Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı

Image44

Birçok anne ve baba balık yağına karşın bilinçsiz ve eksik bilgilere sahiptir. Aslında balık yağı çocukların kullanması gereken en önemli besin takviyesidir. Yapılan araştırmalarda Omega-3’ün, çocuklarda zihinsel gelişimi olumlu etkilediği gözlenmiştir.

Göz sağlığı açısından da önem taşıyan Omega-3, çocuklarda görme problemlerinin önlenmesinde önemli bir destektir.

Yaşamımızın her dönemindeki ihtiyacımız

Anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Hamile bir bayanın omega-3 içerikli gıdaları sıklıkla tüketmesi veya omega-3 kaynağı olan balık yağlarının kullanılması ile bebeğin ihtiyacı karşılanmaktadır. Erken gelişim döneminde başlayan omega-3 ihtiyacı yaşamın her döneminde süregelmektedir.

Çocuklarda Balık Yağı Kullanımı” yazısına 242 yorum yapıldı

 1. Beyhan

  Merhaba kızım 5 yaşında çok sık hastalanır. Grip sürekli en ufak hava serinlik hapşırık burnu akıyor bağışıklığı çok zayıf her zaman serum yiyerek kendine geliyor 2 gece hast yatıyor okula başlıca üründen alsam fayda görür müyüm yemek çeşit yemiyor iştah açar mi

 2. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba. Omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’nın bağışıklık gelişimi üzerine olumlu etkileri olduğu gibi, A, D ve E vitaminlerinin de bağışıklık gelişimini desteklediği bilinmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu yüksek miktar omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA içermesinin yanında doğal A ve D vitaminleriyle birlikte E vitamini de içermektedir. Takviye edici gıdalar ilaç olmadıkları için faydası kullanılmaya başlar başlamaz hissedilemeyebilir. Düzenli kullanım neticesinde zamanla farkı gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle, omega-3 takviyesine başlamak için muhakkak okul dönemini beklemeniz gerekmemektedir. Yazın dahi her mevsim düzenli kullanabilirsiniz. Öte yandan omega-3 yağ asitlerinin iştah açtığı veya kilo aldırdığı yönünde bilimsel bir veri bulunmaması nedeniyle iştah açtığı yönünde bir iddiada bulunulamamaktadır. Fakat sağlıklı fiziksel ve zihinsel gelişimi desteklediği bilinmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 3. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Şeyda Hanım. Öncelikle kızınız için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega 3’ün antibiyotikle birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur, birlikte kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 sıvı formu hem çocuk hem de yetişkinler tarafından kullanıma uygundur. Kendiniz için de düzenli kullandığınız takdirde fiziksel ve zihinsel sağlıklılığın devamlılığı desteklenmektedir. Ayrıca günümüzde ciddi boyutlara ulaşmış olan D vitamini eksikliğinin önlenmesi amacıyla, günlük D vitamini ihtiyacını karşılayan doğal kaynaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 4. Sevgi

  yatmadan öncemi kullanmak gerekiyo. Aç tok farkediyomu acaba. 6 yaşında çocuk icin

 5. Duygu doğan

  Merhaba kızım 30 aylik mörllens kullaniyorz fakat 3 aylik olduğu için süresi şişenin yarısına bile inmeden atmak zorunda kalıyoruz. 3 ayı geçince kullanılmamalımı?

 6. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Duygu Hanım. Acaba kızınız için günlük kullandığınız miktar ne kadardır? Veya her gün düzenli mi kullanıyorsunuz? Möller’s Omega-3 sıvı formu 4 yaş altındaki çocuklar için günde 2,5 ml. önerilmektedir. Eczacılıkta yarım tatlı kaşığının 2,5 ml.’ye denk geldiği belirtildiği için, pratik uygulamada yarım tatlı kaşığı olarak da ifade edilebilmektedir. Düzenli kullanıldığı takdirde 250 ml’lik ambalaj 100 günde tüketilmektedir. Eğer düzenli kullanmanıza rağmen bu sürede bitmiyorsa, sizden ricamız tüm ilaç şuruplarında bulunabilen ölçekli kaşığı kullanarak 2,5 ml’yi vermenizdir. Ayrıca, Möller’s Omega-3 sıvı formunun yetişkinlerin kullanımına da uygun olduğunu belirtmek isteriz. İsterseniz kendiniz için de kullanabilir, günlük omega-3 yağ asitleri ve D vitamini ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Tüm sıvı formlu balık yağları için, kapağı açıldıktan itibaren hava ile doğrudan temas etmesi neticesinde oksidasyon süreci başlar. Ambalaj üzerinde kapağı açıldıktan itibaren buzdolabında saklanması ve belirtilen süre içinde tüketilmesinin önerilmesi, balık yağının oksidasyondan korunarak bozulmasının önlenmesi ve güvenli tazelikte tüketilmesinin sağlanması amacıyladır. Bu nedenle Möller’s Omega-3 üzerinde belirtilen kapağı açıldıktan sonraki 3 aylık süre, tazeliğin ve kalitenin garantili olduğu süredir. Bu süreyi geçmiş ürünlerin tazelik garantisi olmamasından dolayı kullanılmaması tavsiye edilir. Sağlıklı günler dileriz.

 7. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Hatice Hanım. Möller’s Omega-3 balık yağı ile demir içerikli ürünü birlikte kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 sıvı form ve bahsettiğiniz diğer takviye edici gıdayı,her ikisinin içeriğinde de D vitamini olması nedeniyle, doktorunuzun belirttiği gibi dönüşümlü kullanmanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 8. Leman

  Merhaba 7 yaşında bir kızım war.peynir,süt,et we yumurta kesinlikle tüketmiyor yediremiyoruz.bir eczacıdan balık yağının faydası olacağını duydum,internette araştırdım sizinkinin yararlı olacağını düşündüm ama kullanım bilgileri tam olarak werilmemiş aç karnına mı tok karnına mı yazarsanız sewinirim

 9. Leman

  Merhaba aç karnına mı yoksa tok mu wermek gerekiyor balık yağının sıwı formunu cwp werirseniz sewinirim

 10. Sevda

  Merhaba oğlum down sendromu balık yağı kullanmak istiyorum herseyi yiyemiyor çok sık geniz akıntısı oluyo hasta oluyo kullansam faydasını gorurmuyum

 11. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Sevda Hanım. Omega-3 yağ asitleri, sağlıklı yaşamı desteklemekte, düzenli kullanımı bağışıklık gelişimine de yardımcı olmaktadır. Möller’s Omega-3, güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri içerir. Sıvı formu ayrıca doğal A ve D vitaminleriyle birlikte, E vitamini de içermektedir. Bu vitaminlerin de bağışıklık gelişimini desteklediği bilinmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 12. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Leman Hanım. Möller’s Omega-3, aç veya tok karnına günün herhangi bir saatinde alınabilir. Bazı balık yağları, aç karnına alındığında balık kokusu rahatsızlığı oluşturduğu için tercihen tok karnına alınması tavsiye edilir. Fakat bu durum Möller’s Omega-3 için geçerli değildir. Möller’s Omega-3 sıvı formunun kalitesi ve doğal karışık meyve aromasından kaynaklı, ağızda meyveli sakızların tadı gibi tat kalması nedeniyle, balık kokusu rahatsızlığı hissedilmez. Kızınız ister aç, ister tok karnına kullanabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 13. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Leman Hanım. Möller’s Omega-3, günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına alınabilir. Sağlıklı günler dileriz.

 14. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Özge Hanım. Öncelikle oğlunuza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Eğer oğlunuz balık ve balık ürünlerine karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsa, balık yağına karşı da alerjik reaksiyon gösterme ihtimali olabilir. Eğer balık alerjisi balık proteininden kaynaklanıyorsa, Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisindeki protein miktarı “sıfır” olmasına rağmen, yiine de alerjik tepkime yapmayacağı yönünde kesin bir iddiada bulunulamaz. Doktorunuzun gözetiminde olmanızdan dolayı, öncelikle oğlunuzun yaşına uygun olarak önerilen günlük kullanım dozu olan 2,5 ml. (yarım tatlı kaşığı) yerine, ilk denemelerde daha az miktarı denemeniz, alerjik reaksiyon yok ise önerilen doz ile devam etmenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı günler dileriz.

 15. Bahar

  33 Aylık kızıma 1 ekim itibari ile möller’s balık yagı kullanimina basladim . Diger balik yaglari gibi tadinin kotu olmasindan korkuyordum fakat kızım cok severek hatta bir kasik daha isteyerek basladi . Bu benim icin sevindirici bir durum oldu . Bagisikligimiz zayif , allerjik astimlı bir çocuğuz birde takviye imum44 kullaniyoruz
  Ikisini birlikte kullanmamiz ağır gelir mi?

 16. Zeynep

  Kızım 7 yaşında ciddi derecede uykusuzluk huzursuzluk ve agresiflik halimde. Son çare psikiyatri ye getirdik o da prozac ve atarax verdi. Kullanmak istemiyorum 2 haftadır deniyorum olduğundan dahada agresif hale geldi. Omaga 3 ve b12 eksikligininde huzursuzluk ve agresifliğe sebep olduğunu duydum sizce bırakıp möller omega ya başlamamın yararı olur mu? Ayrıca kullanırsam ne kadar vermeliyim 7 yaşındaki kızıma ?

 17. Cyln

  28 aylik kizim var balik yagi aldim aksam uyumadan once bir kasik vermemi söyledi eczane ama aksamlari süt iciyor sutten sonra versem zarari olur mu

 18. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba, Möller’s Omega-3’ü günün herhangi bir saatinde aç veya tok karnına verebilirsiniz. Muhakkak akşam vermek gerekli değildir. Akşam vermeyi tercih ediyorsanız eğer, çocuğunuza süt de içiriyor olsanız, süt ve süt ürünleriyle birlikte verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Sağlıklı günler dileriz.

 19. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Zeynep Hanım, doktorun uyguladığı tedaviyi değiştirmeniz konusunda bir öneride bulunamayız. Fakat sizi şu konuda bilgilendirmek isteriz ki; Omega-3 yağ asitlerinden olan DHA’nın beyin gelişimi ve sinir sistemi gelişimini desteklediği bilinmektedir. Omega-3 yağ asitlerinin dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin önlenmesine yardımcı olduğu ve böylece okul başarısında dahi artış sağladığı yönünde gün geçtikçe bilimsel yayınlar artmaktadır. Möller’s Omega-3 içerisinde yüksek miktar omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır. Her gün alınması önerilen 5 ml’sinde (1 tatlı kaşığı) 1200 mg omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır ve bu yağ asitlerinin 600 mg’ı DHA’dır. Möller’s Omega-3’ü düzenli kullanım neticesinde faydasını göreceğinizi ümit ediyoruz. Bu bilgileri doktorunuzla da paylaşabilir ve önerisini alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 20. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Bahar Hanım, güzel yorumunuz için teşekkür ederiz. Omega-3 yağ asitleri ve A, D ve E vitaminleri, birçok faydasının yanında bağışıklığın gelişimine de yardımcı olmaktadır. Möller’s Omega-3 içerisinde güçlü miktarda omega-3 yağ asitleri ile birlikte A, D ve E vitaminleri de içermektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formunu bahsettiğiniz ürün ile birlikte kullanmayı düşünüyorsanız, bu vitamin mineral içerikli ürünün içerisinde de A ve D vitaminleri içermesinden dolayı, bu vitaminlerin günlük toplam alımının fazla olabileceği düşüncesiyle, her iki ürünün aynı anda kullanılmamasını önermekteyiz. Möller’s Omega-3 sıvı formunu ve bahsettiğiniz ürünü dönüşümlü kullanabilirsiniz ya da isterseniz Möller’s Omega-3’ü tek başına düzenli kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 21. Çiçek

  Merhaba.2 yaşında Kızım çok iştahsız , sadece biberonla süt içiyor. Balık yağını o sütün içine koyuyorum ve onu 5-6 saatte içiyor. Bunun bir etkileşimi veya zararı olur mu? Daha 2. Kez deniyorum, tek vermeye çalıştığımda içmiyor kesinlikle

 22. Selma

  Merhabalar ben 2 aydan itibaren kullanıyorum möllers balık yağını ara vermem gerikoyormu kızım 2 yaşında ve 1 çay kaşığı veriyorum teşekkürler

 23. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Selma Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu istediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz. Kesintisiz her gün kullanıma uygun güvenirliktedir. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için günlük beslenmeyle ihtiyacın karşılanması gerekmektedir. Karşılanamadığı düşünüldüğü durumlarda takviye edici gıdalardan destek alınmaktadır. Önemli olan husus, seçilecek takviye edici gıdanın her gün kullanılabilmesi için, içeriğiyle ve toksik maddelerden arındırılmış saflığıyla güvenilir olmasıdır. Möller’s Omega-3 sıvı formu bu özelliklere sahiptir ve kesintisiz kullanıma uygundur. Sağlıklı günler dileriz.

 24. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Çiçek Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu, kızınıza süt veya meyve suyuyla birlikte vermenizde herhangi bir sakınca yoktur. Mümkünse daha kısa sürede bitirebileceği bir miktar sıvı içerisinde vermeniz daha uygun olacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

 25. EMEL UÇAR

  Merhabalar, benim oğlum 22 aylık ve 15 kg, çok sık hastalanıyor 14 aylıkken havale geçirdi ve ek gıdaya geçtiğimiz günden beri kesinlikle balık ürünü yemedi takviye olarak Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanmayı düşünüyorum, acaba propolisle birlikte kullanabilirmiyim, Möller’s Omega-3 sıvı formunu aç tok faketmez diye yazmışsınız ama propolisle birlikte ikisi aynı anda verilebilirmi ?

 26. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Emel Hanım, öncelikle oğlunuz için geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Möller’s Omega-3 sıvı formu haricinde kullanmayı düşündüğünüz ürünün içerisinde de A, D ve E vitaminleri mevcut ise, her iki ürünün birlikte kullanılmamasını önermekteyiz. Eğer sadece propolis etken maddesi içeren ürün ise, birlikte kullanılmasında sakınca yoktur. Möller’s Omega-3, günün herhangi bir zamanında aç veya tok karnına alınabilir. Gerekirse süt veya meyve suyu içine karıştırarak da verebilirsiniz. Her iki ürünü aynı zamanda da verebilirsiniz veya tercihiniz doğrultusunda farklı zamanlarda da verilebilir. Sağlıklı günler dileriz.

 27. ebru

  Merhaba şuan 40 aylık oğlum var.20.07.2017 tarihinde şurubunuzu kullanmaya başladım.On beş gün fln ara verdim.İki haftadır immunola başladım.İkisini bir arada kullanmak ağır gelir mi? Möller’s kullanmaya devam etmemde sıkıntı olur mu? 3 ay kuralı tam 90 gün mü? Möller’s şurubunu devamlılı olarak ne kadar süre kullanabiliriz? Bitince hemen arkasından yenisi alınabilir mi? Ara vermek gerekir mi? Tşkler…

 28. Zeynep

  Doktorumuz 8 aylik ogluma mollers balik yagi yedirmemi soyledi. Ama hangi eczaneye gitsem. Henuz cok erken vermeyin dediler. Bebeklere verilmiyor mi urununuz?

 29. Özlem

  Merhaba iki yaşında oğlum var balık yağını kullanıyorum ne kadar süre kullanmalıyım

 30. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Özlem Hanım. Balık yağı omega-3 kaynağıdır. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için besinlerle, eğer beslenme düzenimizle yetersiz omega-3 alımı olduğunu düşünüyorsak o takdirde takviye edici gıdalarla günlük ihtiyacımızı karşılayabilmekteyiz. Takviye olarak tercih ettiğiniz balık yağı güvenilir saflıkta ve kalitede ise, o takdirde kesintisiz olarak tüm yaşam boyunca kullanabilirsiniz. Möller’s Omega-3 balık yağları kalitesiyle tescillidir ve saflığı garantilidir, tavsiye edilen günlük alım miktarındaki içeriği her gün alınmaya uygundur. Oğlunuzun omega-3 açısından beslenme düzenine; isterseniz dönemsel kullanabilirsiniz, isterseniz kesintisiz her gün kullanabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 31. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Zeynep Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formu, Norveç Beslenme Kurulu tarafından bebeklik döneminden itibaren kullanımı tavsiye edilen, diğer Avrupa ülkelerinde ambalaj etiketlerinde 6 aylıktan itibaren günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) kullanım doz önerisinde bulunulan balık yağıdır. Ülkemizde bebeklik döneminde D vitamini damlası kullanılıyor olması nedeniyle, Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunmasından dolayı, genellikle 1 yaşında D vitamini damlası kullanımı tamamlandıktan itibaren Möller’s Omega-3 kullanımı önerilmektedir. Fakat bazı hekimler çocuğun ihtiyacına göre her iki ürün ile alınan toplam D vitamini miktarının ne kadar olduğunu hesaplayıp, güvenle alınabilecek miktar olduğunu düşündükleri takdirde birlikte kullanım da önermektedir. Ya da Möller’s Omega-3’den sağlanacak günlük D vitamini miktarına göre, kullanılan D vitamini damlasını yarım doz aldırarak da dengeyi sağlayabilmektedirler. Doktor önerisi olması nedeniyle, muhakkak güvenilir olacak bir uygulamada bulunulmuş olduğunu düşünüyoruz. Eğer bir şüpheniz söz konusu ise bu konuyu doktorunuza danışabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 32. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Ebru Hanım. Möller’s Omega-3 sıvı formunu ve diğer ürünü ayrı ayrı zamanlarda kullandığınız zaman alerjik etki görmediyseniz, o takdirde birlikte kullandığınız takdirde de herhangi bir sakınca yoktur. İçerikleri farklıdır ve toplamda fazla miktar oluşturacak bileşenler içermemektedirler. Sıvı formlu balık yağlarının kapağı açıldığı takdirde doğrudan hava ile temas etmesi neticesinde oksidasyon süreci başlar. Oksidasyon sürecini geciktirmek amacıyla buzdolabında saklanması önerilmektedir. Analiz sonuçlarına göre, Möller’s Omega-3 için buzdolabında saklandığı takdirde 3 ay boyunca tazeliği garantilidir. Fakat 3 ay sonrası için tazelik garantisi kalmamaktadır. Okside olup olmadığı ancak analizle anlaşılabilir olması nedeniyle risk oluşturmamak için, 3 aydan birkaç gün fazla kullanmış olsanız bile, daha uzun süreli kullanmamanızı tavsiye ederiz. Uzmanlara göre anne karnındaki bebeklik döneminden itibaren tüm yaşamımız boyunca omega-3’e ihtiyaç duymaktayız. Omega-3 yağ asitlerini vücudumuz üretemediği için besinlerle veya besinlerle alımının yetersiz olması durumunda takviye edici gıdalarla bu ihtiyacı karşılamamız gerekmektedir. Möller’s Omega-3’ü istediğiniz süre boyunca, ister dönemsel isterseniz kesintisiz her gün kullanabilirsiniz. İçeriği her gün kullanıma uygundur, kalitesi ve saflığı garantili olduğu için güvenilirdir. Bir ambalaj bittikten sonra ara verme gerekliliği yoktur, diğer ambalaja başlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 33. Gülnihal

  2 yaşında oğlum var 2.5 ml kullanıyorum ama direk içmiyor , sütüne karistirsam yada yediği diğer besinlere olurmu, o şekilde vermemin zararı olurmu yada özelliğini kaybedermi neyle verebilirim

 34. Emine

  Merhaba oğlum 4 yaşında yeni kullanmaya başladım ama içmek istemiyor her hangi bir gıdaya karıştırarak verebilirmiyim, birde günde bir defamı kullanılıyor. Şimdiden teşekkürler.

 35. Hüseyin

  7 aylık bebeğim için kullanabilir miyim aynı zamanda takviye vitamin şurubu kullanıyoruz birlikte sıkıntısı olur mu

 36. Mehtap

  Merhaba 10 yaşında kızım var d Vitamini kullanıyor şuan günde 5 damla. Balık yağı kullanmak istiyorum dr taksiyesi ile kapsül olan mı şurubu mu önerirsiniz kızım şurubu sevmiyorum. 6 yaşındaki kızıma kapsül olanından verebilirimiyim? Teşekkür ediyorum iyi çalışmalar.

 37. Gülşah Gürel

  Merhabalar bende sıvı formunu aldım balık yağınızın, oğlum 3,5 yaşında kızım 16 aylık. Kızıma yarım tatlı kaşığı mı Vericem. 2,5 ml mi yani orayı anlayamadım

 38. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Mehtap Hanım, Möller’s Omega-3 kapsül formunun 11 yaş üzeri ve yetişkinler tarafından kullanıma uygun olmasının nedeni, daha küçük yaşlarda balık yağı kapsüllerini yutma problemi yaşanabileceği düşüncesiyledir. Risk oluşturmamak için 11 yaş üzeri kullanımı önerisi yapılmaktadır. Eğer kızlarınız kapsül yutabiliyorsa, Möller’s Omega-3 kapsül formunu kullanabilirsiniz. 10 yaşındaki kızınızın yutabileceği düşüncesindeyiz. Fakat 6 yaşındaki kızınız yutamazsa, o takdirde Möller’s Omega-3 sıvı formunu kullanabilirsiniz. 6 yaşındaki kızınız da D vitamini damlası kullanıyor ise, Möller’s Omega-3 sıvı formunun günlük alınması tavsiye edilen 5 ml’si de (1 tatlı kaşığı) 400 IU doğal D vitamini içermesi nedeniyle her iki ürünü birlikte kullanmamanızı önermekteyiz. Sağlıklı günler dileriz.

 39. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Hüseyin Bey, halen kullanıyor olduğunuz takviye vitamin şurubunun içerisinde D vitamini olduğunu tahmin ediyoruz. Genellikle 1 yaş altındaki bebeklere, D vitamini damlasından veya şuruptan elde edilen günlük D vitamini alımı önerilmektedir. Möller’s Omega-3 sıvı formu içerisinde de D vitamini bulunmaktadır. Her iki takviyeden sağlanan toplam D vitamini miktarının hekim tarafından önerilen günlük alım miktarından fazla olmaması için, doktor önerisi olmadan her iki ürünü birlikte kullanmamanızı önermekteyiz. Diğer D vitamini içerikli ürünü kullanmayı bıraktığınız zaman, Möller’s Omega-3’ü günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 40. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Emine Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formunu gerekli durumlarda tam olarak tüketebileceği miktarda süt veya meyve suyu içine karıştırarak da tüketebilirsiniz. 4 yaşındaki oğlunuz için günde bir kez 5 ml (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

 41. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Gülnihal Hanım, Möller’s Omega-3 sıvı formunu oğlunuzun tam olarak tüketebileceği miktardaki hafif ılık veya soğuk süt ya da meyve suyu içine karıştırarak tüketebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

 42. Möller's Omega 3 Post author

  Merhaba Gülşah Hanım. Kızınız için artık D vitamini damlası kullanmıyorsanız, Möller’s Omega-3 sıvı formunu günde 2,5 ml (yarım tatlı kaşığı) verebilirsiniz. 4 yaş altındaki çocuklar için günde 2,5 ml.(yarım tatlı kaşığı), 4 yaşından itibaren de günde 5 ml. (1 tatlı kaşığı) kullanımı önerilmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir