Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı

Image44

Birçok anne ve baba balık yağına karşın bilinçsiz ve eksik bilgilere sahiptir. Aslında balık yağı çocukların kullanması gereken en önemli besin takviyesidir. Yapılan araştırmalarda Omega-3’ün, çocuklarda zihinsel gelişimi olumlu etkilediği gözlenmiştir.

Göz sağlığı açısından da önem taşıyan Omega-3, çocuklarda görme problemlerinin önlenmesinde önemli bir destektir.

Yaşamımızın her dönemindeki ihtiyacımız

Anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Hamile bir bayanın omega-3 içerikli gıdaları sıklıkla tüketmesi veya omega-3 kaynağı olan balık yağlarının kullanılması ile bebeğin ihtiyacı karşılanmaktadır. Erken gelişim döneminde başlayan omega-3 ihtiyacı yaşamın her döneminde süregelmektedir.

Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı” yazısına 379 yorum yapıldı

 1. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Serkan Bey. Möller’s Omega-3 sıvı formu için bahsettiğiniz onay gerekliliği yoktur ve Möller’s Omega-3 sıvı formu güvenle kullanabileceğiniz balık yağıdır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiler ve referansları şöyledir: Bahsettiğiniz sertifika programı, GOED “Plus” kategorisi üyesi olan “Nutrasource Diagnostics” isimli Kanada menşeli, özel ve ticari bir firmanın uyguladığı sertifika programıdır. Nutrasource Diagnostics firmasının akredite laboratuvarı mevcut olup, GOED standartları doğrultusunda hazırlanan analiz kriterleri uygulanarak balık yağı analizi yapmaktadır. Fakat diğer akredite gıda laboratuvarları gibi, sadece balık yağı analizi değil, bunun haricinde GDO, enzim ve diğer ürün analizleri de yapan bir kuruluştur. Kendilerine başvuru yapan firmaların balık yağları incelenmekte ve kontrol standartlarına göre uygun olanlar web sitesinde açıklanmaktadır. Fakat kendileri tarafından asla bir markanın veya firmanın onaylanmadığı da belirtilmektedir. Web sitesi incelendiği zaman, ülkemizde oluşturulmaya çalışılan “sadece bu firma tarafından isimlendirilmiş olan balık yağı analizinin yapılmasının gerekli olduğu” gibi bir ifade de asla bulunmamaktadır. Referans: http://www.nutrasource.ca/ifos/resources/faq-consumer.aspx. Nitekim diğer balık yağı analizi yapan akredite gıda laboratuvarları da gerekli olan kriterler doğrultusunda analiz yapmakta ve sonuçları firmalarla paylaşmaktadır. Sonuçlar hakkında bilgi edinmek isteyen tüketiciler, balık yağı üretici veya pazarlama firmasıyla temasa geçtikleri takdirde de analiz sonuçlarını elde edebilmektedirler. Möller’s Omega-3’ün üretici firması “Orkla Health” de, küresel bir kuruluş olan, üretici firmalar tarafından en sıkı kalite ve saflık standartların uygulanması ve tüketiciye yüksek kalite ve güvenilir balık yağlarının ulaştırılması amacıyla oluşturulmuş olan GOED (Global Organization for EPA and DHA Omega-3s) “Plus” kategorisi üyesidir. GOED standartları CRN’in (Council for Responsible Nutrition) Omega-3 Çalışma Grubu Üyeleri tarafından geliştirilmiştir. Referans: http://www.goedomega3.com/index.php/our-members/list-of-goed-members
  Möller’s Omega-3’ün üretici firması olan Orkla Health’in, kendisi gibi GOED “Plus” kategorisinde olan ve aynı kalite kontrol standartları uygulayan başka bir özel ve ticari firmaya analiz yaptırması gerekliliği yoktur. Referans: http://www.goedomega3.com/index.php/our-members/list-of-goed-members
  Möller’s Omega-3 üretiminde zaten GOED standartları uygulanmaktadır. Möller’s Omega-3 Norveç menşelidir ve Norveç otoritelerince de kalitesi sertifikalandırılmıştır. ISO 22000:2005 üretim kalite sertifikasına sahiptir. Bu sertifika, “22000” ile en üst düzeyde üretim kalitesinin uygulandığını belgelediği gibi “2005” ifadesi ise üretimin her partisinde aynı üretim kalitesinin uygulandığının taahhüdü ve göstergesidir. Möller’s Omega-3 balık yağları her ne kadar ISO 22000:2005 ile her partide aynı kalite garantisiyle üretilmesine rağmen, her üretim partisi için analizler yeniden yapılmakta, ülkemize ithal edildiği zaman da TC Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından akredite laboratuvarlara gönderilerek yeniden analizi yaptırılmaktadır. Möller’s Omega-3’ün etken maddelerinin miktarı, yağ asitleri değerleri, mikrobiyal kontrolleri, saflığını (kurşun, civa, arsenik, dioksin, PCBler gibi ağır metallerden ayrıştırılması) gösteren toksik madde değerleri, stabilitesi, tat ve koku analizleri yapılmakta, saflık değerleri Avrupa’nın önemli ve bilindik akredite laboratuvarı olan en gelişmiş biyoteknolojik analiz metotlarını kullanan “Eurofins Laboratory” tarafından analiz edilmektedir. Ayrıca, Norveç Cod Liver Oil’ı olarak bilinen ve 164 yıldır dünyaya yayılmış Möller’s Omega-3 markasının sıvı formunun, Norveç Beslenme Kurulu tarafından 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının önerilmesi de güvenilirliğinin bir başka göstergesidir. Möller’s Omega-3’ün yukarıda bahsettiğimiz belgelerinin tarafınıza ulaştırılmasını isterseniz eğer, info@mollers.com.tr adresinden mail adresinizi belirttiğiniz takdirde size göndermekten memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler dileriz.

 2. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Hülya Hanım. Möller’s Omega-3, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımı önerilen, diğer Avrupa ülkelerinde de 6 aylık bebeklik döneminden itibaren kullanım dozu etiketinde belirtilen balık yağıdır. Ülkemizde ise genellikle 1 yaşına kadar D vitamini damlaları kullanılması ve Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunması nedeniyle, fazla D vitamini alım riskini önlemek amacıyla 1 yaşına kadar bu iki ürünün birlikte kullanılması önerilmez. Bu nedenle eğer halen D vitamini damlası kullanıyor iseniz 1 yaşına kadar Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmamanızı önermekteyiz. Eğer D vitamini damlası kullanımını tamamladıysanız, Möller’s Omega-3 sıvı formunu bebeğinize günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 3. Gizem altın

  Merhaba 3 aylık ikizlerim için doktor möller Omega 3 takviye tavsiye etti ancak blogdaki Yorumları okuduğunda günlük başka d vitamini takviyesi ile önerilmediğini gördüm şuan günlük Multi tap te veriyorum bi yan etkisi olur mu teşekkürler

 4. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Gizem Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formu tek başına, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanılmaktadır. Öte yandan, her iki ürün içerisinde A ve D vitamini bulunması nedeniyle, bu iki ürünün birlikte kullanılıp kullanılamayacağı ise, günlük alınan toplam A ve D vitaminine bağlıdır. Bahsettiğiniz ürünün içeriğini incelediğimiz zaman bebekleriniz için günlük 400’er IU D vitamini alımını sağlamaktasınız. Doktor önerisiyle farklı bir doz uygulanmadığı müddetçe, ülkemizdeki rutin uygulamaya göre, 1 yaşına kadar olan bebeklik döneminde zaten günde 400 IU D vitamini alınması gerekmektedir. Möller’s Omega-3’ün günlük 2,5 ml’si ile (yarım tatlı kaşığı ile) 200 IU (= 5 µg) D vitamini alımı da sağlanmaktadır. Her iki ürünün birlikte kullanılması durumunda günlük 600’ar IU D vitamini alımı sağlanacağından dolayı bu miktar fazla gelebilir. Benzer durum A vitamini için de geçerlidir. Her iki ürün ile birlikte toplam 425 µg (mikrogram) A vitamini alımı olacaktır. Kullanıyor olduğunuz diğer vitamin içerikli ürünün kullanım dozunu yarıya düşürme imkanı olsaydı, o takdirde yarım doz o üründen, günde 2,5 ml de Möller’s Omega-3’ün birlikte kullanımında sakınca olmayacağını belirtebilirdik. Fakat diğer ürünün dozunu bölebilme imkanı olmayacağından dolayı, 1 yaşına kadar bu iki ürünün birlikte kullanılmamasını önermekteyiz. 1 yaşına kadar içerisinde A ve D vitamini olmayan bir omega-3 ürünü kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3’ü ve diğer vitamin içerikli ürünü birlikte kullanmaya başlayalı kısa bir süre olduysa eğer, vücut tarafından tolere edilecektir. Her iki ürünün birlikte uzun süreli kullanımlarında vücutta birikici etki gösterebilir. Eğer bir müddettir birlikte kullanıyor iseniz, bu konuyu doktorunuza bahsetmenizi önermekteyiz. Fakat 1 yaşından itibaren Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. olarak bebeklerinize kullanmaya başlamanızda bir sakınca yoktur. Yardımcı olabileceğimiz başka sorunuzun olması durumunda bize ulaşmanızdan memnuniyet duyar, bebeklerinize ve sizlere sağlıklı günler dileriz.

 5. Kübra

  Merhabalar 11aylık oğlum var çok zayıf kilo alması icin kullanabilir miyim yaraması icin günde ne kadar tüketmesı lazım

 6. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Kübra Hanım. Omega-3 kaynağı olan balık yağlarının iştah açtığı ve kilo aldırdığı yönünde kabul görmüş bilimsel çalışması yoktur. Bu nedenle kilo alması amacıyla etkili olduğu iddiasında bulunulamamaktadır. Bazı ebeveynler çocuklarının Möller’s Omega-3 kullanımı ile kilo aldığını belirtirken, bazı ebeveynler kilosunda herhangi bir değişiklik olmadığını da belirtmektedirler. Kişisel metabolizmal dengenin farklılığından kaynaklanan bir durum söz konusu olabilir. Öte yandan şu bir gerçektir ki; Omega-3 yağ asitleri çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek olmaktadır. Çocukların algılama, öğrenme kapasitelerinde artışı, beyin gelişimini, göz sağlığını ve sinir sistemi gelişimini desteklediği gibi, kalp ve damar sağlığının korunmasına ve bağışıklık gelişimine de yardımcı olduğu bilimsel açıdan kabul görmüştür. Möller’s Omega-3 güçlü içeriğe sahip doğal balık yağı olması nedeniyle, düzenli kullanımı neticesinde bu etkileri gözlemleyebilirsiniz. Tahminimizce halen oğlunuza D vitamini damlası veriyor olmanızdan dolayı, bir yaşını doldurduktan sonra Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) vermeye başlamanızı önermekteyiz. Eğer D vitamini damlası kullanmayı tamamladıysanız, şimdi de Möller’s Omega-3 kullanmaya başlayabilirsiniz. Kapağı açıldıktan itibaren tazeliğini korumak amacıyla buzdolabı rafında saklamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 7. Canan

  Merhabalar Möller balık yağı alıcam aynı zamanda nutrigen üzüm kullanıyorum ikisinin içinde d vitamini var bundan dolayı d vitamini kesimmi (d vitaminine wellcare kullanıyorum) 11 aylık oğlum

 8. Sena

  Merhabalar. Peki 16 aylık bir bebeğe wellcare 400 ıu d vitamini ve möllers balık yağı 2.5 ml verilebilir mi? Ya da gün aşırı mı vermek daha iyi olur?

 9. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Sena Hanım. Pediatri Kongrelerinde, 1 yaşına kadar günlük 400 IU, 1-70 yaş aralığında günlük 600 IU, 70 yaş üzerinde ise günlük 800 IU D vitamini miktarının her gün kullanılması gerektiği belirtilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş altı çocuklar için günlük kullanımı tavsiye edilen 2,5 ml’sinde 200 IU D vitamini bulunmaktadır. Bahsettiğiniz ürünle birlikte kullanılması durumunda toplamda günlük 600 IU D vitamini alımı olacağından dolayı risk oluşturmamaktadır. Nitekim sağlık otoriteleri tarafından yaş gruplarına göre maksimum alınabilecek günlük D vitamini miktarları belirlenmiş olup, 1-10 yaş grubu çocuklar için doktor önerisi ile günde 50 mcg’a denk gelen 2000 IU’ya kadar D vitamini alımının güvenilir olduğu belirtilmektedir. Bu nedenle tercihiniz doğrultusunda ister doktorunuza danışarak her iki ürünün birlikte kullanılıp kullanılamayacağını öğrenebilirsiniz, ister bu bilgiler doğrultusunda her gün birlikte kullanabilirsiniz. Bir başka alternatif olarak da Möller’s Omega-3’ü gün aşırı kullanmak isterseniz eğer, şu konuda sizi bilgilendirmek isteriz: Möller’s Omega-3 sıvı formu 250 ml’lik hacimdedir. Bebeğinize günlük 2,5 ml’yi gün aşırı kullandığınız takdirde 200 günlük kullanım süresi olacaktır. Oysaki Möller’s Omega-3’ün kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca tazeliğini korumaktadır ve bu süre içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 200 gün kullanılacak olması tavsiye edilen bu sürenin fazlasıyla aşılması anlamına gelmektedir. Tazeliğin ve kalitenin korunma garantisi olmadığı için bu süreyi aşmış olan balık yağlarının kullanımı tavsiye edilmez. Bundan dolayı ambalajın yarısındayken atmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda size önerimiz şudur: Möller’s Omega-3 sıvı formunun yetişkinlerin de kullanımına uygun olduğunu hatırlatmak isteriz. Eğer kendi sağlığınız için de kullanmak isterseniz, günde 5 ml. tükettiğiniz takdirde çocuğunuzla birlikte aynı ambalajı kullanarak tazeliğin korunduğu süre içerisinde bitirilmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 10. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Canan Hanım. Anladığımız kadarıyla şu an hem D vitamini damlası, hem de D vitamini içeren başka bir takviye edici gıdayı birlikte kullanıyorsunuz. Öncelikle şu konuya açıklık getirmek isteriz; Doktorunuz tarafından farklı bir doz uygulaması yapılmadıysa eğer genellikle 1 yaşına kadar olan çocuklar için günlük 400 IU D vitamini kullanımı önerilmektedir. 1 yaşından itibaren ise 600 IU D vitamini alınabilir. Möller’s Omega-3 kullanmasanız bile, halen kullanıyor olduğunuz diğer iki ürün ile birlikte, 1 yaş altındaki çocuğunuza 400 IU’lik D vitamini damlası kullanıyor olduğunuzu tahmin ederek, üzümlü takviye edici gıdadan da günlük 200 IU D vitamini aldığınızı düşünerek toplamda 600 IU D vitamini vermiş oluyorsunuz. 1 yaş altı çocuklar için güvenilir sınır olarak günlük maksimum 25 mcg’a denk gelen 1000 IU’ya kadar D vitamini alınabileceği, 1 yaşından itibaren de 50 mcg’a denk gelen 2000 IU alınabileceği belirtilmektedir. Fakat bu kadar yüksek dozlar genellikle D vitamini eksikliği olan çocuklarda kandaki D vitamini seviyesini normal değere ulaştırabilmek amacıyla günlük doz olarak verilmektedir. Bu nedenle bu kadar yüksek alım dozunu muhakkak doktora danışmanızı önermekteyiz. Öte yandan Möller’s Omega-3 sıvı formunun 4 yaş altı çocuklar için tavsiye edilen günlük kullanım dozu olan 2,5 ml’sinde 200 IU D vitamini bulunmaktadır. Diğer iki ürüne ilave Möller’s Omega-3 de kullanıldığı takdirde günlük 800 IU D vitamini alımı olacaktır. Bu nedenle tavsiyemiz şöyledir: Genellikle 1 yaşında D vitamini damlaları kullanımı tamamlanmaktadır. Bu damlayı bıraktıktan itibaren, (tahminen 1 yaşını doldurduktan sonra) günde 2,5 ml. Möller’s Omega-3 sıvı formu ile birlikte diğer takviye edici gıdayı birlikte kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 11. Yasin

  Mrb.mollers balik yagini kapsul formunda yetiskinler icin kullandigimizda ,D vitamini kullaniminda dikkat etmememiz gereken bir miktar var mi?Yani sivi formu icin dikkat cektiginiz bu konu kapsul icinde gecerli mi?Birde annem romataid artrid hastasi balik yagi kullanmasinin bir yarari ya da zarari(kullandigi romatizma ilaclari var) olur mu?tesekkur ederim..

 12. mustafa

  merhaba 13aylık kız bebeğine balık yağı verilirmi bebeğin kalbinde doğuştan delik var sakıncası olurmu balık yağının

 13. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Mustafa Bey. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Her bireyin anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamı boyunca omega-3 yağ asitlerine ihtiyacı vardır. Vücut tarafından üretilemediği için, ihtiyaç ancak omega-3 içeren besinlerin tüketilmesinden veya balık yağı gibi omega-3 içerikli takviye edici gıdalardan karşılanabilmektedir. Kardiyoloji kılavuzları tarafından, kalp ve damar sağlığının korunması amacıyla omega-3 yağ asitleri kullanımı önerilmektedir. Tüm bu bilgilere rağmen, kızınıza omega-3 içeren balık yağı verip veremeyeceğiniz konusunu doktorunuza danışmanızı ve doktorunuzun önerisiyle kullanmaya başlamanızı önermekteyiz. Doktorunuz onayladığı takdirde, Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 14. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Yasin Bey. Öncelikle anneniz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formu ile kapsül formu içerikleri farklıdır. Möller’s Omega-3 kapsül formu içerisinde D vitamini bulunmamaktadır. Bu nedenle D vitamini açısından bir uyarı gerekliliği söz konusu değildir, güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Romatoid artrit hastalarında Omega-3 kaynağı olan balık yağı kullanımının herhangi bir zararı olmadığı gibi, aksine faydası olduğu bilinmektedir ve kullanılan diğer romatoid ilaçlar ile herhangi bir etkileşimi de yoktur. Omega-3 yağ asitlerinin antienflamatuar (iltihap önleyici) etkisi nedeniyle hastalığın ilerlemesini önleyici etkisi söz konusudur. Öte yandan şunu da belirtmek gerekir ki; Romatoid artritin derecesine bağlı olarak bu etkinin görülebilmesi için doktor önerisiyle yüksek doz kullanımı gerekli olabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 15. KAMİL

  Merhaba; 16 aylık bir oğlumuz var, şu anda herhangi bir takviye almıyor yorumlardan yola çıkarak kaç ml möller’s omega 3 almalıyım (şişe açıldıktan sonra belli bir kullanım süresi varmı? ) ve günlük dozu ne olmalıdır ? iyi günler..

 16. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Kamil Bey. Oğlunuza her gün, günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) Möller’s Omega-3 sıvı formunu verebilirsiniz. Möller’s Omega-3 250 ml’lik hacimlidir. Her gün 2,5 ml. kullanımı ile 100 günlük kullanım imkanı sağlamaktadır. Möller’s Omega-3’ün şişe kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve 3 ay içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yardımcı olabileceğimiz başka sorunuzun olması durumunda bize ulaşmanızdan dolayı memnuniyet duyar, sağlıklı günler dileriz.

 17. Muhammet

  Selamlar mollers omega 3 şurup antioksidan içeriyor mu? Omega 3 antioksidanlarla alınması daha faydalı sanırım teşekkürler

 18. Gulcan

  Merabalar benim 27 aylik kizim var balik yagi baska firmalarin daha once cok kullandim mollers dede diger firmalar gibu 2 ay kullanip 1 ay ara vermemiz gerek mi yoksa 3 ay boyunca araliksiz kullanmamz mi lazim

 19. Funda Altuncu

  Merhabalar. Oğlum 17 yaşında möhler OMEGA 3 kullanmak istiyorum . 188 boy 96 kg ne kadar ölçü vermeliyim…

 20. Merve

  Merhabalar 2 yaşındaki kızım için kullanmak istiyorum

 21. Sezen

  Merhaba bu gun uzman çocuk doktorumuz 6 yaşından 2 ay alan oğluma mollers tabletten günde 1 tane kullanmamızı önerdi ama kutunun üzerinde yetişkinlere yönelik yazdığı için teretdudte kaldım kullanabilirmiyiz bir sakıncası varmı cevap verirseniz sevinirim tsekkurler

 22. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Funda Hanım. Oğlunuz için Möller’s Omega-3 sıvı formu tercihinde bulunacaksanız, yetişkinlerin günlük kullanım dozu olan 5 ml (1 tatlı kaşığı)’ de yüksek miktarda omega-3 bulunması nedeniyle, günlük ihtiyacını karşılayacaktır. Ancak Möller’s Omega-3’ün 5 ml’inde 1000 mg omega-3 bulunmasına rağmen, daha fazla miktarda omega-3’e ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, 11 yaşından itibaren önerilen 10 ml ölçüsünü de kullanabilirsiniz. Eğer Möller’s Omega-3 kapsül formunu kullanmayı düşünürseniz, 2 veya tercihinize göre 3 kapsül ile günlük omega-3 ihtiyacını karşılamış olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

 23. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Muhammet Bey. Omega-3’ler ile birlikte antioksidan kullanılmasının 2 nedeni vardır. 1. neden serbest radikallerin zararlı etkilerini önleyerek hücresel yapılarımızın zarar görmesini engellemek ve böylece sağlıklı hücre yapılarını güçlendirerek, bağışıklığı kuvvetlendirmek için… Bu amaçla A, C, E vitaminleri, selenyum, çinko, bakır, manganez mineralleri, koenzim Q10 gibi birçok antioksidan etkili kaynak mevcuttur. Balık yağları ile bu gibi antioksidan etkili kaynakların birlikte alınmasının zararı yoktur ve hatta omega-3’ün etkilerinden birisi olan bağışıklığın güçlendirilmesine katkıda bulunur. Fakat balık yağları ile antioksidanın mutlaka birlikte alınması da şart değildir ve omega-3’ün vücuttaki etkinliğini veya yutulduktan sonra vücutta bozulmasını önlemek amacıyla da gerekli değildir. Tek başına omega-3 yeterli olabilmektedir. 2.neden ise balık yağlarının okside olmasını geciktirerek kalitesini ve tazeliğini korumak için… Genellikle kaliteli balık yağlarının üretim aşamasında içerisine muhakkak antioksidan katılmaktadır.
  Möller’s Omega-3 hem sıvı formu, balık yağının bozulmasını geciktirmek ve tazeliğini korumak amacıyla doğal antioksidan olan “tokoferolce zengin ekstrakt” içermektedir. Ayrıca Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde sağlığımız açısından ilave etkinlik sağlayacak antioksidan etkinlikleri olan “A ve E vitaminleri” de bulunmaktadır. Bu sebeple Möller’s Omega-3 ile birlikte antioksidan alınmasının gerekliliği yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 24. Möller's Omega 3 Post author

  Gülcan Hanım merhaba. Genellikle balık yağlarının saflık kriterlerinin birbirinden farklı olması, saflığından tereddüt yaşanılması ve bu nedenle vücutta ağır metal birikme riskinin olabileceğinin düşüncesiyle bir süre kullanılıp ara verilmesi yönünde tavsiyeler de bulunulabilir. Ancak Möller’s Omega-3 için bu durum söz konusu değildir. Mükemmel bir saflığa sahip olan Möller’s Omega-3 balık yağları kullanıldığı süre boyunca ara verilmesine gerek yoktur. Saflığının mükemmelliği analiz sertifikalarıyla gösterildiği gibi, Norveç’te 4 haftalık bebeklik döneminden itibaren kullanımının Norveç Beslenme Kurulu tarafından önerilmesi de bir başka göstergesidir. Bu nedenle Möller’s Omega-3 balık yağını istediğiniz süre boyunca kesintisiz kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 25. Tugba

  Merhabalar 39 aylık kızıma aldım ürününüzü sabah aksam ac tok nasıl kullanmamızı önerirsiniz teşekkürler

 26. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Sezen Hanım. Möller’s Omega-3 kapsül formu, küçük yaşlardaki çocuklarda yutma güçlüğü yaşanabileceği düşüncesiyle, risk oluşturmamak amacıyla ambalajı üzerinde 11 yaşından itibaren kullanımı tavsiye edilmektedir. Oysaki içeriğinden dolayı daha küçük yaş grupları tarafından kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kapsül yutma problemi yaşamayan daha küçük çocuklar tarafından da kullanılabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 27. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Merve Hanım. 2 yaşındaki kızınız için Möller’s Omega-3 sıvı formunu, günlük kullanım miktarı olan 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) ölçüsünde kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 28. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Tuğba Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu kızınıza günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir