Akvaryumda Beslenmeye Uygun Balık Türleri

Balık beslemek dışarıdan bakıldığında zor ve zahmetli görünüyor olsa da temel bakım ritüellerini öğrendikten sonra oldukça kolay bir hobidir. Balıklarla dolu renkli bir akvaryumu izlemenin keyfine vardıktan sonra balıkların bakımı daha bir keyifli hale geliyor. Elbette akvaryumda balık beslemek için uygun balık türleri seçilmelidir. İşte beslenmeye en uygun balık türleri;

Ciklet

Bakımı kolay, akvaryuma uygun bir balık türü olan ciklet, ilk kez balık besleyecek olan kişiler için ideal bir tercih oluşturuyor. Oldukça üretken bir balık türü olan ciklet, kısa sürede yavrular.

Japon balığı

Akvaryumların vazgeçilmez balıklarından biri Japon balıklarıdır. Hareketli bir yapıya sahip olan Japon balıkları rengarenk görüntüleri ile akvaryumu renklendirir, enerji katar. Bakımı kolay, görsel olarak zengin bir çeşide sahip olan Japon balıkları ilk kez balık besleyecek kişiler için ideal bir seçenektir.

Sarı Prenses

Akvaryum balıkları arasında bilindik bir yere sahip olan sarı prensesler, üreme konusunda aktif bir balık türüdür. Kuluçka döneminde 23 gün boyunca yavrularını ağzında tutma refleksi bulunan balıklar, doğumdan sonra özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Akvaryum içerisinde diğer türlere nazaran sakin bir balık özelliği gösterir.

Beta

Beta balıklar naif görüntüleri, benzersiz renkleriyle akvaryumda hoş bir görüntü yaratan farklı bir balık türüdür. Hastalıklara karşı dirençli olan beta balıklar, farklı türden balıklarla aynı akvaryumda uyum içinde yaşayabildiğinden en çok tercih edilen türler arasında yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir