162 yıllık tecrübe

Möller’s Omega 3 dünyada 162 yıldır üretimi yapılan TEK Omega-3 ürünüdür. 1854 yılında Norveçli Eczacı Peter Möller tarafından üretilmiş ve dünyada Omega 3 alanında üretilen ilk markalaşmış üründür. Möller’s Omega 3 günümüzde İskandinav bölgesinin (Norveç, Danimarka, İsveç, Finlandiya, İzlanda, Grönland) Omega-3 alanındaki en büyük gıda takviyesi markasıdır.

Gerçek Norveçli

Möller’s, Peter Möller tarafından Norveç’in Atlantik kıyısındaki Lofoten şehrinde kurulmuştur. Tüm balık yağı üretimi, saflaştırma işlemi ve şişelenmesi Norveç’te yapılmaktadır ve kalitesi Avrupa’daki otoriteler tarafından onaylanmıştır.

Zengin Omega-3 kaynağı

Möller’s Omega-3 sıvı formunun her 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı) doğal formdaki 1200 mg omega-3 yağ asidinin 600 mg’ı DHA ve 400 mg’ı EPA’dır. Her gün alınmaya uygun miktarlarda doğal A ve D vitaminleri ve E vitamini de içermektedir.

Möller’s Omega-3’ün her bir kapsülünde doğal formdaki 600 mg omega-3 yağ asidinin 310 mg’ı EPA, 220 mg’ı DHA’dır.

Kalite ve Güvenilirlik

ISO 22000 üretim kalite sertifikasına sahip Möller’s, Omega-3 yağ asitlerini yüksek kalitede sunmaktadır. Avrupa Farmakopesi ve GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) standartlarında üretimi yapılmaktadır. İşlenme sürecinde yağların doğallığının ve tazeliğinin korunması sağlanırken, aynı zamanda sağlığa zararlı olabilecek toksik maddelerden arındırılması amacıyla “moleküler distilasyon” yöntemiyle hassas ve etkili bir saflaştırma uygulanmaktadır. Üretimin her aşamasında Omega-3 yağ asitleri ve vitamin değerleri, toksik ve mikrobiyolojik maddeler, oksidasyon, koku ve tat açısından sık sık laboratuvar analizleri yapılmaktadır.

“Sürdürülebilir balıkçılık metodu” ile balık türlerinin geleceği için gösterilen çevreci yaklaşım nedeniyle Möller’s Omega-3 “Friend of the Sea” (Deniz dostu) sertifikasına sahiptir.

Möller’s Omega-3 sıvı formunda bulunan A, D ve E vitaminleri sağlığa zararlı olabilecek yüksek miktarlarda olmayıp, her gün alınmaya uygundur.

Möller’s ürünlerinin üretici firması olan Orkla Health (Axellus), Omega-3 yağ asitleri EPA ve DHA pazarlarının sorumluluğunu, gelişmesini ve devamlılığını üstlenmiş, halkın Omega-3 konusunda bilinçlenmesini destekleyen, etik iş ve ürün kalite standartlarını oluşturan GOED’in (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) üyesidir.

Doğallık

Möllers Omega-3 ürünleri, doğal olarak korunan trigliserid formunda balık yağı içermektedir.

Möller’s Omega-3 sıvı formunda bulunan A ve D vitaminleri de morina balığından elde edilen doğal vitaminlerdir. Aroması doğal tutti frutti aromasıdır. Kimyasal aroma, şeker veya tatlandırıcı içermemektedir.

Lezzetli tat

Möller’s Omega-3 sıvı formu doğal karışık meyve aroması ile çocukların ve yetişkinlerin sevdiği bir tada sahiptir. Lezzetli tadı ile Möller’s Omega 3 dünyaca ünlü saygın bir kuruluş olan “International Taste & Quality Institute” tarafından ödüllendirilmiştir.