Möller’s Omega 3 Tüketim Süresi

800x400_8

Balık yağları, kapakları ilk açıldığı andan itibaren havayla temasa geçer. Balık yağının havayla temasa geçmesiyle de oksidasyon süreci başlar. Bu sürecin yavaş veya hızlı ilerlemesi, balık yağının üretim kalitesine, havanın oksijeni ile temas etme sıklığına, saklandığı ortamın sıcaklığına ve doğrudan güneş ışığına maruz kalıp kalmamasına göre değişir.  Bu nedenleri en aza indirgeyebildiğiniz takdirde oksidasyon süreci yavaşlayabilmektedir. Sağlığı tehlikeye atmamak amacıyla gıdalarda kullanılan antioksidanların da ilave edilmesi oksidasyon sürecini mümkün olduğunca geciktiren önemli bir destektir.

Okside olmuş bir balık yağının kullanılması önerilmez. Çünkü böyle bir balık yağı tazeliğini ve besin değerini yitirmiştir, kalitesi bozulmuştur, tadı ve görüntüsü değişmiştir, vücudumuz için zararlı olabilecek hale dönüşmüştür.  Bu nedenle, tüm balık yağı ürünleri için ambalajın üzerinde belirtilen saklama koşullarına ve kapağı açıldıktan itibaren tüketilmesi tavsiye edilen sürenin aşılmamasına özen gösterilmelidir.

Üretim kalitesi tescilli olan Möller’s Omega 3’ün kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve 3 ay içinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu süre boyunca tazeliği ve kalitesi garantilidir, güvenle kullanabilirsiniz.

Möller’s Omega 3 Tüketim Süresi” yazısına 2 yorum yapıldı

  1. Sibel Keçici Erbul

    Merhaba balik yagini 3,5 yasindaki kizim icin kullaniyorum. Actigimdan beri buzdolabinda sakliyorum fakat bir gece oda sicakliginda kaldi. Kullanmamda sorun var midir acaba ??

  2. Möller's Omega 3 Post author

    Merhaba Sibel Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formu, doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığı veya ateş yanı, kalorifer yanı gibi sıcakla temas sağlanabilecek yerde olmadığı müddetçe, 1 gün gibi kısa bir süre oda sıcaklığında muhafaza edilmesi oksidasyon riski oluşturmaz. Fakat daha uzun süreli oda sıcaklığında bırakmamanızı ve yeniden buzdolabında muhafaza etmeye başlamanızı öneririz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir