Balık Yağı Nelere İyi Gelir?

Beynin gıdası şeklinde anılan balık yağı, Omega 3 yağ asitlerini barındırdığından insan sağlığı için oldukça önemlidir. Omega 3, hem fiziksel hem de zihinsel fayda sağladığından vücudumuzun önemli bir yapı taşını oluşturuyor. Omega 3, kolesterolden tansiyona, depresyondan Alzheimer’a kadar kalp ve damar hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları gibi yaygın sağlık sorunlarına ve daha birçok şeye iyi geliyor. Alzheimer özellikle balık yağı yani Omega 3 ile önlenebilecek, riskleri düşürülebilecek bir hastalıktır. Çağın en büyük sorunlarından olan kalp ve damar hastalıklarının ve Alzheimer gibi nörolojik hastalıkların önlenmesinde Omega 3 yağ asitlerinin olumlu etkileri olduğunun anlaşılmasından bu yana balık yağı kullanımı arttı.

Balık yağı ciddi anlamda koruyucu rol üstleniyor. Henüz anne karnındaki bebeğin gelişiminde bile önemli rolü vardır. Annenin sağlığının korunmasını, rahat bir hamilelik döneminin geçirilmesini, bebeğin sağlıklı fiziksel gelişimini ve zekâ gelişimini olumlu yönde etkiliyor.

Omega 3 ve Balık Yağı Faydaları

Kalp ve damar sağlığını kötü havalardan koruyor

Amerikalı bilim insanları tarafından balık yağı ve kalp sağlığı ile ilgili bir araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaya göre orta yaşlı 30 kadar yetişkin 4 haftalık bir süreçte düzenli olarak 3 gram balık yağı kullanmıştır. Her gün balık yağı içen denekler, günde yaklaşık 2 saat kötü, kirli havaya çıkartılmıştır. Araştırma, balık yağı alan kişilerin kirli havadan minimum seviye etkilendiğini ve balık yağının kalp ve damar sağlığını olumlu etkilediği gözlenmiştir. Bu sonuç kalabalık, şehir yaşamına maruz kalan kişilerin balık yağı ile kendisini kötü havalardan koruyabileceğini göstermiştir.

Omega 3 kaynağı olan balık yağının kalp ve damar sağlığındaki faydasını gösteren daha birçok çalışma da mevcuttur. Omega 3, kalp ve damar sağlığını koruyucu etkisi nedeniyle kardiyoloji tedavi kılavuzlarında da yer edinmiştir. Bundan dolayı günümüzde uzmanlar tarafından da mutlaka Omega 3 ihtiyacını karşılayan balık yağlarının düzenli kullanımı önerilmektedir.

Hafızayı güçlendirir, zekâyı artırır

Omega 3’ün zekâyı arttırdığı ve hafızayı güçlendirdiği artık herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu gerçekler nedeniyle Omega 3 içeren balık yağının kullanımı günden güne artıyor. Balık yağını düzenli tüketen kişilerin, tüketmeyenlere oranla beyinlerindeki hafıza bölümlerinin daha güçlü olduğu gözlenmiştir. Beyin, beslenmeden eksik faydalandığı takdirde olumsuz etkileniyor, daha hızlı hareket ediyor; yavaş düşünme, geç hatırlama, geç öğrenme gibi sorunlar bu aşamada çıkıyor. Beyin gelişimini desteklemek, beyni canlı tutmak ve sağlığını korumak için Omega 3 kaynağı olan balık yağı mükemmel bir destek kabul ediliyor.

Yaşlılık izlerini azaltır, yaşlanmayı geciktirir

Yapılan bir başka araştırma balık yağının yaşlılık üzerindeki mucizevî etkisini göstermiştir. Balık yağının hücre yenilenmesindeki yavaşlığı ortadan kaldırdığı, hücrelerin yenilenme döngüsünü devam ettirerek yaşlanmayı geciktirdiği görülmüştür. Bol miktarda Omega 3 içerikli gıdaları tüketmek ve omega-3 kaynağı olan balık yağı kullanmak, vücuttaki Omega 3 seviyesini yükseltir ve yaşlanmayı geciktirir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir

Soğuk algınlığı, bronşit, grip, nezle, boğaz ağrıları ve benzeri kış hastalıklarında bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyor. Uzmanlar, kış hastalıklarından korunmanın en etkili yollarından biri olarak Omega 3 desteği sağlayan balık yağı takviyesini gösteriyor. Bağışıklığın güçlendirilmesinde, mevsimsel yorgunlukların atlatılmasında, depresif ruh halinin ortadan kaldırılmasında balık yağları önemli role sahiptir.

Kemik yapısını güçlendirir

Kemik yapısını güçlendirmek ve korumak için tek destek D vitamini veya magnezyum değildir. Uzmanlar Omega 3 yağ asitlerinin kemik sağlığını korumada ne denli etkili olduğunu belirtiyor. Özellikle sporcular için balık yağı takviyesi mükemmel bir destek sağlıyor.

 

Balık Yağı Nelere İyi Gelir?” yazısına 35 yorum yapıldı

 1. Emine ekici Reply

  10.8.6.yaşlarında çocuklara hangi balık yağını kullanalım değişik isimler de var hafıza güçlendirmek için

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Emine Hanım. Omega-3 yağ asitlerinin etkilerinden birisinin de beyin fonksiyonlarının gelişimi olduğu bilimsel açıdan kabul görmüştür. Bilimsel çalışmalar doğrultusunda, özellikle Omega-3 yağ asitlerinden DHA’nın bu konuda faydalı olduğu görülmüştür. Bu amaçla uzmanlar tarafından dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin önlenmesi, algılama, öğrenme kapasitesinde artışın sağlanması, hafıza güçlendirmede etkili olduğu bilinmesi sebebiyle omega 3 yağ asitleri destek olarak önerilmektedir. Ülkemizde, Möller’s Omega-3 balık yağlarının sıvı ve kapsül olmak üzere iki formu mevcuttur. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler için önerilen her 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı); 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA olan toplam 1200 mg omega-3 yağ asidi bulunmaktadır. Ayrıca balıktan gelen doğal A ve D vitaminleriyle birlikte E vitamini de içermektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu 1 yaşından itibaren çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Kapsül formunun günlük tavsiye edilen 2 adedinde ise 620 mg EPA, 440 mg DHA toplamda 1200 mg omega-3 bulunmaktadır. Kapsül formu ise 11 yaşından itibaren çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Möller’s Omega-3’ün her iki formu da kalitesi tescilli, saflığı garantili, doğal ve güçlü içerikli balık yağlarıdır. Möller’s Omega-3 balık yağlarını tercihinize sunar, çocuklarınızın ihtiyaçları doğrultusunda DHA oranı yüksek olan Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmanızı tavsiye ederiz. detaylı bilgi için lütfen https://www.mollers.com.tr adresini ziyaret ediniz. Sağlıklı günler dileriz.

 2. ŞAHİN Reply

  MERHABALAR ÜRÜNÜNÜZÜ ECZACI Bİ YAKINIMIN TAVSİYESİYLE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEDE ETKİLİ OLDUĞUNU VE MÖLLER’S İN DÜNYA ÇAPINDA Bİ MARKA OLDUĞUNU ANLATTI. BİR KAÇ SORUM OLACAK SİZE 4 YAŞINDA VE 7 AYLIK KIZIM VAR ÇOCUK VE BEBEKLERDE ŞURUP ŞEKLİNDE OLAN BALIK YAĞININ BAŞLAMA YAŞI KAÇTIR VE YETİŞKİNLERDE MÖLLER’S ŞURUPTAN KULLANABİLİR Mİ ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Şahin Bey. Möller’s Omega-3’e gösterdiğiniz ilgiden dolayı size ve öneride bulunan eczacımıza teşekkür ederiz. Möller’s Omega-3 sıvı formu, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilmekte, diğer Avrupa ülkelerinde de 6 aylıktan itibaren kullanım dozu etikette belirtilmektedir. Ülkemizde ise,1 yaşına kadar rutin D vitamini damlalarının kullanılması ve Möller’s Omega-3 içerisinde de D vitamini bulunması nedeniyle, fazla D vitamini alımını önlemek amacıyla 1 yaşına kadar her iki ürünün birlikte kullanılması önerilmemektedir. 1 yaşından itibaren günde 2,5 ml. kullanılmaya başlanabilir. Möller’s Omega-3 sıvı formu, çocuklar ve yetişkinler olmak üzere tüm aile bireylerinin kullanımına uygundur ve ambalajı üzerinde yetişkinler için de kullanılabileceği belirtilmektedir. 4 yaşından küçük çocuklarda günde 2,5 ml., 4 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde günde 5 ml. kullanımı önerilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 5 ml’si güçlü içeriğe sahiptir ve 600 mg DHA ve 400 mg EPA içeriğiyle yetişkinlerin de günlük ihtiyacını karşılamaktadır. Gerekli durumda yetişkinler tarafından günde 10 ml de kullanılabilir. İçerisinde şeker, suni tatlandırıcı, kimyasal aroma yoktur ve doğal tutti frutti aromasıyla her yaş grubu tarafından beğenilen lezzete sahiptir. Yardımcı olabileceğimiz başka sorularınızın da olması durumunda bize ulaşmanızdan memnuniyet duyar, sağlıklı günler dileriz.

 3. İlknur yıldız Reply

  Merhaba ben sizin ürünlerinizin yurt dışında daha fazla çeşidi olduğunu biliyorum(A,D vitaminli,kas gelişimi,E vitaminli)sitenizde bu çeşitlere ulaşamadım.Türkiye pazarında mı yok almak istersem nasıl ulaşırım.Teşekkürler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba İlknur Hanım. “Möller’s” markasının sizin de belirttiğiniz gibi geniş ürün portföyü bulunmaktadır. Firmamız, Möller’s balık yağlarının ülkemize ithalatından sorumlu olan tek yetkili firmasıdır. Firmamız tarafından şimdilik Möller’s Omega-3 sıvı formunun doğal Tutti Frutti ve doğal Limon aromalı olmak üzere iki çeşidi ve ayrıca Möller’s Omega-3 kapsül formu ithal edilmektedir. Bu ürünler haricindeki Möller’s ürünleri henüz ülkemizde bulunmamaktadır. Yalnız şu konuda da sizi bilgilendirmek isteriz ki; içerikleri ve özellikleri birebir aynı olmakla birlikte, ülkeden ülkeye etiket görseli veya ürün ismi farklı olabilmektedir. Örneğin; Güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA ile birlikte doğal A, D vitaminleri ve E vitamini de içeren, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygun olan “Möller’s Tran” olarak isimlendirilen balık yağı ülkemizde “Möller’s Omega-3 sıvı formu”dur. https://www.mollers.com.tr sitesinden ülkemizdeki mevcut ürünlerin içerikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Eğer siz de özellikle hangi ürünü aradığınızı belirtebilirseniz eğer, ülkemizde mevcut olan Möller’s ürünlerinden biri olup olmadığı veya en yakın içerikli olabilecek ürünü hakkında bilgilendirmekten dolayı memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler dileriz.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Tuğba Hanım. Möller’s Omega-3 balık yağlarının gerek sıvı formları gerekse kapsül formu içerisinde kesinlikle İslami açıdan sakıncalı bir madde bulunmamaktadır. Sağlıklı günler dileriz.

 4. Murat Erden Reply

  Merhaba, ben egzama hastalarından biriyim. Kullandığım hiçbir ilaç veya krem hastalığıma tam anlamıyla derman olmadı. Bana bu ürünün hakkında kısa da olsa bilgi verirseniz sevinirim.

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Murat Bey. Egzama, stresten kaynaklı nedenlerden de oluşabilmektedir. Eğer stresli dönemlerinizde nüksediyorsa, doğal ve bitkisel içerikli rahatlamaya yardımcı takviye edici gıdalar dahi tedavinize destek olabilir. Serbest radikallerden kaynaklı da olabilir, böyle durumda antioksidanca zengin içerikli gıdaları tüketmek veya antioksidan etkili takviye edici gıdalar kullanmak da faydasını göstermektedir. Son yıllarda bu çeşit etkiden dolayı, sağlıklı hücreleri koruyup, inflamasyonu önleyici etkisiyle omega-3 yağ asitlerinin de cilt problemlerinin önlenmesi amacıyla içten destek sağladığı yönünde bilimsel yayınlar mevcuttur. Omega-3 sadece bu amaçla da değil, günümüzde fiziksel ve zihinsel sağlık açısından en önemli besin öğesi olarak kabul edilmesi nedeniyle oldukça önemlidir. Kalp ve damar sağlığının korunmasından kas hastalıklarının önlenmesine, Alzheimer, demans, depresyon gibi zihinsel hastalıkların önlenmesinden kanser gibi kronik hastalıkların önlenmesine, bağışıklık gelişimine kadar birçok amaçla faydasını göstermektedir. Möller’s Omega-3 balık yağları güçlü miktarda omega 3 yağ asitleri EPA ve DHA içermektedir ve bireylerin günlük omega-3 ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Norveç’te üretilen, tescilli kaliteye sahip, ağır metallerden arındırılmış saflığıyla güvenli kullanım imkanı sağlayan, doğal balık yağları içeren, 165 yıldır kesintisiz mevcudiyetini sürdürerek bir dünya markası olmuş balık yağlarıdır. Doğal tutti frutti veya doğal limon aromalı seçenekleri olan sıvı formları ayrıca doğal A ve D vitamini de içermektedir. Şeker, suni tatlandırıcı ve kimyasal aroma içermemesine rağmen çocuk ve yetişkinler tarafından beğenilerek tüketilmektedir. 250 ml’lik sıvı formları haricinde kapsül formu da mevcuttur. Bu formda vitaminler bulunmamaktadır, sadece omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA içermektedir. Sıvı formlarından biri tercih edildiği takdirde yetişkinler için günde 5 ml, kapsül formu tercih edilirse eğer günde 2 adet kullanımı önerilmektedir. Detaylı bilgi için https://www.mollers.com.tr adresini ziyaret edebilir veya 0 216 450 01 23 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 5. Sinem Reply

  Merhaba ben 13 yaşındaki oğlum için DHA oranı yüksek balık yağı kullanmak istiyorum hangisini önerirsiniz Özellikle DHA sının çok yüksek olması gerekli

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Sinem Hanım. Möller’s Omega-3’ün sıvı formları yüksek miktarda DHA içermektedir. Her 5 ml’sinde 600 mg DHA içerir ve doğal formda balık yağından elde edilmesi nedeniyle vücuttaki biyoyararlanımı da yüksektir. 13 yaşındaki oğlunuz için günde 5 ml’nin düzenli kullanılmasını önermekteyiz. Herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanılmıyorsa, gerekli olduğu takdirde günde 10 ml. kullanımı da mümkündür. Bu miktar 1200 mg DHA içermektedir. Möller’s Omega-3’ün sıvı formları doğal tutti frutti aromalı ve doğal limon aromalı olmak üzere iki çeşittir. Her ikisi de aynı miktar DHA ve EPA içerir. Meyveli sakızların tadına benzer tatlar seviliyorsa tutti frutti aromalısı, limon tadı beğeniliyorsa limon aromalısı tercih edilebilir. Sağlıklı günler dileriz.

 6. Yusuf Reply

  Merhaba. Annem ALS hastası onun için hangisini önerirsiniz ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Yusuf Bey. Öncelikle anneniz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. ALS hastalığı nörolojik bir hastalık olmakla birlikte Omega-3 yağ asitlerinin bu hastalığın ilerlemesini engelleyici olduğu yönünde bir iddiada bulunulamamaktadır. Öte yandan genel olarak sinir sisteminin sağlıklı gelişimi ve güçlendirilmesi amacıyla Omega-3 yağ asitlerinden özellikle DHA’nın faydalı olduğu bilinmektedir. Bu amaçla tavsiye edilen günlük alım miktarında DHA miktarı yüksek olan ve yetişkinlerin de kullanımına uygun olan Möller’s Omega-3 sıvı formunun kullanımını önermekteyiz. Doğal tutti frutti (karışık meyve) veya doğal Limon aromalı olmak üzere iki çeşidi bulunan Möller’s Omega-3 sıvı formundan birini annenizin aroma tercihine göre seçebilirsiniz. Günde 5 ml. kullanımı tavsiye edilmektedir. Omega 3 yağ asitleri, sadece sinir sistemini geliştirmek amacıyla değil, ayrıca kalp ve damar sağlığının korunması, beyin fonksiyonlarının güçlendirilmesi, bağışıklığın gelişimi gibi sağlıklı fiziksel ve zihinsel yaşamı desteklemektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 7. Drej Reply

  Merhaba 32 yaşındayım 1.89 boyundayım ve 65 kiloyum sigarada kullanıyorum (bırakamiyorum) kilo almak istiyorum acaba önereceğiniz bir ürününüz mevcut mu.?
  Teşekkür ler

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Drej. Firmamızın sorumlu olduğu takviye edici gıdalar arasında doğrudan kilo alımınızı sağlayabilecek herhangi bir ürünümüz bulunmamaktadır. Nitekim balık yağlarının da kilo aldırdığı, iştah açtığı yönünde bilimsel açıdan kabul görmüş bir gerçekliği söz konusu değildir. Bu nedenle balık yağlarının kilo aldırdığı iddiasında bulunulamamaktadır. Öte yandan kilo almak yerine, fiziksel ve zihinsel açıdan sağlıklı yaşama hedefindeyseniz, o takdirde omega-3 içeriği yüksek balık yağı, antioksidan desteği gibi takviye edici gıdalardan faydalanabilirsiniz. Sigara içiyor olmanız nedeniyle mutlaka her gün C vitamini takviyesi de almanızı tavsiye ederiz. Omega-3 yağ asitleri vücut tarafından üretilemediği için Omega-3 içeren gıdaların sıklıkla tüketimi veya balık yağı gibi Omega 3 içerikli takviyeler, kalp ve damar sağlığının korunması, beyin fonksiyonlarının güçlendirilmesi, sinir sistemi hastalıklarının önlenmesi, bağışıklığın gelişimi gibi sağlıklı fiziksel ve zihinsel yaşamı desteklemektedir. Möller’s Omega-3 balık yağlarının gerek sıvı formları, gerekse kapsül formu güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri içermektedir ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Detaylı bilgi için https://www.mollers.com.tr adresini ziyaret ederek veya 0 216 450 01 23 no’lu telefondan bize ulaşarak ürünlerin içerikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 8. Elif su Reply

  Merhaba 12 yaşindaki ogluma epa dha nasil bir balik yagi kullanabilirim

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Elif Su Hanım. Möller’s Omega-3 balık yağlarının ülkemizde sıvı ve kapsül olmak üzere iki formu mevcuttur. Möller’s Omega-3 sıvı formlarının günlük tavsiye edilen ölçüsü 5 ml’de 600 mg DHA, 400 mg EPA bulunmaktadır. Ayrıca balıktan gelen doğal A ve D vitaminleriyle günlük vitamin ihtiyacı karşılanmaktadır. Möller’s Omega-3 kapsül formunun günlük önerilen 2 adedinde ise 620 mg EPA, 440 mg DHA bulunmaktadır. Her iki formda günlük omega-3 ihtiyacını karşılayacak miktarlara sahip olup, kalitesiyle tescilli, saflığıyla garantili, doğal ve güçlü içerikli balık yağlarıdır. Omega-3 yağ asitlerinden DHA, beyin fonksiyonlarının gelişimine ve zihinsel açıdan sağlıklı yaşamı desteklemektedir. 12 yaşındaki çocuğunuzun okul başarısına yardımcı olmak amacıyla balık yağı kullanmayı düşünüyorsanız, DHA oranı yüksek balık yağını tercih edebilirsiniz. Möller’s Omega-3 balık yağlarının her iki formunu tercihinize sunar, sağlık dolu günler dileriz.

 9. İSMAİL Reply

  MERHABA…

  ÇOCUĞUMUN GELİŞİMİ İÇİN VERMEK İSTİYORUM VE DAHA ÖNCE FARKLI BİR MARKA KULLANDIM..BU MARKAYI UZUN SÜRE ARAŞTIRDIM VE İNŞ. KULLANACAĞIM…BİR ŞEY SORMAK İSTİYORUM..BALIK YAĞIN TADI NASIL BAZILARI ÇOK KESKİN DİYOR BAZILARI KOLAYCA İÇİLEBİLİR DİYOR. DAHA ÖNCE NİTRUGEN KULLANMIŞTIM ONUN İÇİNDEDE MEYVE AROMALI FAKAT TADİ YİNE KESKİNDİ..BİR ÇOCUK KOLAYCA İÇEBİLİRMİ?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba İsmail Bey. Möller’s Omega-3 sıvı formları, doğal tutti frutti ve doğal limon aromalı seçeneklere sahiptir. Şeker, suni tatlandırıcı ve kimyasal aroma içermemesine rağmen her iki tadıyla da her yıl Uluslar arası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından ödüllendirilen balık yağlarıdır. Çocuklar ve yetişkinler tarafından beğenilen lezzetedir. Tarif etmek gerekirse eğer, içildiğinde önce boğazdan nötr bir likit yağ geçişi hissedilir, hemen akabinde hangi aromalıysa o tat ağızda kalır, sonrasında da balık kokusu rahatsızlığı hissedilmez. Tutti frutti formu tercih edilirse eğer meyveli sakızların tadına benzer tat, limon formu tercih edilirse eğer bariz bir limon tadı ağızda kalır. Nadiren de olsa beğenileme durumu söz konusu olursa eğer, tazeliğiyle garantili Möller’s Omega-3 sıvı formunu süt veya meyve suyu içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 10. Kübra Reply

  Merhaba ben 25 yaşındayım hiç kilo alamyrm 2 çocuk annesiyim 46 kiloyum ama hap yutamiyorum balık yağı surubunu önerdiler faydası olur mu acaba insallah olur artk yıllardır ilaç kullanmakdan sıkıldım 10 kiloya ihtiyacm var 🤐😑

 11. Emine Reply

  Merhaba🦋 ben 3 çocuğuma da möller ‘s şurup kullandım en son aldığım şurubu açtım bir defa kullanıp dolaba koydum ve ben o şurubu kullanmayı unuttum aylarca dolapta kaldı şimdi tekrar kullansam sıkıntı olur mu?

 12. Ali TURHAN Reply

  Merhaba;
  yaklaşık 6 aydır çocuklarıma MÖLLER’S 3 SIVI halini kullanıyorum; çocuklarım boy oranlarının uzaması kemik gelişim ve zeka gibi derecelerin yükselmesi konusunda umut bağladığım bir ürün eğer farklı bir ürününüz var ise ve TÜRKİYE de bulunmuyorsa ULUSLARARASI çalışmalarımdan ötürü yurt dışından ayrıca getirebilme olanağım var bu durum için öneri ve bilginiz dahilinde bir işlem yapmak istiyorum lütfen bu konuda destek ve bilgilerinizi rica ediyorum özelikle boy ve zeka için destek görüş lütfen teşekkürler

 13. Suna Reply

  Merhaba emziren bi anneyim ürünü kullandığımda sütüm de bi fayda görürmüyorum bebegim icin gelisi mi

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Suna Hanım. Emziren bir annenin kendisini omega-3 açısından desteklemesi, anne sütü sayesinde bebeğe de geçiş olacağı için, emzirilen bebeğin de omega-3’den faydalanmasını sağlamaktadır. Elbette bu durum tercih edilen omega-3 kaynağı balık yağının içerisindeki EPA ve DHA miktarına bağlıdır. Ülkemizde bulunan ve yetişkinlerin de kullanımına uygun olan Möller’s Omega-3 balık yağlarından hangi çeşidini kullanmayı tercih ederseniz edin, güçlü içeriğe sahiptir ve emzirilen bebeğin zihinsel ve fiziksel açıdan sağlıklı gelişimini destekleyicidir. Tercih edeceğiniz formu, tavsiye edilen kullanım dozuna uyarak her gün düzenli kullanmanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 14. Ömer Reply

  Merhaba iyi günler oğlum beş buçuk aylık. Doktorumuz urunuunuzu tavsiye etti fakat ürün üzerinde 1 yaşından itibaren kullanım tavsiyesi var. Herhangi bi d vitamini kullanmiyoruz. Ürününuzu kullanmakta tereddüt ettik kullanabilirsiniz doz öneriniz var mı?

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Ömer Bey. Genellikle 1 yaşına kadar D vitamini damlalarının rutin kullanılması ve Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunması nedeniyle, her iki ürünle birlikte alınacak toplam D vitamini miktarı 1 yaşına kadar olan bebeklerde fazla olabileceği düşüncesiyle, ülkemizde Möller’s Omega-3’ün 1 yaşına kadar kullanımı önerilmemektedir. Mesajınızda D vitamini kullanmadığınızı belirtmişsiniz. Bu nedenle, eğer D vitamini içeren başka bir ürün de kullanmıyorsanız eğer, oğlunuz için D vitamininin fazla alınması riski söz konusu değildir. 4 yaş altı çocuklarda günde 2,5 ml. önerilmektedir ve bu miktar sadece 200 IU D vitamini içerir. Oysaki sağlık otoriteleri ve hekimler tarafından 1 yaşına kadar olan çocuklarda 400 IU D vitamini alımı önerilmektedir. Öte yandan size belirtmek istediğimiz bir durum da söz konusu; Oğlunuz halen anne sütü alıyor ise, 6 aylık olana kadar tadı olan başka bir gıdanın verilmesi önerilmemektedir. Oğlunuz için Möller’s Omega-3’ün tutti frutti aromalı sıvı formunu tercih ettiğiniz takdirde, içerisinde şeker, suni tatlandırıcı ve kimyasal aroma olmamasına rağmen doğal karışık meyve aromalı olması sebebiyle, tadı lezzetli gelebilir ve anne sütünden uzaklaşabilir. Bu nedenle anne sütü alımı devam ediyorsa 6 aylık olana kadar kullanmamanızı öneririz. Eğer anne sütü almıyorsa kullanmaya başlayabilirsiniz. Doktorunuz mutlaka tüm bu detayları düşünerek öneride bulunmuştur, fakat bu kadar küçük yaşta başlanma gereği duyulduğu için risk oluşturmamak adına belirtmek isteriz. Şartlar uygun ise Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. kullanabilirsiniz. Kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 15. Merhaba ben kerem Reply

  Merhaba ben kerem 15 yaşındayım boy atmada ve kilo almada etkisi varmı diye sorucaktım

  • Möller's Omega 3 Post authorReply

   Merhaba Kerem Bey, öncelikle Möller’s Omega-3 balık yağlarına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Genel olarak omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı, kilo aldırdığı veya boy uzattığı yönünde herhangi bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Bu nedenle hiçbir balık yağı markası, kilo aldırır veya boy uzatır iddiasında değildir. Balık yağını kullanan kişinin metabolizmal farklılıklardan kaynaklı sonuçlar alınabilmektedir. Fakat balık yağlarıyla ilgili kesinleşmiş olan bilgi şudur ki; sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişim için omega-3 yağ asitleri çok önemlidir. Güçlü bir bağışıklık sistemi, algılama- öğrenme kapasitesinde artış, göz sağlığı ve sinir sistemi gelişimi beklentisi içindeyseniz, yüksek miktarda omega-3 yağ asitleri içeren Möller’s Omega-3 sıvı formunun düzenli kullanımı neticesinde farkını hissedebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen https://www.mollers.com.tr adresini ziyaret ediniz. Sağlıklı günler dileriz.

 16. Muharrem kabak Reply

  Merhaba ben 70 yaşındayım kalp damarlarından ikisi yüzde yetmiş veyuzde otuz tikanik imiş ne tavsiye edersiniz teşekkürler

 17. Emine Reply

  Merhaba benim kızım 5 yaşinda cok iştahsız omega 3 versem olurmu bide yaz aylarında olurmu omega 3 şuruplarını

 18. Meral Reply

  Mrb hocam yeğenim 3 yaşına girmek üzere ama halen yürümüyor doktorlar bi sıkıntı yok dediler yürüyecek dediler ama bşz korkuyoruz bi iki gün önce kapsül balık yağı aldık ama yediremiyoruz ne şekilde verebiliriz yemeğine koysak olur mu bi de günde kaç kapsül verebiliriz ya da verebilir miyiz yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir