilgilere rağmen, kızınıza omega-3 içeren balık yağı verip veremeyeceğiniz konusunu doktorunuza danışmanızı ve doktorunuzun önerisiyle kullanmaya başlamanızı önermekteyiz. Doktorunuz onayladığı takdirde, Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 179. KAMİL Reply

  Merhaba; 16 aylık bir oğlumuz var, şu anda herhangi bir takviye almıyor yorumlardan yola çıkarak kaç ml möller’s omega 3 almalıyım (şişe açıldıktan sonra belli bir kullanım süresi varmı? ) ve günlük dozu ne olmalıdır ? iyi günler..

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Kamil Bey. Oğlunuza her gün, günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 sıvı formunu verebilirsiniz. Möller’s Omega-3 250 ml’lik hacimlidir. Her gün 2,5 ml. kullanımı ile 100 günlük kullanım imkanı sağlamaktadır. Möller’s Omega-3’ün şişe kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve 3 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yardımcı olabileceğimiz başka sorunuzun olması durumunda bize ulaşmanızdan dolayı memnuniyet duyar, sağlıklı günler dileriz.

 180. Muhammet Reply

  Selamlar mollers omega 3 şurup antioksidan içeriyor mu? Omega 3 antioksidanlarla alınması daha faydalı sanırım teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Muhammet Bey. Omega-3’ler ile birlikte antioksidan kullanılmasının 2 nedeni vardır. 1. neden serbest radikallerin zararlı etkilerini önleyerek hücresel yapılarımızın zarar görmesini engellemek ve böylece sağlıklı hücre yapılarını güçlendirerek, bağışıklığı kuvvetlendirmek için… Bu amaçla A, C, E vitaminleri, selenyum, çinko, bakır, manganez mineralleri, koenzim Q10 gibi birçok antioksidan etkili kaynak mevcuttur. Balık yağları ile bu gibi antioksidan etkili kaynakların birlikte alınmasının zararı yoktur ve hatta omega-3’ün etkilerinden birisi olan bağışıklığın güçlendirilmesine katkıda bulunur. Fakat balık yağları ile antioksidanın mutlaka birlikte alınması da şart değildir ve omega-3’ün vücuttaki etkinliğini veya yutulduktan sonra vücutta bozulmasını önlemek amacıyla da gerekli değildir. Tek başına omega-3 yeterli olabilmektedir. 2.neden ise balık yağlarının okside olmasını geciktirerek kalitesini ve tazeliğini korumak için… Genellikle kaliteli balık yağlarının üretim aşamasında içerisine muhakkak antioksidan katılmaktadır.
   Möller’s Omega-3 hem sıvı formu, balık yağının bozulmasını geciktirmek ve tazeliğini korumak amacıyla doğal antioksidan olan “tokoferolce zengin ekstrakt” içermektedir. Ayrıca Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde sağlığımız açısından ilave etkinlik sağlayacak antioksidan etkinlikleri olan “A ve E vitaminleri” de bulunmaktadır. Bu sebeple Möller’s Omega-3 ile birlikte antioksidan alınmasının gerekliliği yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 181. Gulcan Reply

  Merabalar benim 27 aylik kizim var balik yagi baska firmalarin daha once cok kullandim mollers dede diger firmalar gibu 2 ay kullanip 1 ay ara vermemiz gerek mi yoksa 3 ay boyunca araliksiz kullanmamz mi lazim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Gülcan Hanım merhaba. Genellikle balık yağlarının saflık kriterlerinin birbirinden farklı olması, saflığından tereddüt yaşanılması ve bu nedenle vücutta ağır metal birikme riskinin olabileceğinin düşüncesiyle bir süre kullanılıp ara verilmesi yönünde tavsiyeler de bulunulabilir. Ancak Möller’s Omega-3 için bu durum söz konusu değildir. Mükemmel bir saflığa sahip olan Möller’s Omega-3 balık yağları kullanıldığı süre boyunca ara verilmesine gerek yoktur. Saflığının mükemmelliği analiz sertifikalarıyla gösterildiği gibi, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının Norveç Beslenme Kurulu tarafından önerilmesi de bir başka göstergesidir. Bu nedenle Möller’s Omega-3 balık yağını istediğiniz süre boyunca kesintisiz kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 182. Funda Altuncu Reply

  Merhabalar. Oğlum 17 yaşında möhler OMEGA 3 kullanmak istiyorum . 188 boy 96 kg ne kadar ölçü vermeliyim…

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Funda Hanım. Oğlunuz için Möller’s Omega-3 sıvı formu tercihinde bulunacaksanız, yetişkinlerin günlük kullanım dozu olan 5 ml (1 tatlı kaşığı)’ de yüksek miktarda omega-3 bulunması nedeniyle, günlük ihtiyacını karşılayacaktır. Ancak Möller’s Omega-3’ün 5 ml’inde 1000 mg omega-3 bulunmasına rağmen, daha fazla miktarda omega-3’e ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, 11 yaşından itibaren önerilen 10 ml ölçüsünü de kullanabilirsiniz. Eğer Möller’s Omega-3 kapsül formunu kullanmayı düşünürseniz, 2 veya tercihinize göre 3 kapsül ile günlük omega-3 ihtiyacını karşılamış olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Merve Hanım. 2 yaşındaki kızınız için Möller’s Omega-3 sıvı formunu, günlük kullanım miktarı olan 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) ölçüsünde kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 183. Sezen Reply

  Merhaba bu gun uzman çocuk doktorumuz 6 yaşından 2 ay alan oğluma mollers tabletten günde 1 tane kullanmamızı önerdi ama kutunun üzerinde yetişkinlere yönelik yazdığı için teretdudte kaldım kullanabilirmiyiz bir sakıncası varmı cevap verirseniz sevinirim tsekkurler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sezen Hanım. Möller’s Omega-3 kapsül formu, küçük yaşlardaki çocuklarda yutma güçlüğü yaşanabileceği düşüncesiyle, risk oluşturmamak amacıyla ambalajı üzerinde 11 yaşından itibaren kullanımı tavsiye edilmektedir. Oysaki içeriğinden dolayı daha küçük yaş grupları tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kapsül yutma problemi yaşamayan daha küçük çocuklar tarafından da kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 184. Tugba Reply

  Merhabalar 39 aylık kızıma aldım ürününüzü sabah aksam ac tok nasıl kullanmamızı önerirsiniz teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Tuğba Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu kızınıza günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 185. yunus Reply

  15 yaşında kardeşim var kullanımı uygunmudur ve hangi formundan ve ne kadarlık doz ve kullanım süresi ne kadar olmalıdır.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yunus Bey. Möller’s Omega-3 balık yağları sıvı ve kapsül formlarında mevcuttur ve her iki form da 15 yaşındaki kardeşinizin kullanımına uygundur. İki form da kalitesiyle tescilli, saflığı garantili, doğal balık yağları içeriyor olmasına rağmen içerik farklılıkları vardır. Sıvı formu, güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA’nın yanı sıra doğal A ve D vitaminleriyle birlikte E vitamini desteği de sağlamaktadır. Kapsül formunda bu vitaminler bulunmamakta, sadece güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA içermektedir. Sıvı formu kullanılmak istenirse eğer, günde 5 ml (1 tatlı kaşığı), kapsül formu kullanılmak istenirse eğer günde 2 kapsül kullanımı tavsiye edilmektedir. Omega-3 yağ asitlerine tüm yaşam boyunca ihtiyaç duyulmaktadır. Vücudumuz üretemediği için muhakkak omega-3 açısından zengin beslenme veya omega-3 içerikli takviye edici gıdalar ile ihtiyaç karşılanmalıdır. Bu doğrultuda tercihinize göre Möller’s Ömega-3’ü istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 186. Miray Kasmuş Reply

  İyi günler benim 5 yasında bir oğlum var anaokuluna giden doktorumuz balıkyağları ergenlik dönemde çocukların gelişimini durdurduğunu söyledi bizde vermedik ancak herkes çok öneriyor bu konu hakkında açıklama yapar bizi aydınlatırsanız çok mutlu oluruz bizde ne yapacağımızı bilemedik

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Miray Hanım. Uzmanlara göre anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşam boyunca omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Omega-3 içerikli gıdaların günlük beslenme düzenine dahil edilmesi veya balık yağları gibi omega-3 kaynağı olan takviye edici gıdaların düzenli tüketilmesiyle ihtiyaç karşılanabilmektedir. Omega-3 alımının yaşı yoktur ve her yaş alınabilir. Omega-3 yağ asitlerinin sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği bilimsel açıdan kabul görmüştür. Balık yağlarının ergenlik döneminde çocukların gelişimini durdurduğuna yönelik ise bilimsel bir çalışma bulunmamaktadır. Omega-3 kaynağı olan balık yağlarının kalitesi, içerikleri, saflık kriterleri, doğal veya sentetik oluşu gibi farklılıklar balık yağlarını birbirinden ayıran, farklılaştırıcı unsurlardır. Bahsettiğiniz hekim tarafından farklılık gözetilmeksizin vücutta ağır metal birikiminden kaynaklanabilecek durumları tahmin ederek genelleme yapılmış veya “eskiden” balık yağlarındaki “yüksek” D vitamini miktarı nedeniyle kemik gelişimini hızlandırması nedeniyle böyle bir yorum da bulunulmuş olabilir. Oysaki Möller’s Omega-3 sıvı formu, bebek, çocuk ve yetişkin ayırt edilmeksizin her yaşta her bireyin kullanabileceği, güçlü içeriğiyle omega-3 ihtiyacının karşılamasının yanında, “yüksek miktar olmamakla” birlikte sadece günlük D vitamini ihtiyacının da desteklenmesine yardımcı olan, kalitesiyle tescilli, saflığı garantili, doğal balık yağıdır. Günümüzde Pediatrist hekimler tarafından Tıp kongrelerinde 1 ila 70 yaş arasındaki herkesin günlük mutlaka 600 IU D vitamini alması önerisinde bulunurken, Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük tavsiye edilen kullanım dozu olan 5 ml’si ile bu ihtiyacın 400 IU’si karşılanabilmektedir. Bu miktar sağlıklı gelişimi engelleyici veya sağlığa zararlı olucu bir etki oluşturmamaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formu her mevsimde ve her gün kesintisiz kullanıma uygun içeriğe sahiptir. Sağlıklı günler dileriz.

 187. nilgün Reply

  Merhaba,

  Ben içerik olan zengin ve faydalı balık yağı arayısındaydım, sizin markanıza ulaştım.. Özellikle Morina karaciğeri arıyordum. zaten birkaç marka var bunun içinde. Ama size sormak istediğim cocuğum 15 aylık, hala 400IU d vitamini kullanıyoruz. Yanlız 1 yaş sonrası 600IU olduğunu biliyorum genel ihtiyacın. Yarım tatlı kaşığı Möllers , ve 400IU D vitamini versem beraber yanlı mi yapmış olurum. Birde doktor tarfından değil ama aldığım bir uyarı da sadece 3 ay bir ürün kullanabilirsin sonra değiştirmen gerekiyor ve tüm sene kullanamazsın zararlı kışın vermelisin dendi, bu doğru mu?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Nilgün Hanım. Sizin de belirttiğiniz üzere 1 yaşına kadar 400 IU, 1 yaşın üzerinde ise 600 IU günlük D vitamini ihtiyacı bulunmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş altı çocuklar için tavsiye edilen günlük kullanım dozu olan 2,5 ml’si (yarım tatlı kaşığı) ile günlük günde 200 IU doğal D vitamini alımı sağlanacaktır ve 15 aylık çocuğunuz için diğer kullanıyor olduğunuz günlük 400 IU D vitaminiyle birlikte kullanıma uygundur. Nitekim ülkemizde 400 IU D vitamini kullanımı devam ediliyor olsa dahi hekimler tarafından 1 yaşından itibaren Möller’s Omega-3 sıvı formunun günde 2,5 ml. kullanımı da önerilmektedir. Saflık kriterleri hakkında bilgi edinilemeyen balık yağlarının düzenli kullanımı neticesinde vücutta ağır metal birikimini önlemek amacıyla genelleme yapılabilmekte ve balık yağlarının arada bir kullanıma ara verilmesi gerektiği zannedilebilmektedir. Bu durum Möller’s Omega-3 için geçerli değildir. Möller’s Omega-3 tescilli kalitesi ve mükemmel saflığıyla düzenli ve kesintisiz kullanıma uygun balık yağıdır. Analiz belgeleri saflk derecesini ortaya koyduğu gibi, ayrıca Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının önerilmesi, diğer Avrupa ülkelerinde ambalajı üzerindeki etikette 6 aylıktan itibaren kullanım dozunun belirtilmesi, 1 yaş altındaki bebeklerde dahi yapılmış klinik çalışmalarının olması güvenilirliğinin bir başka göstergesidir. Eskiden içerisinde yüksek miktarda A ve D vitamini olan balık yağlarının sürekli kullanımı ile bu vitaminlerin vücutta birikim yaptığı, ayrıca yazın D vitaminini zaten alıyor olduğumuz için yazın kullanımının gerekliliği olmadığı belirtiliyordu. Oysaki günümüzde yazın dahi ciddi oranda D vitamini eksikliği görülebildiği gibi, ayrıca bu vitaminlerin miktarlarının da takviye edici gıdalar içerisinde her gün ve her mevsim kullanıma uygun olarak sınırlandırılmış olması nedeniyle eskiden edinilmiş bilgiler artık günümüzde geçerliliğini yitirmiştir. Möller’s Omega-3’ün üretim aşamasında karaciğerden elde edilen A ve D vitaminleri ayrıştırılmakta, sonra istenilen miktarları balık yağı içerisine dahil edilerek günümüz şartlarına uygun kullanım haline getirilmektedir. Möller’s Omega-3 içerisinde bulunan vitaminler her gün ve her mevsim kullanıma uygun miktarlarda olup, yazın da tereddütsüz kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 188. Derya Oktay Reply

  Merhaba 8 yaşında bir oğlum var malum kış ayı okul ile birlikte gribal enfeksiyonlar çık oluyor möllers balık yağı kullanmak istiyorum birde bağışıklık sistemi için sambucol kullanmak istiyorum 1 gün möllers birgün sambucol vermem doğru olur mu

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Derya Hanım. Omega-3 kaynağı olan balık yağının bağışıklık gelişimini destekleyici etkisi kabul görmüştür ve bu amaçla kullanılmaktadır. Möller’s Omega-3 sıvı formunun da bağışıklık gelişimi üzerine yapılmış bilimsel çalışmaları mevcuttur. Ayrıca anti-enfeksiyon vitamini olarak bilinen A vitamininin ve D vitamininin de bağışıklık güçlendirici etkileri olduğu bilimsel olarak kabul görmüştür. Möller’s Omega-3 sıvı formu güçlü miktarda omega-3 yağ asitleriyle birlikte, her gün alınmaya uygun miktarlarda A, D ve E vitaminleri de içermektedir. Oğlunuz için günde 5 ml’nin (1 tatlı kaşığı) düzenli kullanılmasını tavsiye ederiz. Bahsettiğiniz diğer marka takviye edici gıdanın içerisinde A, D ve E vitaminlerinin olmadığını biliyoruz. Bu vitaminleri içermiyor ise, Möller’s Omega-3 sıvı formunun aynı günde bu ürünle birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Tercihiniz doğrultusunda ister belirttiğiniz gibi gün aşırı dönüşümlü kullanabilir, ister her gün birlikte kullanabilirsiniz. Eğer içerisinde A, D ve E vitaminleri var ise o takdirde dönüşümlü kullanmanızı tavsiye ederiz. Sadece şu konuyu da hatırlatmak isteriz ki; Möller’s Omega-3 sıvı formunu, şişe kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında muhafaza etmenizi ve 3 ay içerisinde tüketmenizi tavsiye ederiz. Eğer her gün düzenli kullanılırsa, 50 günlük kullanım imkanı sağlayacaktır, fakat dönüşümlü kullanıldığı takdirde kullanım süresi artacağından dolayı 3 ayı geçirmemeye dikkat etmenizi önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 189. DEMET Reply

  Merhaba, 2 yaşındaki kızım için balık yağı kullanmak istiyorum. Kızım iki haftada bir üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyor. Balık yağının bağışıklık sistemini destekleyici özelliği var mı? Balık yağının kan ilacı ve alerji ilacıyla kullanımında yan etkisi var mıdır?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Demet Hanım. Geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Genel olarak omega-3 kaynağı olan balık yağının bağışıklık gelişimini destekleyici etkisi bilimsel çalışmalarla gösterildiği gibi, Möller’s Omega-3 sıvı formunun da, sıklıkla üst solunum yolu enfeksiyonları, sinüsit ve orta kulak iltihabı yaşayan çocukların bağışıklık gelişimlerini desteklediğini ve hastalıklara yakalanma riskinin azaltıldığını gösteren bilimsel çalışmaları da mevcuttur. Ayrıca anti-enfeksiyon vitamini olarak bilinen A vitamininin ve D vitamininin de bağışıklık güçlendirici etkileri olduğu bilinmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu güçlü miktarda omega-3 yağ asitleriyle birlikte, her gün alınmaya uygun miktarlarda A, D ve E vitaminleri de içermektedir. 4 yaş altı çocuklar için günde 2,5 ml’nin (yarım tatlı kaşığı) düzenli kullanılmasını tavsiye ederiz. Möller’s Omega-3 sıvı formunun kan ilaçlarıyla ve alerji ilaçlarıyla etkileşimi yoktur, birlikte kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 190. neşe Reply

  merhabalar, 9 yaşındaki kızım için almak istiyorum. şurubu içemez diye düşünüyorum. 9 yaşındaki çocuk için kapsül kullaqnımı uygunmudur ? teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Neşe Hanım. Möller’s Omega-3 kapsül formu 11 yaşından itibaren kullanıma uygundur. Bunun nedeni, balık yağı kapsülünün daha küçük çocuklar tarafından yutulamayabileceği düşüncesiyledir. Eğer 9 yaşındaki çocuğunuzun kapsül yutma problemi yok ise, kapsül kullanmasında herhangi bir sakınca yoktur. İlave bilgi olarak şu bilgiyi de paylaşmak isteriz ki; Möller’s Omega-3 sıvı formunu yutarken önce nötr bir yağ geçişi hissedilmekte, hemen sonrasında ağızda meyveli sakızların tadına benzer tutti frutti tadı kalmakta, balık kokusu rahatsızlığı hissedilmemektedir. Nadiren de olsa tadının beğenilmemesi durumunda tam olarak tüketilebilecek miktarda süt veya meyve suyu içine karıştırılarak da tüketilebilir. Sağlıklı günler dileriz.

 191. Serkan Reply

  5 yaşında oğlum için aldım otizm teşhisi konuldu aç karnına mı yoksa tok karnına mı kullanmalıyız kaç ölçek teşekkür ederim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Serkan Bey. Öncelikle oğlunuzun olumlu gelişmelerini gözlemlemenizi dileriz. Möller’s Omega-3 sıvı formunu günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına verebilirsiniz. Möller’s Omega-3 midede rahatsızlık oluşturmaz. Doktorunuz tarafından farklı bir doz uygulaması belirtilmediyse eğer, oğlunuzun yaşına uygun olarak günde 5 ml (1 dolu tatlı kaşığı) verilmesi tavsiye edilmektedir. Möller’s Omega-3 çocukların ve yetişkinlerin sevdiği lezzette balık yağı olmasına rağmen çocuğunuz içmek istemediği takdirde, çocuğunuzun tam olarak tüketebileceği miktardaki meyve suyu veya süt içine karıştırarak da verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 192. serya Reply

  benim oglum üç yaşinda atipik otizm problemimiz var.yemek sorunumuz var hiç birsey yemiyor ben bu durumda balik yagi kullaniyorum.fakat içmek istemiyor. hangi sivi ile karıştırabilirim.sütle verilebilirmi. bana yardimci olursaniz sevinirim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Serya Hanım. Öncelikle oğlunuzun olumlu gelişmelerini gözlemlemenizi dileriz. Möller’s Omega-3 sıvı formunu oğlunuzun tam olarak tüketebileceği miktardaki meyve suyu veya süt içine karıştırarak da verebilirsiniz. Fakat başka bir marka balık yağı kullanıyorsanız, her balık yağının tazeliğinin aynı olmaması nedeniyle, kullanıyor olduğunuz ürünün firmasıyla temasa geçerek kendilerine danışmanızı rica ederiz. Şunu da belirtmek isteriz ki, balık yağlarının iştah açtığı veya kilo aldırdığı yönünde bilimsel açıdan kesinleşmiş veri bulunmaması nedeniyle, bu konuda etkili olduğu yönünde iddia da bulunulamamaktadır. Fakat tüm bilimsel çalışmalar şunu gösteriyor ki; omega-3 kaynağı olan balık yağları çocukların fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı gelişimlerini desteklemektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA içermektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 193. TÜRKAN Reply

  Merhaba,
  11 yaşında ve 6 yaşında iki çocuğum var.Möller’s balık yağı şurubunu ne kadar süreyle kullanmamızı tavsiye edersiniz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Türkan Hanım. Uzmanlara göre anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşam boyunca omega-3 yağ asitlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Vücut tarafından omega-3 üretilemediği için, omega-3 ihtiyacı ancak, günlük beslenmede omega-3 açısından zengin gıdaların tüketilmesiyle veya yetersiz tüketilmesi durumunda balık yağı gibi omega-3 kaynağı olan takviye edici gıdaların düzenli kullanımı ile karşılanabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, kullanılacak balık yağının kalitesi, saflığı ve içeriğinin her gün kullanıma uygun olmasıdır. Möller’s Omega-3 sıvı formu bu özelliklere sahip balık yağıdır. Güçlü omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA içeriğinin yanı sıra, güvenilir miktarlarda A, D ve E vitaminleri içermektedir. Her gün kullanıma uygun içeriği yazın da kullanım imkanı sağlar. Möller’s Omega-3 saflığı garantili, kalitesi tescilli ve doğal balık yağıdır. Çocuklarınızın omega-3 içerikli gıdaları içeren beslenme düzenine göre, tercihiniz doğrultusunda istenen süre boyunca kullanılabilir. Möller’s Omega-3’ü ister belirli dönemlerde, ister kesintisiz ömür boyu dahi kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 194. Sümeyra Reply

  Merhabalar 11 yaşında ve 6 yaşında çocuklarım için kullanmak istiyorum. Ürün trigliserid formunda mı? Ve günlük EPA+DHA miktarı kaç gr? Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim…

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sümeyra Hanım. İlginize teşekkür ederiz. Möller’s Omega-3 balık yağları doğal olan trigliserid formunda balık yağlarıdır. Möller’s Omega-3 sıvı formunu her iki çocuğunuz için de günde 5 ml (1 dolu tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Her 5 ml’si 600 mg DHA ve 400 mg EPA içermektedir. Çocuklarınızın günlük alacağı EPA+DHA toplam miktarı 1000 mg olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 195. şirin Reply

  merhaba 17 aylik oglum icin kullanmaya basladim..eczacı disarda serin bir yerde tutabilirsiniz diyince disarda tutmustum 15 gun kadar umarim bir sorun olmaz..bir de oğluma vermeye basladiktan 1 hafta sonra kulagı kizarmaya ve sicakligi artmaya basladi..balik yagini verdikten 5 dk sonra bu durum oluyor alerji yapiyor olabilir mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Şirin Hanım. Öncelikle oğlunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3’ü 8℃’yi geçmeyen serin bir yerde sakladıysanız oksidasyon riski olmayacaktır, fakat bundan böyle buzdolabında saklamanızı önermekteyiz. Buzdolabında saklanan balık yağı, soğuk su gibi çocukların hasta olmasına neden olacak soğuklukta değildir. Sadece sıcağın ve güneş ışığının etkisiyle tetiklenen oksidasyon riskinin önlenmesi amacıyla buzdolabında saklanması önerilmektedir. 17 aylık bebeğiniz için günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 kullanımı önerilmektedir. Oğlunuzun balık ürünlerine karşı alerjik reaksiyonu yoksa, çocuğunuzun yaşına uygun önerilen kullanım miktarı kullanılıyorsa, ayrıca Möller’s Omega-3 ile birlikte A ve D vitamini içerikli başka bir ürün de kullanılmıyorsa belirttiğiniz gibi bir yan etkisi olmamaktadır. Özellikle Möller’s Omega-3 verildikten sadece 5 dakika sonra bu alerjik reaksiyonun görülmesinin bir açıklamasını bulamadık doğrusunu söylemek gerekirse. Möller’s Omega-3’den kaynaklı bir alerjik tepkime görüldüğü düşünülse dahi, bunun için önce vücut tarafından emilmesi ve kana karışması için bir sürenin geçmesi gerekmektedir. 5 dakikalık süre, vücut tarafından emilmesi ve etken maddelerin kana karışarak etkili olabilmesi için oldukça kısa bir süredir. Harici olarak kullanılan ürünlerde ancak bu kadar kısa sürede alerjik tepkime olabilir. Öte yandan tarif ettiğiniz durum alerjik tepkime olduğunu göstermektedir. Size tavsiyemiz; Öncelikle belirtilen kullanım miktarından fazla vermediğinize emin olmanız, başka bir ürünle birlikte kullanıyorsanız eğer, bu iki ürünü birlikte kullanmamanızdır. Bunlar söz konusu olmamasına rağmen, Möller’s Omega-3 verdiğinizde kızarıklık ve sıcaklık artışı oluyorsa, yüksek etken madde içeren balık ürünlerine karşı alerjik tepkime görülüyor olabilir, bu nedenle kullanmamanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 196. Esra Reply

  Merhaba bebeğim 1 yasında kullanmaya başlamak istiyorum suan kış mevsiminde oldugumuz için d vitamini vermeye de devam etmekteydim ikisini beraber kullanmam yanlış mı olur acaba

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Esra Hanım. Sorunuzun cevabı bebeğiniz için günde ne kadar D vitamini kullanıyor olduğunuza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunu tek başına kullandığınız takdirde günde 2,5 ml. kullanımı ile 200 IU D vitamini alımı sağlanacaktır. Eğer bebeğiniz için günde 400 IU D vitamini kullanıyor iseniz, Pediatri kongrelerinde 1 yaşından itibaren günde 600 IU D vitamini alınabileceği belirtilmesi nedeniyle her iki ürünü birlikte kullanabilirsiniz. Eğer kullanıyor olduğunuz D vitamininin günlük alım miktarı 400 IU’dan fazla ise, o takdirde doktora danışmadan her iki ürünü birlikte kullanmamanızı önermekteyiz. Möller’s Omega-3 sıvı formu yazın da kullanıma uygundur. Kullanmaya başlarsanız eğer, yazın da devam edebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz

 197. CEREN Reply

  Merhaba,
  Öncelikle sorulara vermiş olduğunuz detaylı ve ilgili açıklamalar için çok teşekkür ediyorum. Oğlum 1 yaşına bastığı andan itibaren Möller’s Omega-3 cold liver surubunu kullanıyor. Tatlı kaşığı ile veriyorduk ancak yeni şişeyi aldığımda fark ettim ki yalı sebebiyle tatlı kaşığının yarısı tavsiye ediliyor. Doz aşımının yaratacağı sorunlar nelerdir, olası doz aşımını dikkate alarak kullanıma ara vermemiz gerekir mi ? Şimdiden çok teşekkürler

 198. Zeynep Serinol Reply

  8 yaşındaki oğluma bu şurubu akşam içirebilirmiyim. 17kilo

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Zeynep Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu oğlunuza akşam içirebilirsiniz. Möller’s Omega-3 balık yağları günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına alınabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 199. nihal Reply

  Merhaba, ürünün analiz raporundaki peroxide value değeri nedir? Analiz raporunu görebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir